מדף הספרים של סאסא סטון מנגיש את ספרות הילדים. צילום: מעיין קריסי

לראשונה בישראל טובי הסופרים והסופרות באתר חינוכי שכולו אהבת ספרות ילדים : מדף הספרים של סאסא סטון. פרופ' שי רודין יועץ אקדמי לסאסא סטון על הארגון ותחום ספרות הילדים

פורסם ב: 09/01/2024 13:32

פרופ' שי רודין. צילום: מעיין קריסי
ארגון סאסא סטון, המקדם את תחום החינוך לילדים מאושפזים ועוסק בקידום ספרות הילדים המקומית, השיק את "מדף הספרים של סאסא סטון" אתר אינטראקטיבי ללא עלות שמסייע לילדים לרכוש מיומנויות קריאה וכתיבה, לשמוע סיפור מפי הסופר/ת ולעבור פעילויות העשרה חווייתיות לצד קריאת ספרים באורך מלא.

באמצעות פעילויות מדף הספרים תלמידים יכולים לרכוש ולתרגל מיומנויות קריאה וכתיבה בדרך שונה ויצירתית. לאחר כניסה לאתר, התלמיד יבחר סיפור, ויכנס למסע נפלא בעקבות מילים וסיפורים, הכולל האזנה לסיפור מפי הסופרים והמאיירים המובילים בישראל המקריאים את הסיפור ומספרים על חוויית הכתיבה שלהם. במקביל, הילדים עוקבים אחר עלילת הספר ועוברים בין העמודים בדרך חווייתית. האתר מיועד לתלמידי כיתות א-ו'.

בין הסופרות שמופיעות באתר, קוראות מסיפוריהן ומספרות על חוויית הכתיבה תוכלו למצוא, בין היתר, את זוכות וזוכי פרס סאסא סטון לספרות ילדים לאורך השנים ביניהם-:גלילה רון פדר עמית, אורית ברגמן, איריס ארגמן, רמי טל, ואביאל בסיל, וכמו כן סופרות וסופרים מובילים נוספים כמו תמר הוכשטטר, חווה ניסימוב, אילנה זפרן ועוד.

פרופ' שי רודין יועץ אקדמי לסאסא סטון' אומר: 'ארגון סאסא סטון שם לו למטרה לקדם את תחום ספרות הילדים הישראלית באופנים שונים, חלקם מתייחסים להוראת התחום בגנים ובבתי הספר, וחלקם מתייחסים למעמדה של ספרות הילדים בישראל – ומכאן הענקת פרס סאסא סטון לספרים מצטיינים מדי שנה. הנחת היסוד הינה, שהתחום נחשב שולי, ושעידודו יסייע הן לתהליך רכישת השפה של תלמידים והן לשיפור דרכי ההוראה הקיימות במסגרות החינוכיות. מדף הספרים של סאסא סטון הוא פרויקט ראשון מסוגו בעולם, ומטרתו להשיב את הילדים לספרים'.


לינק למדף הספרים:

https://sasasetton.github.io/TheBooksShelves/Activity.html
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   בני זוג תושבי הצפון, החליטו להתגרש...
*   'אעמוד לימינם של 'פתחון לב' במה שייידרש'...
*   'כתר' נרתמה למען עמותת MAKE A WISH והשתתפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים