מהשטח לבית החולים: מד'א מכשיר את הצוותים ברמב"ם למענה ראשוני בכל מקום. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

לאחרונה התקיימה ברמב'ם הדרכה משותפת לצוותי בית החולים רמב'ם עם מנהלת הסיעוד במיון ומתאמת טראומה ברמב'ם, ומד'א בחסות ארז גלר מנהל מרחב כרמל של מד'א

פורסם ב: 19/11/2023 15:09

ארז גלר מנהל מרחב כרמל במד'א. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
המטרה: לתת מענה רפואי ראשוני בלבד עד להגעת צוותי מגן-דוד אדום לזירה ובכך להגדיל משמעותית את הצלת חיי האדם שעל הפרק. אל האירוע הגיעו עשרות אנשי ונשות צוות, מכל הסקטורים, במהלכו פוזרו בובות חכמות, שאפשרו למתרגלות ולמתרגלים להבין כיצד להתמודד עם הנפגעים השונים, בגילאים שונים, כשהם מחוץ לסביבתם הטבעית בעבודה.

לדברי ארז גלר מנהל מרחב כרמל של מד'א: 'תחת המתאר הטרום אשפוזי, מגן דוד אדום נותן מענה כשמסביב קיימים איומים רבים, בין אם מדובר בתקיפת העורף באמצעות ירי תלול מסלול, הפרות סדר ואירועי פח"ע. אנחנו רוצים לנסות לרתום את הצוותים הרפואיים המקצועיים לעשייה טרום אשפוזית, היות ובסופו של דבר כשהם בביתם, במידה וידרשו, הם יוכלו לעזור ואנחנו ניתן להם את המסגרת לעשייה באופן הכי נכון שיש'.

חן בן-לולו מנהלת הסיעוד במיון ומתאמת טראומה ברמב'ם מסכמת: 'אנחנו בבית החולים ערוכים לטפל בפצועים בתוך בית החולים. הרגשנו צורך להכשיר את צוותי הרפואה שלנו בתוך בית החולים לטיפול במתאר של אירוע רב-נפגעים או פצועים מחוץ לבית החולים. חברנו למד'א והיום אנחנו מכשירים את צוותי בית החולים לטפל במתאר שהם לא רגילים אליו, מחוץ לבית החולים ולהציל חיים'.

צפו בכתבה המסכמת:


https://youtu.be/LbZdtkXqZIU

(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...
*   ח'כ יסמין סאקס פרידמן ('יש עתיד'), ביקרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים