עוגב פרטי בדירה בירושלים לד'ר יובל רבין (50) שגדל בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום משפחתי

מה לרבין ולביבי? לד'ר יובל רבין ורעייתו אנה רבין יש שלוש בנות ובן. לאחר 22 שנים בשוייץ חזר ד'ר יובל רבין עם משפחתו לישראל. בקונצרטים הקרובים יופיע ד'ר יובל רבין - עוגב Dr. Yuval Rabin – Organ ולצדו בנותיו התאומות בנות ה-15 :גפן רבין - בכינור Gefen Rabin – Violin ותכלת רבין - צ'לו Tchelet Rabin - Cello. השתיים מופיעות בחו'ל וזוכות לשבחים רבים

פורסם ב: 06/10/2023 12:58

ד'ר יובל רבין עם בנותיו התאומות בנות ה -15 הכנרת גפן רבין והצ'לנית תכלת רבין. צילום: אלבום משפחתי
ד'ר יובל רבין (50) גדל בשכונת כרמליה בחיפה, למד בבי'ס 'הריאלי' ועד היום שומר על קשר עם חבריו שחלק מהם נשארו בעיר הולדתו ואחרים התפזרו למקומות שונים. אביו דן רבין ז'ל נפטר לפני תשע שנים והיה בעל מפעל לעיבוד שבבי ברח' חלוצי התעשיה במפרץ חיפה. 'דן הנדסה'. אמו תבל'א מתגוררת ברח' רות בכרמליה בחיפה, ואחותו מיכל ביבי עזבה את חיפה זה מכבר וכיום גרה במושב הזורעים.

זה הקשר בין רבין לביבי שמופיע בכותרת, אם תהיתם מה הסיבה. אז נחזור לד'ר יובל רבין. הוא נסע באותם ימים ללמוד בירושלים, עשה שני תארים אקדמאיים ואז נסע לשוייץ. למה דווקא עוגב? ד'ר רבין הוקסם מצלילי העוגב עוד בנעוריו , וכאשר קיבל הזמנה מרגשת מאחד המורים הגדולים לעוגב ללמוד אצלו באקדמיה הנודעת למוזיקה בבאזל, שווייץ, הוא לא המתין דקה נוספת וטס לשם.

שהות של שנתיים למטרת לימודים הפכה ל-22 שנים (!) של מגורים בבאזל, במהלכן סיים את לימודיו בהצטיינות, צבר השכלה מוזיקלית ומומחיות בין-לאומית בנגינה בעוגב ובמוזיקה עתיקה. בנוסף לכך עשה תואר בחינוך, דוקטורט במוזיקולוגיה עם התמחות ביצירות של קרל פיליפ עמנואל באך, בנו המפורסם ביותר של באך האב, ואף הקים שם משפחה.

הוא נישא לאנה, גרמניה שהתגיירה וסחפה אחריה גם את יובל לחזרה בתשובה.נולדו להם ארבעה ילדים: תכלת וגפן תאומות בנות 15 , גורן בת 12 וחצי וכרם בן 10 וחצי. 'לשני הילדים הצעירים יותר יש חוש מוזיקלי אך זה לא עיקר עולמם', הוא משיב לשאלתי.

לפני כשלוש שנים הם החליטו לחזור לישראל כדי להעניק לילדים חינוך יהודי ועתיד ישראלי. מספר ד'ר יובל רבין: 'היתה לי כבר אזרחות שוויצרית, חייתי שם כמחצית מחיי, זו לא היתה החלטה פשוטה וזה בהחלט דרש אומץ'. אגב, אנה רבין עובדת בארכיון אינשטיין באוניברסיטה העברית בירושלים.

משפחת רבין התמקמה במרכז ירושלים ויובל הביא איתו את העוגב הפרטי שלו משוויץ. לשם כך נאלץ להמתין שנה שלמה עד שמומחה גרמני לבניית עוגבים יתפנה אליו ויגיע אליו למשך שבוע כדי לבנות את העוגב בתוך ביתו, ומומחה נוסף יגיע במיוחד לשבוע נוסף, כדי לעשות את ההתאמות האחרונות הנדרשות למקום מבחינת הצליל.

ד'ר יובל רבין עורך כיום קונצרטים לעוגב גם בסלון ביתו, אליו מגיעים חובבי מוזיקת עוגב מכל רחבי הארץ והוא גם מלמד במסגרת לימודי החוץ של האקדמיה למוזיקה. יש לו סדרת קונצרטים ואחת לחודש הוא מגיע לביקור בחיפה כמנהל הסדרה.


רומנטיקה גרמנית בעוגב- בביצוע עוגב יבצע ד'ר יובל רבין עם בנותיו התאומות ובכך תיפתח את העונה ה 12 של סדרת הרסיטלים לעוגב בחיפה ב- 20.10.23


הסדרה תארח את מיטב נגני העוגב בעולם, שיגיעו ארצה במיוחד עבור הסדרה והרפרטואר מהרנסנס ועד ימינו.
בקונצרט הפתיחה יובל רבין ינגן עם שתי בנותיו התאומות בנות ה- 15 וזה יקרה ביום שישי 20.10.23 בשעה 11:00 באודיטוריום מוזיאון הכט, אוניברסיטת חיפה

מחיר כרטיס 60 שקלים
מחיר הסדרה (9 קונצרטים) 300 שקלים בלבד!
ילדים, נוער וחיילים כניסה בחינם (ילדים בלווי מבוגר)

קבוצות – בהרשמה מראש. קופת כרטיסים במזומן בלבד או בפייבוקס (במקום)
לרכישת כרטיסים GoShow. מידע והרשמת קבוצות בטלפון 054-817-3351

יצירות לעוגב נכתבות ברחבי העולם והשנה נזכה לשמוע יצירות מקרואטיה.

שתי בנותיו התאומות בנות ה-15, הכנרת גפן והצ'לנית תכלת, יופיעו איתו בקונצרט הפתיחה. השתיים נחשבות לכוכבות צעירות ומצליחות, ועל אף גילן הצעיר כבר הופיעו כסולניות עם הרכבים מוזיקליים בעולם וזכו בפרסים בינלאומיים.
ד'ר יובל רבין ליד העוגב בביתו. צילום: אלבום משפחתי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   מיהם עורכי הדין והמתנדבים שבאו לעזרת...
*   מפיקת העל אירית רחמים, היתה על הכנת...
*   עו'ד יהונתן שפי (34) ורעייתו דין (32) טסו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים