שגריר האיחוד האירופי בישראל דימיטר טזאנצ'ב ביקר היום (ד') במגן דוד אדום. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

שגריר האיחוד האירופי בישראל דימיטר טזאנצ'ב וראש מדור שיתוף הפעולה במשלחת האיחוד האירופי לישראל אדוארדו פרנדס-זינקה הגיעו היום (ד׳) למוקד הלאומי של מגן דוד אדום שם פגשו את מנכ'ל מד'א אלי בין ובכירי הארגון

פורסם ב: 01/11/2023 16:22

שגריר האיחוד האירופי בישראל דימיטר טזאנצ'ב ביקר במגן דוד אדום .צילום : דוברות מד'א
השגריר שמע על פעילות הארגון החל מהשעות הראשונות למלחמת 'חרבות ברזל', על פעילות הצוותים בשטח, חלקם תחת אש תוך סיכון חייהם, על הכוננות הגבוהה אותה שומר הארגון ועל ההערכות להמשך. השגריר טזאנצ'ב ראה את אמבולנס מד'א מכיסופים שנפגע מירי המחבלים ברגעים הראשונים של החדירה לקיבוץ על מנת להשבית אותו ולמנוע מהחובשים ומהפאראמדיקים של מד'א להעניק סיוע רפואי לפצועים ולפנות אותם לבתי החולים, ערך סיור במוקד החירום 101 ושמע סיפורי גבורה אודות כוחות מד"א שהקריבו את חייהם בעת שהגישו עזרה רפואית.

עוד שמע השגריר טזאנצ'ב וראש המדור פרנדס-זינקה על שירותי הדם של מד'א שהתרימו למעלה מ-50,000 מנות דם מאז פרוץ המלחמה על מנת לטפל בפצועים ומסופקות בין היתר גם לכוחות הרפואה הצבאיים ועל הכלים הייחודיים, בהם אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ממוגני ירי המאפשרים לצוותי מגן דוד אדום להציל נפגעים תוך צמצום סיכון חייהם.

שגריר האיחוד האירופי בישראל דימיטר טזאנצ'ב: 'מגן דוד אדום מציל חיים בצורה מקצועית ואמפטית, כפי שראיתי בעצמי היום במוקד הלאומי שלו. התרשמתי עמוקות מהאומץ ומתחושת השליחות של אנשי מד'א שסיכנו את חייהם כדי להציל את חייהם של אלפי ישראלים שמצאו עצמם תחת התקיפה הרצחנית של המחבלים ב-7 באוקטובר 2023'."

אלי בין מנכ'ל מד'א: 'שיתוף הפעולה של מגן דוד אדום עם האיחוד האירופי ועם השגריר בישראל דימיטר טזאנצ'ב בפרט הוא חזק ומושתת על ערכים והצלת חיים. האיחוד האירופי משקיע במגן דוד אדום במחקרים, בפיתוח וקידום נושאים בעלי חשיבות בישראל ובאירופה. אני מבקש להודות לשגריר ולראש המדור שיתוף הפעולה על שפינו מזמנם והגיעו לחזק את צוותי מגן דוד אדום שפועלים מסביב לשעון בכל רחבי הארץ על מנת להציל חיים'.
שגריר האיחוד האירופי בישראל דימיטר טזאנצ'ב ביקר במגן דוד אדום -. צילום :דוברות מד'א

שגריר האיחוד האירופי בישראל דימיטר טזאנצ'ב ביקר במגן דוד אדום. צילום :דוברות מד'א

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   פועלים למען הצלחה ישראלית: אירוע גיבוש...
*   'עובדי חברת החשמל פועלים בשטחים שנפגעו...
*   מילת הקוד: סינרגיה. מהפכת ה-AI בבריאות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים