מאות מעובדי הקריה הרפואית רמב'ם, מטופלי המרכז הרפואי ומבקריו, השתתפו הבוקר (יום ה', ה-23.10) בעצרת הזדהות עם משפחות החטופים השבויים בעזה

באירוע השיא של יום מודעות שהתקיים ברמב'ם והוקדש לסוגיה החשובה, השתתפו חלק מבני משפחותיהם של אופיר צרפתי תושב קריית אתא בן 27, ואלון אהל בן 22 מלבון שבגליל, אשר נחטפו על ידי מחבלי החמאס ממסיבת הטבע ברעים

פורסם ב: 23/11/2023 14:14

מנהל רמב'ם פרופ' מיקי הלברטל נושא דברים.צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
על בגדיהם של משתתפי העצרת התנוססו מדבקות כרזות החטופים עם תמונותיהם של 236 החטופים המוחזקים כעת בעזה, ביניהם תינוקות, ילדים, נשים וגברים. כ-50,000 מדבקות הודפסו לטובת היוזמה, והוצבו בכניסה למרכז הרפואי כבר בשעות הבוקר. עם הדבקת תמונותיהם של החטופים, הפכו עובדי רמב"ם ומבקריו, למייצגים אנושיים, המהווים תזכורת לאחד האירועים הכואבים והדרמתיים שאירעו בתולדות מדינת ישראל. מעט לפני פתיחת העצרת, הוזמן הציבור הרחב להדביק את המדבקות, לקשור סרטים צהובים ולחתום את חתימתם על יריעות ענק שניצבות בכניסה אל בית החולים.

את העצרת פתח פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב'ם, אשר ציין בדבריו: 'גם בתוך משפחת רמב"ם יש הרוגים, פצועים וחטופים וכולנו שולחים למשפחות חיבוק גדול ואוהב מעומק הלב.ישראל נמצאת באחת משעותיה הקשות ביותר. אלו ימים גורליים, אבל בל ירפו ידינו. במשך אלפי שנות קיומו עמדנו באין ספור מבחנים. ידענו סבל ומכאוב, יותר מכל עם אחר, אבל מעולם לא נכנענו. כוח הרצון ויכולת העמידה הם שמות נרדפים לעם ישראל, גם במבחן הנוכחי נעמוד'.

לאחר מכן נשאה דברים קרן רם בר-יוסף, דודתו של אלון אהל, המשמשת כפסיכולוגית וותיקה ברמב'ם. בר- יוסף שיתפה עד כמה סיפורו של המרכז הרפואי ומשפחתו של אהל שזורים זה בזה: 'סבתא של אלון, תלמה רוזן, אחות בכירה, עבדה ברמב'ם שנים רבות. גם דודתו של אלון, נגה גור אריה גדלה ברמב'ם כאחות ומיילדת בחדר לידה.. אלון אהל שהפך למוזיקאי מחונן הוא חלק ממשפחת רמב'ם והוא היה במסיבת '"נובה' עם ארבעה מחבריו. שניים נרצחו, שניים נפגעו. . התמונה האחרונה של אלון היא שהוא מובל, שלם בגופו, אל טנדר לבן של מחבלים מנוולים.

מאז המשפחה לא שמעה דבר..כאשר אמו, עידית, שמעה על חטיפתו, היא קיבלה באותו הרגע החלטה להתמקד בחיפוש הטוב. טוב מביא טוב, היא אומרת, ואם כל אחד מאיתנו יתמקד בטוב, הטוב הזה יחזק את כולנו והיא בטוחה שבדרך כלשהי זה יחזק גם את אלון. היכן שהוא נמצא...; "שפה מעצבת תודעה", אמרה בר-יוסף למשתתפי העצרת, והעבירה בקשה נוספת מאמו של אהל, "בואו נשים את הביטוי חטופים בצד ונשתמש בביטוי "השבים". כי הם ישובו... אנו מבקשים להחזיר את כל השבים הביתה, לפני שיהיה מאוחר".

הפסנתר שעליו אלון אהל ניגן, הוצב לאחרונה בכיכר החטופים, כאשר בני משפחתו מזמינים את הציבור הרחב להגיע ולנגן בו. אתמול (יום ד, ה-22.10), הקדישו רמי קליינשטיין ומרינה מקסימילאן בלומין הופעה על אותו הפסנתר לאהל וליתר החטופים המוחזקים בשבי בעזה.

סיפרה רשל צרפתי, אמו של אופיר נחשון צרפתי, שנשאה דברים בעצרת: 'הוא הלך לחגוג את יום הולדתו ה-27' וגוללה את השתלשלות האירועים שהובילו לרגע חטיפתו של בנה ותיארה איך למדו מתוך עדויות ושיחות הטלפון, שבזמן שברחו ממחבלי החמאס במסיבת הטבע "נובה", בחר אופיר להציל את בת זוגו, שובל גל, ולהעלות אותה על רכב נוסע. בהמשך סייע צרפתי לעוד ממשתתפי המסיבה, וחילץ אותם לרכבים נוסעים נוספים, לפני שדאג לחלץ את עצמו: "כשדיבר איתי אמרתי לו: אופיר, אתה במשימת חייך, אתה צריך להציל את עצמך", היא שחזרה, "אופיר ורומי גונן, שישבה לידו, הועברו לרכב של מחבלי החמאס.

מנקודת הזמן הזו אין לנו שום מידע על אופיר, אנחנו לא יודעים מה מידת הפציעה שלו, האם הוא שרד אותה, האם הוא טופל. שאלות קשות שאין לנו תשובות עליהן... החטופים חייבים לחזור הביתה עוד היום. אני עומדת כאן לפניכם ומבקשת, אל תתרגלו לראות אותם מקשטים כל רחוב וכל סמטה, אל תתרגלו לשלטי החוצות שפרצופם מתנוסס עליהם, אל תתרגלו גם למיצגי החטופים".

בת זוגו של צרפתי, שובל גל שהיתה איתו במסיבה וניצלה בזכותו, ביקשה ממשתתפי העצרת: 'תמשיכו איתנו במאבק, אנחנו שמחים על כל אחד ואחת שיחזרו למשפחתם. אנחנו צריכים להמשיך במאבק הזה בשביל הנשים, הגברים, האבות. בשביל כולם'.

בהמשך העצרת נישאה תפילה לשלום החטופים, חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, שנענתה בקריאת "אמן" של מאות מהנוכחים, ולאחריה שירת התקווה שחתמה את העצרת.

עובדי רמב"ם למען החטופים. צפו בעצרת התמיכה שהתקיימה הבוקר ברמב"ם: https://youtu.be/z9nVvOBxiEg

בתמונה: עובדי רמב'ם משתתפים במיזם המדבקות.

בתמונה: פרופ' מיקי הלברטל נושא דברים בעצרת החטופים. מצד שמאל, בני המשפחות של אופיר נחשון צרפתי ואלון אהל.

בתמונה: נתנאל ספרינצסון ואמו, שביקרו הבוקר ברמב'ם. נתנאל בחר לענוד על חולצתו את תמונתו של נועם אור, בן 16, שנחטף מביתו שבקיבוץ בארי.

(דגנית קניג)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...
*   104 שנים של התנדבות ותרומה לקהילה חוגג...
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר בכנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים