'איש אינו מכין אותך לרגע שבו תהיה פליט במדינתך' זה קרה גם להילה חצב. כתבה: רונית קיטאי

הילה חצב 'פליטה משדרות' כהגדרתה, היתה אמורה להיכנס למעונות הטכניון ב-10 באוקטובר 2023 לקראת תחילת לימודיה בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים. כיצד בטכניון בחיפה קלטו אותה עם כל הלב וריגשו אותה בצורה שקשה לתאר?

פורסם ב: 24/10/2023 01:56

צילום מתוך הסרטון: רונית קיטאי
ב-10 באוקטובר זכתה הילה חצב לשיחת טלפון ממלכה רוזנפלד רל'שית אגודת הסטודנטים בטכניון (אס'ט), שאמרה לה: רק תבואי, נדאג לך להכל. .

לדברי הילה חצב : 'הגעתי לבית ההארחה בטכניון לדירה שסודרה עבורי. דאגו לי לבגדים, לכלי רחצה, לאוכל .כל מה שחסר לי. אפילו מחשב שמאפשר לי ללמוד בימים האלה. ולא פחות חשוב , הכרתי כאן צוות מדהים, מסטודנטית שהתנדבה להכיר לי את הטכניון בימים הראשונים ועד נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון שפגש אותי וביקש לשמוע את הסיפור שלי'.

הילה אינה יודעת מתי תוכל לחזור לביתה בשדרות, אבל כאן בטכניון היא מרגישה ביטחון ואהבה: 'חוויתי כאן סולידריות ואחווה וקהילה שאי אפשר לחוות בשום מקום אחר בעולם. אני כל כך מאושרת שהגעתי לטכניון ושבחרתי ללמוד כאן. זה היה החלום שלי ללמוד כאן עוד לפני שידעתי איזה אנשים טובים יש בטכניון'.

מאז תחילת המלחמה קלט הטכניון משפחות ויחידים מהצפון ומהדרום שפונו מבתיהם. כעת מתארחים בקמפוס כ-60 תושבים במעונות הסטודנטים ובבית ההארחה 'פורשהיימר'.

לסרטון עם הילה חצב הקליקו כאן:


https://www.youtube.com/watch?v=J5p9wYq9caI
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   90 מתנדבים השתתפו השבוע בקורסי סע'ר...
*   בניין עיריית חיפה יואר הערב (חמישי...
*   מי נבחר להוביל את 'יום החינוך' המתקיים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים