חייל שנפצע קשה בעזה זכה שאמבולנס המשאלות של מד'א יגשים לו משאלה. כתבה: רונית קיטאי. צילחום: דוברות מד'א

שלמה בעבר חובש מתנדב במד'א פונה במסוק לבית החולים והחל את התהליך השיקומי שלו. כששמע שביום שלישי בשבוע שעבר, גדוד המילואים שלו עורך ערב גדודי, הוא וחבריו ליחידה החליטו לא לוותר וביקשו מאמבולנס המשאלות של מד"א לקחת אותו לשם ב'אוטובוס המשאלות'

פורסם ב: 07/01/2024 18:26

אמבולנס המשאלות של מד'א הגשים לשלמה, החייל שנפצע קשה בעזה את המשאלה. צילום: דוברות מד'א
לשלמה שהיה בעבר חובש מתנדב במד'א היה פטור משירות מילואים. לאחר אירועי השבעה באוקטובר, הוא החליט להתגייס למילואים למרות זאת. לפני כשלושה שבועות במהלך פעילות מבצעים ברצועה, הוא נפצע קשה ובתושייה רבה שמר על קור רוח, השתמש בניסיונו והכשרתו בתור חובש צבאי ומתנדב במד"א והצליח להדריך את הלוחמים סביבו איך לטפל בו וכיצד לחבוש אותו.

'אמבולנס המשאלות' הוא מיזם של מגן דוד אדום, ששם לו למטרה למלא בקשות של אנשים עם מחלות קשות שיכולת ההתניידות שלהם אבדה. צוות אמבולנס המשאלות נרתם להגשמת המשאלה של שלמה, קיבל אישור מיוחד מבית החולים כדי להוציא אותו משם ולקח אותו עד לערב הגדודי, על מנת שיוכל לחגוג יחד עם חבריו למילואים.

שי שפק פראמדיקית וחברת צוות באמבולנס המשאלות: 'התרגשנו מאוד ללוות את שלמה לפגוש את החברים שלו מהלחימה והצוות שפינה וטיפל בו בשטח, שהתרגשו במיוחד לראות אותו רוקד ומאושר כל כך. הוא גיבור ששמר עלינו וזה המעט שיכולנו לעשות בשבילו. החיוך של שלמה לא ירד מהפנים כל הערב וככה גם שלנו, אנחנו תמיד שמחים להגשים משאלות לכל מי שזקוק לכך, ונמשיך לעשות את זה ככל שניתן'.


(זכי הלר)
אמבולנס המשאלות של מד'א הגשים לשלמה החייל שנפצע קשה בעזה את המשאלה. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'סופר-פארם' יצאה במבצע התרמה להעלאת...
*   שפע של ברכות לאסי שפע שנבחר כמהנדס...
*   41 מנות דם נתרמו היום בדפוס קיבוץ בארי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים