בשבוע שעבר ביקרה בטכניון משלחת בכירים ממשרד הכלכלה והתעשייה בראשות מנכ'ל המשרד עו'ד אמנון מרחב

הפגישה נועדה להעצים את הקשר בין הטכניון לתעשייה הישראלית, ושני הצדדים הסכימו על כך שהנהלת הטכניון מבינה היטב את חשיבות הקשר הזה, וכי התעשייה מבינה את גודל הפוטנציאל הטמון בשיתוף הכוחות עם הטכניון

פורסם ב: 19/12/2023 13:22

בכירי משרד הכלכלה והטכניון. צילום: דוברות הטכניון
אמר עו'ד אמנון מרחב: 'משרד הכלכלה מקדם מהלכים משותפים ביחד עם המגזר העסקי, האקדמיה והמגזר הציבורי, ואנחנו מאמינים שיצירתם של שיתופי פעולה תאפשר מתן מענה הולם לאתגרים הרבים. מטרתנו לשלב בתקציב 2024 תוכנית צמיחה משמעותית למשק'.

הביקור החל בפגישה בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בנוכחות המשנה לנשיא לחדשנות וקשרי תעשייה פרופ' ליהי צלניק מנור וחברי סגל בפקולטה ובהם דיקנית הפקולטה פרופ' סימה ירון. לאחר מכן ביקרה המשלחת במטה PTC בטכניון ובמכון הלאומי לחקר הבנייה. לסיכום הביקור הצטרף המשנה לנשיא למחקר פרופ' נעם אדיר, ושמע מחברי המשלחת על הערכתם לרמה הגבוהה של המחקרים שהוצגו בפניהם בביקור, ועל התאמתם למטרות המשרד.

פרופ' נעם אדיר : 'הטכניון פועל כיום לשיפור הקשר בין המחקר האקדמי ליישומי, שהוא קשר חיוני לחוסנו של הטכניון ולקידומה של מדינת ישראל. מחקר אקדמי פועל לעיתים בלוחות זמנים שונים מאלה של ענפי התעשייה, אך באמצעות שיתוף פעולה עם הגורמים השונים אפשר לספק לחוקרים שלנו כלים לקידום המחקר היישומי, תוך שמירת המטרות האקדמיות של החוקרים והסטודנטים'.

עוז כץ מנהל מינהל התעשיות במשרד הכלכלה: 'המלחמה היא משבר אך גם הזדמנות. ראשית, היא מבהירה את חיוניותם של התעשייה, הבינוי והחקלאות למשק הישראלי. אלה תחומים הסובלים בשיגרה מפריון נמוך יחסית למדינות ה-OECD, ובתקופת המלחמה גם ממחסור חמור בכוח אדם. הפתרון לשתי בעיות אלה טמון בהטמעת חדשנות – צעד שיוביל גם לצמצום פערים ולחיזוק הפריפריה. במהלך הזה יש לטכניון תפקיד חשוב. הנהלת הטכניון הבינה היטב את חשיבות הקשר עם התעשייה, ולתעשייה ברור שהטכניון הוא משאב משמעותי מאוד'

דוד שם טוב מוביל חדשנות ומחקר יישומי ברשות המחקר במוסד הטכניון, ציין כי לפני חודשים ספורים חתמו הטכניון ומשרד הכלכלה והתעשייה על מיזם 'טכניון 360' בהשקעה של 4 מיליון ש'ח, וכי המפגש הנוכחי נועד להרחיב פעילות זו. במסגרת המיזם יובילו הטכניון והמשרד שילוב של חדשנות, הכשרה ויזמות בעשרות מפעלי ייצור, זאת כדי לשפר את הפריון ואת יכולת התחרות של התעשייה הישראליות.

(דורון שחם)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ארגון 'פתחון-לב' זכה בפרס עיריית שדרות...
*   רפורמת החשמל יוצאת לדרך. שוק החשמל...
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים