כלבי שירות הובאו למרכז הרפואי רמב'ם במטרה לשמח את החיילים המאושפזים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

עידית לייבה, אחות חדר ניתוח ותיקה ברמב'ם, המשמשת כנוהגת לכלבי שירות מהמרכז בטבעון, כפי שנהוג לכנות את תפקיד המלווה של החברים על ארבע,: 'אי אפשר להישאר אדישים למראה הכלבים המתוקים . מדובר בגורים העוברים הכשרה במרכז, במטרה לשמש ככלבים טיפוליים. חשבנו איך אנחנו יכולים להירתם למאמץ הלאומי וידענו שנוכל לשמח רבים'

פורסם ב: 17/10/2023 16:54

כלבי שירות ברמב'ם. צילום הקריה הרפואית רמב'ם
מאז תחילת המלחמה, זוכים החיילים והפצועים שפונו לרמב'ם, לטיפול מסור של הצוותים הרפואיים, הסיעודיים, אלו מתחום בריאות הנפש, מתנדבים שמגיעים לתמוך בהם ועוד רבים שרק רוצים לחבק ולעטוף. הבוקר, (יום ג', ה-17.10), הגיע עידוד מכיוון לא צפוי : שלושה גורי לברדור, השייכים ל'מרכז להכשרת כלבי שירות' בטבעון, הובאו למרכז הרפואי רמב'ם במטרה לשמח ולהעלות חיוך על פני החיילים המאושפזים.

הגורים, שעברו בין המחלקות, פגשו את הלוחמים המטופלים כעת ברמב'ם ומתאוששים מפציעותיהם, אבל התקבלו באהבה גם בקרב מטופלים אחרים במחלקות ועל ידי הצוותים המטפלים. "'פתאום קראו לנו למטופל הזה, ולמטופלת ההיא', משחזרת עידית לייבה שהתרגשה מן העובדה ש'ביקשו שנעזור ונעודד מטופלים שמתקשים לתפקד מפאת מצבם הרגשי וכמובן שנעתרנו בשמחה'.

הכלבים עוברים הכשרה במרכז במטרה לשמש ככלבים טיפוליים הובאו כדי להירתם למאמץ הלאומי .'ידענו שנוכל לשמח רבים. גם הצוותים ברמב'ם שמותשים נפשית ושרויים בעצב עקב המצב בארץ, קיבלו זריקת עידוד. לכלבים טיפוליים יש יתרונות רבים, החל מהורדת הלחץ והמתח, דרך שחרור אנדורפינים ועוד. ההשפעה היתה מיידית'

את הביקור, שיזמה לייבה, אירגנו במהירות בהנהלת הסיעוד של רמב'ם, בעזרתם האדיבה של 'המרכז להכשרת כלבי שירות' בטבעון, שנרתם למשימה ללא היסוס.

אחד מרגע השיא של הביקור היום נרשם כשאחד הגורים פגש את נ', לוחם פצוע שלא ראה את כלבו מסוג רועה גרמני, מזה זמן מה. מעידה עידית לייבה: 'היתה שם התרגשות גדולה. הוא סיפר עד כמה הוא מתגעגע לכלבו וכל כך שמח לפגוש את החבר שהבאנו איתנו. זה היה שווה את כל המאמץ'.

(דגנית קניג)
כלבי שירות ברמב'ם. צילום הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוות מיון נשים של בי'ח 'כרמל' זכה במקום...
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים