אלפי רופאים וצוותי רפואה בהפגנה למען החטופים מול משרדי הצלב האדום בתל אביב בדרי: ACT NOW

פרופ' חגי לוין, ראש מערך הרפואה במטה המשפחות: "אין הצדקה לקיומו של הצלב האדום, אם הוא לא פועל עכשיו. ללא טיפול רפואי מתאים, קיים איום מידי לחייהם. מי שלא ממלא את ייעודו כעת, שותף לפשע נגד האנושות"

פורסם ב: 09/11/2023 22:32

'למענם'. צילום: רונן טופלברג
להפגנה שיזמה עמותת 'למענם- רופאות ורופאים למען שורדי שואה' בשיתוף מטה משפחות החטופים הגיעו אלפי אנשי צוות רפואה ובני משפחות החטופים והנעדרים.

דודתו של כפיר ביבס (בן 10 חודשים) הנמצא בשבי חמאס: 'האם כפיר מסוגל לזחול במנהרה בה הוא כנראה מוחזק? זה התפקיד שלכם- פעלו עכשיו'
.
אלפי רופאים וצוותי מקצועות הבריאות מכל קופות החולים ובתי החולים בישראל, בשיתוף מטה משפחות החטופים, הגיעו הערב (ה) להפגנה שיזמה עמותת 'למענם - רופאות ורופאים למען שורדי שואה' מול משרדי ICRC (הצלב האדום) בתל אביב ובמוקדים נוספים ברחבי העולם עם הקריאה הברורה לארגון: 'הכירו בארגון חמאס כארגון טרור והפעילו לחצים בשביל להיכנס לעזה ולהעניק טיפול רפואי מציל חיים לחופים. זו היא חובתכם המוסרית'.


מטרת ההפגנה הייתה להשמיע את קולם של קהילת אנשי הרפואה בישראל בהם רופאות ורופאים, אחיות, פסיכולוגים וצוותי רפואה נוספים ודרישתם מהצלב האדום למלא את חובתו המוסרית והמקצועית לדאוג לבריאות ושלום החטופים. כמו כן הפגנות מול משרדי הצלב האדום התקיימו במקביל במוקדים נוספים בעולם ביניהם לונדון וארה'ב.

בהפגנה נאמו ד'ר יעל אדוני טמיר ועופרי ביבס לוי, מרפאת בעיסוק, שבני משפחותיהן חטופים בעזה. היו שם גם פרופ' חגי לוין ראש מערך הרפואה במטה המשפחות ומתנדבי עמותת 'למענם' ד'ר מתי פוקס וד'ר רוני דודיוק גד. הופיעו הזמרים ואלרי חמאתי ותמיר גרינברג. את ההפגנה חתמה בשירת 'התקווה' הזמרת רוני דלומי שהגיעה להפגנה יחד עם בעלה ד'ר אלון ויסמן.

עפרי ביבס לוי ציינה בדבריה : 'זה שבע שנים שאני מרפאה בעיסוק, כאנשי מקצוע בתחום הבריאות, אנו מאמינים שלכל אדם מגיע טיפול רפואי מתאים, זה מה שאני עושה, בכל יום. ארגונכם טוען שהוא ארגון ניטרלי המבטיח הגנה הומניטרית וסיוע לקורבנות סכסוך.

האם אתם ממלאים את חובתכם?

'האחיינים שלי כפיר ואריאל בני 10 חודשים ו-4 שנים. האם כפיר מסוגל לזחול במנהרה שבה הוא כנראה מוחזק? האם גופו של אריאל יחלש עד כדי כך שהוא יצטרך ללמוד מחדש כיצד ללכת בהתמדה? אחי ירדן סבל מפגיעת ראש איומה. פציעה שעלולה בקלות להוות סכנת חיים ותצריך תהליך שיקום ארוך ובלתי צפוי. האם הוא יצטרך ללמוד מחדש איך לאכול, להתלבש. זה התפקיד שלכם, לא - זו חובתכם: עזרו לנו לעזור להם, פעלו עכשיו'.

ד"ר יעל אדוני טמיר: 'מאתיים וארבעים אזרחיות ואזרחים - ישראלים לצד זרים - חפים מפשע , נלקחו כבני ערובה לרצועת עזה. מאז עברו יותר מ-30 יום ללא כל סימן חיים וללא כל מעורבות מהותית של ה-ICRC, הוועד הבינלאומי של הצלב האדום. זה שערורייתי! בקריירה שלי כרופאה, המתפרשת על פני שני עשורים, נשבעתי לטפל בכל החולים, ללא אפליה, ללא קשר ללאום, מוצא אתני, מעמד או אמונה. נתקלתי באין ספור דילמות אתיות, אבל מעולם לא היססתי בשמירה על העיקרון הבסיסי הזה ללא קשר ללאום, מוצא אתני, מעמד או אמונה. נתקלתי באינספור דילמות אתיות, אבל מעולם לא היססתי בשמירה על העיקרון הבסיסי הזה'.

פרופ' חגי לוין ראש מערך הרפואה במטה המשפחות: 'אין הצדקה לקיומו של הצלב האדום, אם הוא לא פועל עכשיו ללא טיפול רפואי מתאים, קיים איום מיידי לחייהם מי שלא ממלא את ייעודו כעת, שותף לפשע נגד האנושות. נחנו כבר לא נוכל להציל את אלה שנרצחו. אבל אנחנו כן יכולים להציל את החפים מפשע שנחטפו. אנחנו כאן כדי להזכיר ל-ICRC את המנדט והשליחות שלו'.

ד'ר מתי פוקס, מתנדב עמותת 'למענם' רופאות ורופאים למען שורדי שואה: 'הצלב האדום לא יוכל לנקות את הכתם ההיסטוריה הממסדית שלו בנוגע לשואה, אבל עליו להוות קול ברור וחזק של בהירות מוסרית, ולהוות דוגמה מזהירה לאנשי מקצוע בתחום הבריאות בהווה ובעתיד. אנו דורשים מהצלב האדום לשמש כמגדלור אל תוך המנהרות האפלות של חמאס בעזה, וקרן של תקווה למשפחות מוכות האבל ולעם ישראל המאוחד כולו'.

ד'ר רוני דודיוק גד מתנדבת עמותת 'למענם'-: 'הזמן לפעול הוא עכשיו, וחלון הזמן מצטמצם. אנו דורשים מהצלב האדום להוציא הודעה פומבית המכירה בפעולות חמאס - דאעש כפשע מלחמה. כל הפרעה לגישה החופשית לחטופים חייבת להיחשב גם היא כפשע מלחמה. החיים שלהם בידיים שלכם, פעלו עכשיו!'.

ד'ר תמרה קוליץ, מייסדת עמותת 'למענם -רופאות ורופאים למען שורדי שואה', מיוזמות ההפגנה: 'הקריאה שלנו, אנשי רפואה, ל-ICRC היא ברורה וחד משמעית : בקרו את החטופים, ועכשיו. אני מודה לצוותי הרפואה, לקבוצת חדר רופאות ולארגונים הרבים שחברו יחד, ומשתפים פעולה למען המטרה האחת של כולנו'.
'למענם'. צילום: רונן טופלברג

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מועדון הפלטינום של בנק הפועלים אירח...
*   ב'בית גבריאל' נפתחה תערוכת 'צעיפים...
*   אתמול (19.2.24) התקיים הכנס הארגוני ה-5...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים