ורד ליבשטיין אלמנתו של אופיר ליבשטיין ז'ל, הדליקה נרות להנצחתו בקהילות בצפון אמריקה.כתבה: רונית קיטאי. צילום: וויקיבוץ

זה נעשה כחלק מהמיזם 'לאורו של אופיר'. ורד ליבשטיין: 'אני מדליקה את אורו של אופיר למען בנות ובני עוטף עזה שיחזרו לבנות את ביתם ואת ביתנו'

פורסם ב: 11/12/2023 11:43

צילום: וויקיבוץ
אורו של אופיר ליבשטיין ז'ל ממשיך להאיר את הלבבות ברחבי העולם בחג החנוכה . 'לאורו של אופיר' והיו שם קרוב ל-50 אלף ערכות חנוכה לזכרו של אופיר ליבשטיין. זה כלל נרות וברכות החג שנתרמו ומפיצות עכשיו אור ברחבי ישראל והעולם.

היוזמה להפצת האור היא של תנועת 'הבונים דרור' ו'וויקיבוץ' אשר אופיר שימש כיו'ר שלה. עמוסים בערכות יצאו בני משפחתו של ליבשטיין : אלמנתו ורד, ילדיו, אחיו דורון ואחותו חלי, לביקור בקהילות צפון אמריקה, לציין יחד את חג החנוכה ולהנציח את שמו של אופיר.

נרות החנוכה נתרמו ברוחב לב על-ידי מפעל הנרות 'נופך משלך' בפתח-תקווה ונארזו ע'י אלף מתנדבים מגילאי 6 - 80. שירי מדר מנכ'לית תנועת WeKibbutz מבית הבונים דרור: 'מתפללת שכל החנוכיות בארץ ובתפוצות ידלקו לאורו של אופיר'.

לקראת חג החנוכה, ביוזמת תנועת הבונים דרור ו-WeKibbutz, נמכרו ברחבי ישראל, אירופה וקהילות צפון אמריקה כ-50 אלף ערכות של נרות חנוכה מהודרים ויחודיים במסגרת מיזם ההנצחה לזכרו של אופיר תחת השם 'לאורו של אופיר'. אל קופסת הנרות מצורפים סרטון ותפילה מיוחדת לזכרו של ראש המועצה האזורית שער הנגב, שנרצח בקרבות ה-7 באוקטובר כשהוא מגן בחירוף הנפש האופייניים לו על ביתו וקהילתו בקיבוץ כפר עזה שבעוטף.

שירי מדר מנכ'לית WeKibbutz: 'מתפללת שכל החנוכיות בארץ ובתפוצות ידלקו לאורו של אופיר שפעל רבות כדי לפזר אורות של טוב ולפעול במלוא המרץ לטובת חיבור בין קהילות יהודיות וישראליות ברחבי העולם'.

אל המיזם 'לאורו של אופיר' נרתמו מאות רבים של מתנדבים מרחבי הארץ, תושבי העוטף ולא רק הם. המתנדבים בגילאי 80-6 עמלו במשך ימים ארוכים על הכנת המארזים שהופצו בקרב תושבי העוטף המפונים במלונות וכן בקהילות יהודים וישראלים בצפון אמריקה.

מבצע ייצור הנרות התאפשר בזכות תרומתה האדיבה של חברת ״נופך משלך״, מפתח תקווה, שדאגו בתשומת לב מרבית לכל הפרטים החל משיחת הטלפון הראשונה שהתקבלה מוויקיבוץ ועד שאחרון הנרות מצא את מקומו בערכה. מנכ"ל החברה, שמבקש בצניעותו להישאר בעילום שם, מסר: ״ברגע ששמענו על הפרויקט נרתמנו במלוא כוחנו והפעלנו את כל הכישורים שביכולתנו על מנת להוציא את הפרויקט לפועל. ראינו בפרויקט הזדמנות חשובה להאיר את העוטף ואת ישראל. שמחנו לקחת חלק בפרויקט החשוב".

כל ההכנסות מהערכות שנרכשו הועברו ישירות לתרומה עבור קרן 'אור אופיר' למימוש חזונו של אופיר שתושק השבוע.

קרן 'אור אופיר': כחלק ממפעל הנצחת שמו של אופיר יתקיים ביום רביעי השבוע, 13.12.23, בשעה 17:00 אחר הצהריים, טקס השקת הקרן "אור אופיר" ע"ש אופיר ליבשטיין, במלון מנדרין בתל אביב בנוכחות אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל ויו"ר תנועת הבונים דרור, יעקב נס-אל שמונה למנהל הקרן, מרים פרץ, חנה פריזן, עופר ינאי, רם שפע, זאב ביילסקי, שירי מדר ומכובדים אחרים.

אסיף איזק ראש המועצה האזורית חוף הכרמל ויו'ר הנכנס של תנועת 'הבונים דרור': "לעולם לא אשכח את הרגע הנורא בו הודיע לי על הירצחו של אופיר. מאז אותו הרגע היה לי ברור שאשב בכל כסא שאופיר ישב בו ואמלא כל תפקיד שאופיר לקח על עצמו. את החלל העצום שהשאיר אופיר מאחוריו נמלא באהבה ציונות ועשייה2.

קרן 'אור אופיר', תפעל להמשך הגשמת חזונו של ליבשטיין ליצירת קשרים בין יהודי התפוצות ומדינת ישראל תוך מתן דגש לחיבורם לקהילת עוטף ישראל. פעילות הקרן תתבסס על תכנית אסטרטגית עשר שנתית שהתגבשה מאז הירצחו של ליבשטיין; לימוד מעמיק של מאפייני הקהילות באמצעות קשר ישיר עם מיליון חברים בהן וחיזוק הקשרים בין קהילות יהודיות קטנות ברחבי אירופה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה וצפון אמריקה.
צילום: וויקיבוץ

צילום: וויקיבוץ

צילום: וויקיבוץ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   בנק הפועלים למען הנשים. צילום: יח'צ
*   מדוזות ממין 'חוטית נודדת' בגדלים חסרי...
*   הדוגמנית שלומית מלכה נבחרה לפנים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים