האמן החיפאי עדי יונתן כהן, התפעל מסיפור הגבורה של רחל אדרי מאופקים והחליט להנציח אותה בציור קיר בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ענת סלומון

עדי יונתן כהן פנה לעיריית חיפה כדי לקבלת אישורים לכך ובתוך פחות מיממה סיים את הציור על קיר של מקלט בשכונת נווה שאנן בחיפה. האמן בן ה- 31, גר ברחוב מסדה בשכונת הדר והוא איש חינוך, מנחה סדנאות של בני נוער בתחומים של אמנות וראפ, ופועל עם שגרירות ארה'ב על פרויקטים קהילתיים. היום מתכוון כהן לנסוע לדרום על מנת לצייר על קירות, יחד עם ילדים ובני נוער מרחבי הארץ

פורסם ב: 16/10/2023 10:39

צילום: ענת סלומון דוברות עיריית חיפה
כרבים מתושבי המדינה, האמן החיפאי, עדי יונתן כהן, התרגש מסיפורה ההירואי של רחל אדרי מאופקים. הוא הרגיש מיד צורך ורצון להנציח אותה בדרך אומנותית, ופנה לעיריית חיפה בבקשה שתאשר לו לצייר את דמותה על קיר במבנה ציבורי בעיר.

לאחר סבב טלפונים קצר קיבל עדי אישור מאגף הדוברות, שהרים את הכפפה, ויחד עם אנשי מינהל התפעול נמצא לו קיר של מקלט ציבורי ברחוב קומוי בנווה שאנן.

אומר עדי יונתן כהן: 'אני פועל בחזיתות שאני טוב בהם. האמנות היא הצו 8 שלי, והסיפור של רחל מאופקים היווה נקודת אור בתוך התקופה הקשה שכולנו חווים. אני שמח שעיריית חיפה נענתה במהירות לרעיון שלי להנציח אותה בציור קיר, וכבר בלילה סיימתי את הציור, שבאופן סימבולי צויר על קיר של מקלט ציבורי'.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   הבוקר (יום ד׳) יצאה משלחת הסברה לסיור...
*   הצעת נישואים תוך כדי הצלת חיים. כתבה:...
*   ד'ר אריק שכטר מומחה ברפואת משפחה ב'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים