בבית חולים 'כרמל' נפתח קו חם ליולדות כדי להקל על המתח ומצוקת הנשים ההריוניות והיולדות בזמן המלחמה. כתבה: רונית קיטאי.צילום: אלי דדון

פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות ב'כרמל': 'אנחנו כאן בשבילכן גם בזמנים הקשים עם כל התשובות ועם מגוון רחב של שירותים מיוחדים כדי שנעבור את התקופה הקשה ביחד ובשלום'

פורסם ב: 17/10/2023 15:11

ד'ר עמית דמתי וצוות חדר לידה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
האם מותר לי בהיריון בגלל המצב לקחת תרופות הרגעה ? האם השירותים האלקטיביים מתקיימים כרגיל ? האם חדרי הלידה בכרמל הם ממוגנים ? אלו הם רק חלק מהשאלות המגיעות לקו החם של צוות מערך יולדות שנפתח במרכז הרפואי כרמל.

ד'ר מירית טולדנו רופאה במערך נשים ויולדות ושותפה בצוות המוביל של קהילת 'פלא' קהילת היולדות של 'כרמל' בפייסבוק מסבירה: 'נשים הריוניות בשגרה נוטות לדאגה מטבע הדברים לעובר שהן נושאות. בימים אלו הדאגה והתחושות הקשות מועצמות אלפי מונים ולעיתים מצב זה קשה מנשוא. בדיוק לשם כך יצרנו בכרמל קו ייעודי למתן מענה לטלפונים של יולדות בכל שאלה שהיא.

הקו החם זמין בטלפון שמספרו 052-9209007 הוא מאויש בכל שעות היממה ע"י רופאים או מיילדות מנוסים ומקצועיים ומטרתו לתת מענה לכלל השאלות'.

מוסיפה ד'ר מירית טולדנו: 'השאלות יכולות להיות שאלות רפואיות כגון האם יש צורך להגיע לבדיקה עם תסמין מסוים, מתי ביקורות הריון עודף ( שבוע 40 ומעלה), האם מותר לקחת בהריון תרופות הרגעה, אלו שירותים אלקטיביים פעילים כעת בכרמל וגם תשובות לשאלות הקשורות למצב הלאומי כמו האם חדרי הלידה בכרמל ממוגנים ? האם קיימים כוחות פיקוד העודף שמאיישים את בית החולים, ושאלות נוספות.

אהובה טל מנהל הסיעוד בכרמל מעדכנת 'חלק מאוד חשוב בתקופה הרגישה כעת הינו מתן מענה רגשי ליולדות. מיילדות ורופאים המוכשרים בביצוע שיחות עיבוד בשיטת ה DEBRIFING ו בשיטת BOT וכן מרפאה ייעודית להכנה ללידה , הרחיבו את שירותיהם בבית החולים ויוכלו לתת מענה לנשים נוספות החוות חרדה משמעותית בימים אלו'.

ד'ר ראובן קידר מנהל חדרי הלידה ב'כרמל' מסכם: 'אנו מבינים שמתן מענה לשאלות בתקופה כה מורכבת הינה משמעותית מאין כמותה עבור היולדות . אנו רואים זאת חלק מתרומתנו למצב הכללי במדינה, למאמץ המלחמתי ולרווחת היולדות שלנו. החברה הישראלית היא חברה חזקה ומאוחדת. אין לי ספק שכולנו יחד נצא מהשבר הגדול הזה לימים טובים יותר. חדרי הלידה 'בשגרה' אך על אחת כמה וכמה בימים אלו גאים להביא לעולם עוד תינוקות ישראלים בריאים ולהרבות אור בתוך המצב החשוך הזה. אני מודה לכל אנשי הצוות המצוינים שלנו על הרתמותם למאמץ זה לטובת כלל הנשים והיולדות בחיפה ובצפון'.
צוות אם יילוד ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

צוות מחלקת יולדות ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אסעד נור סלמאן מאעבלין אושפז במרכז...
*   שלומי מרצ'ביאק, חובש בכיר מתחנת מד'א...
*   פרופ' נימר עאסי מנהל מחלקה פנימית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים