מי נבחר להוביל את 'יום החינוך' המתקיים היום בחיפה? כתבה: רונית קיטאי. צילום: ניר בלזיצקי

נבחרו לכך :המורה שנלחם בעזה, המורה משלומי שנקלטה בחיפה, הגננת שמבשלת אלפי מנות לחיילים, המורה שהקימה את צוות 'חרבות ברזל' והמורה שמייצגת את כלל הצוותים החינוכיים

פורסם ב: 06/12/2023 10:03

המורה שנלחם בעזה, המורה משלומי שנקלטה בחיפה, הגננת שמבשלת אלפי מנות לחיילים, המורה שהקימה את צוות 'חרבות ברזל' והמורה שמייצגת את כלל הצוותים החינוכיים . הם אשר נבחרו להוביל את יום החינוך המתקיים היום בחיפה

מינהל החינוך בעיריית חיפה מקדיש השנה את יום החינוך החיפאי להוקרת עבודתם של אנשי החינוך על רקע מלחמת 'חרבות ברזל'.


כמיטב המסורת החיפאית, מצוין גם השנה יום החינוך החיפאי במוסדות החינוך בעיר. במהלך האירועים המתקיימים היום (רביעי) יעניקו הורים ותלמידים אגרות ברכה אישיות לצוותים החינוכיים ולאנשי המינהלה בבתי הספר היסודיים והתיכוניים, בתי הספר יקושטו ויתקיימו סדנאות העשרה, הרצאות וטיפולים אלטרנטיביים.

בשונה משנים קודמות, מושם השנה דגש על הוקרת אנשי החינוך על רקע הלחימה. באירועים ישתלבו גם מאות תלמידים, הורים ומורים אשר פונו לחיפה מישובי הצפון והדרום ומשולבים בימים אלה במערכת החינוך החיפאית.

את קמפיין 'יום החינוך החיפאי' מובילים השנה חמישה אנשי חינוך, אשר מייצגים בעשייתם את התרומה המשמעותית של אנשי החינוך לחוזקה של 'החברה הישראלית, גם מחוץ לגבולות הכיתה:

מירב צינר גננת בגן 'תירוש' שמבשלת יחד עם קהילת הגן מעל 2,500 מנות חמות לחיילים/

מירב גזנאי מורה בבית הספר לחינוך מיוחד 'עופר', אשר הקימה את 'צוות חרבות ברזל', השוזרים צמות ומתרימים למפונים.

אדם שטרנברג מורה בתיכון עירוני ה', אשר גויס למילואים מתחילתה של הלחימה, ולא מוותר על חינוך תלמידיו מרחוק, מציג דוגמא אישית לאהבת הארץ, הענקה לחברה וחינוך לערכים.

מיכל אטיאס מורה שפונתה משלומי והשתלבה במערכת החינוך החיפאית ולא הפסיקה ללמד מתוך הבנה שבכוחו של החינוך להעניק יציבות לתלמידיה במציאות המורכבת בה הם נתונים.

זוהר פאדל מחנכת בבית הספר 'נאות פרס' שמייצגת את כלל הצוותים החינוכיים בעיר ששילבו בכיתותיהם למעלה מ- 780 תלמידים אשר פונו לבתי המלון בחיפה מיישובי הצפון והדרום.

אילנה טרוק ראש מינהל החינוך: 'יום החינוך החיפאי ראוי לציון השנה יותר מתמיד. אנשי החינוך נדרשים להעניק לתלמידיהם בעקבות המצב בו נתונה המדינה מעטפת רגשית, חברתית וחינוכית משמעותית יותר. אנשי החינוך נמצאים עבור התלמידים וההורים ברגעים לא פשוטים של חרדה, יציאה בצו שמונה של הורים, אחיות ואחים, ודאגה לגורל יקיריהם, לכן בחרנו השנה לשים דגש על התרומה העצומה של אנשי החינוך והמינהלה במסגרת בתי הספר, הקהילה והמדינה'.

(רוני גרוסמן)
אדם שטנברג תיכון עירוני ה. צילום ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

זוהר פאדל בית ספר 'נאות פרס'. צילום :ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

מיכל אטיאס המורה משלומי שהשתלבה במערכת החינוך החיפאית. צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

מירב צינר גן תירוש. צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

מירב צינר וחברי הקהילה המבשלים מנות חמות לחיילים. צילום :ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

מירב גנזאי בית ספר עופר. צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה יונה יהב, וגזבר העירייה...
*   אין קשר לתגובה לאירועים האחרונים...
*   היכן הם יארחו/יתארחו בפסח? כתבה וצילמה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים