דור 73 מעודד את דור 23. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

עו'ד משה (מוישיק) יונאי רס'ן (מיל) אשר נפצע במלחמת יום הכיפורים והיה בכסא גלגלים ושוקם בצורה מרשימה, הגיע בשבוע שעבר למרכז הרפואי לגליל בנהריה, ביחד עם חבריו ותיקי גדוד 75 של החטיבה, כדי לתמוך בפצועים ולנחם את משפחות החללים

פורסם ב: 23/10/2023 19:46

עו'ד משה (מוישיק) יונאי. צילום: רונית קיטאי
בעוד חיילי חטיבה 7 של חיל השריון נלחמים הן בחזית הדרום והן בגבול הצפון, הגיעו לעודד ותיקי גדוד 75. שאלנו את עו'ד מוישיק יונאי על המהלך.

רשות הדיבור לעו'ד יונאי: 'כמי אשר שירת כקצין שיריון בגדוד זה, נקראתי אל המשימה. למרכז הרפואי לגליל בנהריה הגיע תותחן של טנק אשר נפגע מטיל בגבול הלבנון.החייל נפצע קשה ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ.

משפחת החייל הגיעה לנהריה מעוטף עזה, ויושבת מחוץ למחלקה לטיפול נמרץ, ומורשית להיכנס ולראות את הבן פעמיים ביום, אך שואבת כל שביב מידע מהרופאים והאחיות המסורים.

הגענו (שני חיילים נוספים מבוגרי הגדוד, רעייתי ציפי יונאי ואני) כדי לתמוך בהורים, ובסבא והסבתא שגם הם יושבים בחדר ההמתנה של מחלקת הטיפול הנמרץ.סיפרתי להורים כי לפני 50 שנים, במלחמת יום הכיפורים, כאשר שימשתי כתותחן טנק, גם הטנק שלי נפגע מטיל אשר 'הטיס' אותי עד לבית החולים בכפר סבא, ואף 'הושיב' אותי בכסא גלגלים לחודש ימים.

ההורים ששמעו זאת ביקשו שאכנס לבקר את בנם הפצוע. לבשתי חלוק חדש וסטרילי, חיטאתי את ידי, ונכנסתי את החייל ואמרתי לו: 'אני תותחן שנפצע לפני 50 שנים, החלים, המשיך בשירות עד שהגיע לדרגת רס'ן וכעת עומד לפניך!"

החייל חייך וסימן באצבעותיו 'לייק'. מתברר כי מצבו של החייל השתפר, ואתמול קיבלתי מסרון מהאבא: 'הבן שלי שמח שבאת לדבר אתו, והוא שמע אותך למרות שהיה קצת מורדם, וזוכר את שאמרת לו'. אני דיווחתי לחברים מקבוצת הווטסאפ של גדוד 75: 'המשימה בוצעה ! דור 73 בא ועודד את דור 23'.

אי אפשר שלא להתרגש מהמחווה של האנשים שנפצעו ולא שוכחים לבוא לעודד מוראלית, מה שמשפיע מיידית גם על המצב הפיזי כי אין כמו הקשר בין גוף לנפש.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   לירון לב הצטלמה לקמפיין למותג תוספות...
*   המחזמר 'מלצרית' הושק אתמול בתיאטרון...
*   מלון 'דן כרמל' בחיפה אירח את צביקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים