ארתור קניץ' (58) נסע לדרום כדי לחפש עבודה כמאבטח, וניצל בנס מהתופת במסיבת הטבע. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

מאז החלה המלחמה בדרום רמב'ם קלט פצועים שהגיעו מהשטח. חלקם הגדול חיילים, חלקם אזרחים. בין הפצועים שהגיעו אל המרכז הרפואי, היה גם ארתור קניץ מקריית ביאליק , אשר מצא את עצמו באחד האירועים המרכזים של המערכה הזו לאחר שנותר ללא עבודה ושמח שחבר הציע לו חברו לפני מספר ימים לבוא לדרום כדי לאבטח את מסיבת הטבע

פורסם ב: 10/10/2023 17:06

ארתור קניץ' הבוקר ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
משחזר ארתור קניץ' : 'פתאום התחילו לעוף טילים מעל הראש. בחיים לא ראיתי משהו כזה. ניסינו להזיז את המשתתפים הצידה, אבל הם העדיפו לחגוג. זמן קצר אחר כך התחילו יריות. הם היו בכל מקום. התחלנו לרוץ. נפצעתי ברגל. פתאום ראינו טנק והחיילים שם חבשו לי את הרגל. ביחד כולנו המשכנו לזוז כל הזמן, עם החיילים. אחר כך ראינו עוד חיילים ושוטרים שהם הוציאו אותנו משם. היינו שם המון שעות. עד עכשיו אני לא מאמין למה שראיתי. הם לא הפסיקו לירות'.

ארתור קניץ' לא מפסיק להודות לכל מי שהיה שם וחילץ אותו מהתופת. הוא נפצע ברגלו, טופל בבי'ח 'סורוקה' ולאחר מכן הועבר לרמב'ם.

במהלך הבוקר פגש קניץ' את ח'כ רם בן ברק (מפלגת 'יש עתיד'), אשר הגיע לביקור ברמב'ם. בן ברק סייר בבית החולים התת-קרקעי שהוכשר בימים אלה ונערך לתרחיש איום מצפון. בהמשך ביקר בן ברק מספר פצועים המאושפזים במחלקות השונות במרכז הרפואי.

כמי שראה את המוות מול עיניו, לקניץ' יש מסר ברור למקבלי ההחלטות ולעם ישראל: 'עכשיו אנחנו צריכים להוציא את מי שנמצא בעזה. ואחר כך פשוט למחוק את הכל. לא להשאיר שם כלום. שלא יקרה עוד פעם. חברים. אנחנו חזקים ואנחנו ננצח. חייבים להיות מאוחדים ומלוכדים. רק ככה ננצח'.


ארתור קניץ' מספר על שחווה:


https://www.youtube.com/watch?v=4osNYUt3yX0

*בתמונה: ארתור קניץ' הבוקר ברמב'ם. *צילום: הקריה הרפואית רמב'ם.

(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ערכו ביקור במרפאות 'כללית' במעלות-תרשיחא...
*   הם יחגגו יום הולדת אחת לארבע שנים...
*   אסעד נור סלמאן מאעבלין אושפז במרכז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים