הצלחה נוספת למגמת הקולנוע של בית הספר התיכוני 'עירוני ה' בחיפה: סרטו של תלמיד המגמה, אליאס חווא, זכה בפרס חיפה. כתבה: רונית קיטאי

מבין 100 (!) סרטי תלמידים, זכה סרטו של אליאס חווא - 'בין לבין', העוסק בקונפליקט הזהות עמו הוא מתמודד,ואותו יצר עם ארבעה מחבריו לכיתה, זכה בתחרות ליצירה צעירה במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-39 המתקיים בימים אלה בחיפה

פורסם ב: 01/10/2023 17:38

בין לבין . אליאס חווא מעירוני ה' בחיפה שזכה בפרס על סרטו בתחרות בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-39 בחיפה. צילום: באדיבות עירוני ה'
בתחרות היצירה הצעירה, שנערכה במסגרת פסטיבל הסרטים ה-39 המתקיים בחיפה, זכה סרטו הדוקומנטרי של תלמיד מגמת הקולנוע של בית הספר 'עירוני ה', אליאס חווא, אותו יצר עם חבריו לכיתה.

הסרט הזוכה 'בין לבין', נבחר מתוך 100 סרטי תלמידי תיכון שנשלחו לתחרות ומתוכם עלו 14 לגמר. הסרט מספר על המציאות המורכבת בה חי אליאס חווא שהוא בן לאם יהודייה שהתנצרה, לבין אב ערבי-נוצרי. הוריו של חווא נפרדו לפני מספר שנים ומאז נודד אליאס בין בתיהן של הסבתות שלו, דודתו, ולעתים בית האב. אמו של חווא ניתקה את קשריה איתו.

זהותו הלאומית של אליאס מורכבת . הוא מרגיש בנוח בערבית ובעברית, אולם מתקשה להחליט לאיזו תרבות הוא שייך יותר. אחת מהתלבטויותיו העיקריות הייתה בנושא הגיוס לצבא, כשלבסוף היה זה אביו, אשר שיכנע אותו, כי זו הדרך הנכונה עבורו, כאזרח המדינה.

בסרט 'בין לבין' מספר אליאס חווא על ילדותו, תקופת נעוריו ומצוקותיו, בהן גם מצוקות כלכליות עמן הוא ומשפחתו מתמודדים. אליאס נער אהוד וחברותי, המצר על כך שלא יכול היה לחיות חיים רגילים כחבריו לספסל הלימודים.

במהלך הכנת הסרט ליווה צוות מגמת הקולנוע של בית הספר את אליאס ואת ארבעת חבריו לכיתה, בוואדי ניסנאס, בבית הספר ובבית הסבתא ועשה כל שנדרש, על מנת שאליאס יוכל לסיים את סרטו ואת שנות לימודיו בבית הספר ולהמשיך לפרק הבא בחייו.

*חגית לוי, מנכ"לית עירוני ה'*: "כמי שעקבה מקרוב אחר מצבו של אליאס והכירה את מצוקותיו ואת לבטיו, אני רוצה לברך את אליאס על קבלת הפרס על יצירתו הנפלאה והמרגשת ולאחל לו בהצלחה רבה בהמשך דרכו. אין לי ספק, כי יצירת הסרט תפתח בפני אליאס דלתות חדשות וצוות בית הספר ימשיך לעמוד לצדו של אליאס בכל עת שיבקש. כמו כן, ברצוני לברך את צוות מגמת הקולנוע של בית הספר, את מנהל החטיבה העליונה ואת מחנכת הכיתה של אליאס, על ההשקעה האדירה לכל אורך הדרך".

מצ"ב קישור לסרטו של אליאס חווא, "בין לבין"

https://youtu.be/Q499iA-Q3-M?si=Gfo58mdpt8qRCcdo


(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   הבוקר (יום ד׳) יצאה משלחת הסברה לסיור...
*   הצעת נישואים תוך כדי הצלת חיים. כתבה:...
*   ד'ר אריק שכטר מומחה ברפואת משפחה ב'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים