צלף שהוא צנחן, לא ראה את משפחתחו זמן רב. הוא יצא הביתה למספר שעות וציפתה לו הפתעה משמחת ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: באדיבות המשפחה

הצלף מעזה לא תיאר לעצמו כי העובדה שיגיע סוף סוף לביקור משפחתי לאחר שלושה חודשים של העדרות מהם, יזרז לאחותו אפרת קובי (27) את צירי הלידה

פורסם ב: 27/12/2023 15:49

אפרת קובי ובנה שנולד ברמב'ם משמאל, אחיה בפעילות בשטח מימין. צילום :באדיבות המשפחה
שלושה חודשים חלפו מאז שאפרת קובי מקריית מוצקין ראתה את אחיה הצעיר, צלף בצנחנים שנמצא בימים אלה בעזה. ר', שנשאר בבסיס בערב סוכות, היה למעשה בשטח, שבוע מאוחר יותר, עם פרוץ אירועי שבת ה-7.10, ולא הצליח להגיע הביתה מאז. לפני כמה ימים הוא יצא הביתה לכמה שעות, והתזמון לא יכול היה להיות מושלם יותר, כי הוא ' הגיע היישר אל מחלקת היולדות ברמב'ם, כדי לפגוש לראשונה מזה שבועות ארוכות את ההורים, את אחותו, הסבא והסבתא, וגם את האחיין שזה עתה הצטרף אל המשפחה, ובעצם חיכה רק לו.

מספרת אפרת קובי: 'התאריך המשוער ללידה כבר עבר וכלום לא קרה. ישבנו לאכול כל המשפחה ופתאום אחי התקשר להודיע שהוא יוצא הביתה. תוך שלוש שעות הייתי בחדר לידה. כמה שעות אחר כך התינוק כבר נולד, בזמן לפגוש את אחי. לא הפסקנו לצחוק שבעצם כל העיכוב היה כדי שהבן שלי יגיע בזמן לפגוש את הדוד שלו.

הרגע המשמח שבו הגברים של המשפחה נפגשו, היה מרגש בצורה בלתי רגילה: כי כל כך הרבה זמן לא התראינו. שבועות של לחץ, חרדה, מתח וחששות. בתקופה שבה את רוצה להיות מוקפת במשפחה ולחגוג את החוויה של הריון ראשון עם מי שאת אוהבת, הלב והראש נודדים לכל הכיוונים. אחי מאוד התרגש לפגוש את התינוק. אני מאוד התרגשתי לראות אותם יחד. זה היה קצר והוא חזר לבסיס. זו המציאות שלנו. כולי תקווה שיצליח לצאת גם לברית'.

המפגש המשפחתי המרגש מתרחש כמובן בצל המציאות המורכבת והמלחמה.אני בעצמה אשת צבא קבע, מבינה היטב את הסיטואציה הלא פשוטה. במשך שבועות ארוכים אנחנו עוקבים בדאגה אחרי אחי. הוא היה בשטח כשהכל התחיל, סייע בפינוי בארי ונלחם בכל זירה שאליה נכנס. יש ימים שבהם אנחנו לא שומעים ממנו ולא יודעים מה קורה איתו. זה לא פשוט. הכל מתערבב, האישי עם הלאומי, השמחה עם העצב והדאגה. מי חשב שאת הילד הראשון שלי אגדל בצל מלחמה מדרום וחזית שמאיימת להיפתח מצפון. אבל אנחנו משפחה של לוחמים ומדינה של גיבורים. אני בטוחה שננצח ונצא מזה לעתיד טוב יותר'.

(דגנית קניג)
אפרת ובנה, לצד בעלה סהר . מימיןאחיה בפעילות בשטח. צילום: באדיבות המשפחה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים