האלוף רפי מילוא מפקד פיקוד העורף ביקר אתמול במוקד הלאומי של מגן דוד אדום ופגש את אלי בין מנכ'ל מד'א. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

האלוף רפי מילוא : 'המטרה של כולנו משותפת: הצלת חיים. מודה לעובדי ומתנדבי מד'א על עבודתם המקצועית והמסורה'

פורסם ב: 31/10/2023 13:30

האלוף רפי מילוא, מפקד פיקוד העורף בביקור במגן דוד אדום . צילום: דוברות מד'א
האלוף רפי מילוא שמע מפי מנכ'ל מד'א אלי בין ובכירי הארגון על פעילות מד'א החל מהשעות הראשונות למלחמת 'חרבות ברזל', על פעילות הצוותים בשטח, חלקם תחת אש תוך סיכון חייהם, על הכוננות הגבוהה אותה שומר הארגון ועל ההערכות להמשך. האלוף מילוא ראה את אמבולנס מד'א מכיסופים שנפגע מירי המחבלים ברגעים הראשונים של החדירה לקיבוץ על מנת להשבית אותו ולמנוע מהחובשים ומהפאראמדיקים של מד'א להעניק סיוע רפואי לפצועים ולפנות אותם לבתי החולים וערך סיור במוקד החירום 101. בנוסף, שמע האלוף סיפורי גבורה אודות כוחות מד'א שהקריבו את חייהם בעת שהגישו עזרה רפואית.

עוד שמע האלוף רפי מילוא על שירותי הדם של מד'א שהתרימו למעלה מ-50,000 מנות דם מאז פרוץ המלחמה על מנת לטפל בפצועים ומסופקות בין היתר גם לכוחות הרפואה הצבאיים ועל הכלים הייחודיים, בהם אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ממוגני ירי המאפשרים לצוותי מגן דוד אדום להציל נפגעים תוך צמצום סיכון חייהם.

האלוף רפי מילוא מפקד פיקוד העורף: 'מפרוץ המלחמה פועלים יחדיו חיילי ומפקדי פיקוד העורף בשיתוף עם כוחות ההצלה וביניהם, מגן דוד אדום. תירגלנו ונערכנו למצבי החירום קודם לכן ושיתופי הפעולה שאנן מקיימים כיום בכל הרמות מוכיחים את עצמם בזמן אמת. המטרה של כולנו משותפת: הצלת חיים. מודה לעובדי ומתנדבי מד'א על עבודתם המקצועית והמסורה'.

אלי בין מנכ'ל מד'א: 'מגן דוד אדום עובד, מאז הקמתו ועד היום, בצמוד לכוחות הביטחון ובראשם צה"ל. שיתוף הפעולה בין מד"א לפיקוד העורף בעיתות שגרה ובמיוחד בעיתות חירום ומלחמה הדוק ומאפשר הצלת חיים במדינת ישראל. אני מודה לאלוף מילוא על שפינה מזמנו והגיע לביקור במגן דוד אדום'.

(זכי הלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוות מיון נשים של בי'ח 'כרמל' זכה במקום...
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים