הפסנתרנית ד'ר אורית וולף אירחה את פרופ' אהרון צ'חנובר, לסדרת קונצרטים לטובת האגודה למלחמה בסרטן. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יואל לוי

שניים מבין המופעים נערכו השבוע בהשתתפות פרופ' אהרון צ'חנובר, נשיא הכבוד של האגודה למלחמה בסרטן וחתן פרס נובל והתמקדו בשיח על מדע ומוסיקה תחת הכותרת: אמנים ומדענים, החיים מאחורי הקלעים. ההכנסות מהמופעים שנערכו במוזיאון תל אביב בהשתתפותו של פרופ' צ'חנובר יתרמו לאגודה למלחמה בסרטן

פורסם ב: 01/01/2024 23:18

צילום: יואל לוי
ד''ר אורית וולף פסנתרנית בין-לאומית ויוצרת רב-תחומית, עורכת בימים אלו סדרת קונצרטים הכוללים חיבורים אומנותיים ומגוונים שמטרתם להנגיש את המוזיקה הקלסית לקהל הרחב בדרך מרתקת ומעוררת השראה.


פרופ' אהרון צ'חנובר אשר קיבל כחוקר צעיר מענקי מחקר מהאגודה למלחמה בסרטן סיפר במהלך המופע : 'האגודה היא נפלאה, לאור מה שקורה היום במדינת ישראל, אנחנו מבינים מאיפה בא הכח של העם הזה. האגודה עושה את כל מה שצריך, חוץ מלהקרין את החולים ולתת להם את התרופות לכימותרפיה, שעושים האונקולוגיים, היא עושה את הכל.

מדי שנה מתגלים בישראל קרוב ל - 30 אלף מקרים חדשים של סרטן. אנשים שמגלים שהם חולים, העולם מתהפך להם וכאן ניצבת האגודה לענות על כל מה שהאונקולוגיה לא עושה. בין אם זה מחקר, או אחיות לתיאום הטיפול, הוספיס, השתלמויות וכל זה בלי לקחת אגורה אחת ממשלת ישראל. הכל הודות לתרומות הציבור במסגרת 'הקש בדלת' ומבצעים נוספים. דווקא היום חשוב להבין שזה חלק מהרוח הישראלית בעוצמתה. לולא אגודות שכאלו לא היינו פה. אותי זה מחמם ואני שם נמצא עם כל הלב'.

ד''ר אורית וולף הדגישה: 'הכרתי את משה בר חיים המנכ'ל של האגודה למלחמה בסרטן, שיושב אתנו היום ואני רוצה להודות לו באופן אישי ולכל הצוות שלו. נפתח לי צוהר להבין את גודל העשייה וגודל הפרטים שהאגודה הזו עוסקת בהם ואני רוצה לומר להם תודה'.

בסוף המופע, עלה משה בר חיים מנכ'ל האגודה למלחמה בסרטן לבמה והעניק זר פרחים לאות תודה לפרופ' אהרון םצ'חנובר ולד'ר אורית וולף. עוד השתתפו במופע, אמנית הציור המשתמשת לצורך כך באמצעות החול - אילנה יהב, הזמרת לימור עובד וזוג הרקדנים אלה אהרונוב וגדי גיציס.

האגודה למלחמה בסרטן הינה ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיו ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום, הודות לתרומות הציבור בלבד. האגודה פועלת בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, האיבחון המוקדם וכן שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים. באגודה פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם. מידע נוסף אודות פעילות האגודה למלחמה בסרטן, ניתן לקרוא בקישור הבא או לפנות לטלמידע המאויש 24/7 בשיחת חינם לטלפון 1800-599-995.
צילום: יואל לוי

צילום: יואל לוי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   'מדיטק' ומוזיאון העיצוב חולון, ערכו...
*   משפחות שכולות נפגשו עם נשיא המדינה...
*   ארגון 'פתחון-לב' זכה בפרס עיריית שדרות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים