מאיר שפיגלר, מנכ״ל חברת החשמל בפני ועדת הכלכלה של הכנסת על המשך הערכות חברת החשמל לימי הלחימה: צילום: יוסי וייס

בדיון סוער שהתקיים היום בוועדת הכלכלה בכנסת על הערכות חברת החשמל להמשך הלחימה, ביקר מאיר שפיגלר את המנגון הרגולטורי והבירוקרטי של משק החשמל המעכב ופוגם ביכולת החברה להיערך כראוי להמשך הלחימה תוך שמירה על רצף פעילות תקין של החברה.

פורסם ב: 23/10/2023 12:59

מאיר שפיגלר מנכ'ל חברת החשמל. צילום: יוסי וייס חברת החשמל
'עם כל הכבוד לכל הפקידים, הגיע הזמן שיפסיקו לנהל כל מה שזז במדינה. הם רוצים לקבוע ובהזדמנות הראשונה הם בורחים ונעלמים'.


מאז תחילת מלחמת 'חרבות ברזל' פועלים עובדי חברת החשמל מסביב לשעון ודואגים לתיקון כל הנזקים הנגרמים לרשתות החשמל, במקרים רבים תחת מטחי טילים ורקטות בלתי פוסקים, במטרה להשיב את אספקת החשמל לתושבים.


היקפי הפגיעות והנזקים הנגרמים לתשתיות החשמל הכוללים שנאים, תחנות טרנספורמציה וקריעת חוטים כתוצאה מפגיעות רקטות וירי הם עצומים ומסתכמים בקרוב ל-700 מליון ש'ח.


מאיר שפיגלר: 'אנחנו נדרשים להצטייד במלאי חירום לשנאים תחמשים וכדומה בסדר גודל של 700 מליון ש'ח וחייבים לקבל מהמדינה גיבוי תקציבי לכך. המלחמה הזאת החלה ואף אחד לא יודע מתי סופה. לא יעלה על הדעת שגם בשעת מלחמה אנו נדרשים לרכוש ציוד שבשגרה, והעלות תושת רק על כתפי החברה. לדעתי יש רגולטורים החושבים כי הם מקצועיים ורוצים לקבוע לנו מה לרכוש, באיזה היקפים ומתי, וברגע האמת הם יברחו. כשיבואו בטענות שאין חשמל הציבור יפנה לכתובת אחת - חברת חשמל ולא אף רגולטור אחר'.

אני יותר מממליץ להם שיגיעו לשטח, שיראו את הפגיעות, ישאו באחריות ואז יקבלו החלטות.אנחנו מגייסים כסף כחלק מהתנהלות שוטפת של החברה ויוצאים בגיוס אג"ח, אבל אבל יש לנו הוצאות שלא קיימות בשגרה. מדובר בניסיון נואל של אגף התקציבים לנצל את המצב לטובת אינטרסים אחרים. אנחנו לא ניתן יד שיפגעו בתפקוד החברה וכפועל יוצא יפגעו גם באזרחי ישראל.

החברה מבינה את אחריותה אבל לא ניתן שנהיה בחנק תפקודי כתוצאה מההוצאות הנוספות שאנו נידרשים אליהם.

אנחנו צריכים ודאות לכך שבהמשך אנחנו נגובה על ידי המדינה".שלמה ארביב נציג דירקטוריון חברת חשמל: ״החברה נערכת תהליכית נכונה לכל התרחישים כדי לתת מענה של אספקת חשמל לכל תושבי ישראל. אנחנו צרכים שיאפשרו לנו לעבוד בגיבוי הרגולטורים כדי שנוכל לתת שירות"יהודה גן אל, יו״ר ועד עובדי חברת חשמל:" לצערי דיונים מסוג זה מתנהלים תמיד בסבבי מלחמה. רק במקרים כאלו מבינים שאנחנו החזית ואין אחר שיבצע פעולות אלו תחת ירי.

עובדים שלנו נכנסו לנתיב העשרה לתקן פגיעות ברשת החשמל עוד כשהיו גופות מסביבם. ארבעה עובדים שלנו כבר נהרגו. אלו לא לוחמי ימ״מ אלא עובדים נורמטיביים שמוצאים עצמם קרואים לדגל בפחד עמוק ומבצעים עבודה. אנחנו החברה הכי פטריוטית בארץ.

אנחנו עובדים כבר מעל 20 שנה בדרום תחת ירי. כשעובד נמצא על סולם בגובה 12 מטר ויש אזעקה, אין לו איך לרדת . המדינה צריכה לדאוג למשאב הכי חשוב וזה החשמל. תנו לנו לעבוד, מחכה לנו עוד מערכה שאף אחד לא מבין את המשמעות שלה.״
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   בנק הפועלים ערך כנס מקצועי לבעלי עסקים...
*   זוג גרוש במאבק על דמי המזונות. הגבר...
*   בעל עסק- נפגעת במלחמה? קק'ל תסב את האנגר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים