תיאטרון בית ליסין ע'ש ברוך איבצ'ר קיים חשיפה ראשונה לשירים וקטעים מההצגה המוזיקלית 'בלוז לחופש הגדול'.כתבה: רונית קיטאי. צילום: רפי דלויה

את המחזה כתב אורן יעקובי ('אפס ביחסי אנוש', 'לעבור את הקיר'), מבוסס על סרטם האייקוני של רנן שור ודורון נשר. את ההצגה מביים יותם קושניר, שזו עבודת הבימוי הראשונה שלו בתיאטרון הרפרטוארי. מילות השירים נכתבו ע'יעילי בוטנר ואורן יעקובי, הלחנים של עילי בוטנר ועל הניהול מוזיקלי והעיבודים אחראי אמיר לקנר. מי השחקנים?

פורסם ב: 27/09/2023 15:42

צילום: רפי דלויה
משחקים בהצגה המוזיקלית: חני נחמיאס, דור הררי, נועם קלינשטיין, טל גרושקה, איתמר אלבז, אבירם אביטן, דורון אורן, דור אלמקייס, אלינור וייל, רדה קנטרוביץ', שגיב לוי, סתיו צוברי, רוני אקרמן, גל דרורי, עמית מוריס, עומרי פלד/אופיר מרדכייב.

ההצגה מביאה את סיפורה של חבורת נערים ונערות, בימי החופש הגדול האחרון שלפני הגיוס לצה"ל. החברים מתכוננים למסיבת סיום התיכון ומתמודדים עם החלטות שיקבעו את עתידם: הגיוס המתקרב, האהבה הראשונה, הנאמנות לחברים, ואיך מנציחים חבר קרוב שלא שב מהצבא. לאט לאט, הקיץ הכל כך ישראלי הזה, שבין הילדות לבגרות, הופך לקיץ גורלי שישנה את חייהם של גיבורי ההצגה לעד.

ההצגה תעלה ב-17/10 בתיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר.

ציטוטים מהפרזנטציה:

מנהלת תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר, ציפי פינס: 'אני גאה להפיק עוד מחזמר ישראלי, מחזמר שלישי שנכתב והולחן על ידי הקבוצה שיצרה את 'אפס ביחסי אנוש' ו'לעבור את הקיר'. המחזאי אורן יעקובי, המלחין עילי בוטנר והמנהל המוזיקלי אמיר לקנר.

מבחינתי, הבחירה ליצור מחזמר ישראלי חדש, עם שירים שנכתבו במיוחד עבורו, היא אמיצה ובלתי מתפשרת. זהו מחזמר שלישי המבוסס על סרט ישראלי, הפעם על פי סרטם האייקוני של רנן שור, דורון נשר ואילן דה-פריס, סרט שהפך לאבן דרך בתרבות שלנו. הסרט העז לגעת לראשונה בהתנגדות של חלק מבני הנוער להתגייס לצבא. ההצגה הזו היא שיער הישראלי, והיא יוצאת בתזמון מדויק של 50 שנה למלחמת יום כיפור ובימי המחאה נגד הרפורמה המשפטית, שתיכנס לדפי ההיסטוריה'.

הבמאי יותם קושניר: 'אני נפעם בכל יום מחדש מהעובדה שהסיפור עדיין רלוונטי לחיינו. הגיבורים מוסי, ארל'ה, נעמי, מרגו, צוויליך, קובי ושושי לא הלכו לשום מקום, הם פשוט נולדו שוב ושוב לאורך 36 השנים מאז שהוקרן הסרט לראשונה. הדור התחלף, המלחמות השתנו, אבל השאלות עדיין פה, ה-NERVE נשאר זהה.

המוזיקאי עילי בוטנר: 'בלוז לחופש הגדול' הוא סרט קולנוע שאני כל כך אוהב, כל כך קשור אליו, עוד משנות ילדותי. כנער שעזב את התיכון בסוף כיתה י׳ והלך ללמוד מוזיקה ב'רימון'. החבורה הזאת של מוסי, ארל'ה, צוויליך, מרגו, נעמי, שוש, היו הדבר הכי קרוב בשבילי למרד הנעורים שלא היה לי.

ב"'לוז לחופש הגדול' אנחנו עוסקים בישראליות, דרך חיים של נוער בסוף התיכון, 1970, שנים של אהבות ראשונות ותהיות לגבי השירות הצבאי שכבר נמצא מעבר לפינה, עם כל הסכנות הטמונות בו. מחזמר חשוב כל כך, במיוחד בימים האלה, כשהמציאות מכריחה אותנו לשאול את עצמנו מה היא ישראל בשבילי.

ניהול אמנותי: ציפי פינס, תפאורה: אדם קלר, תלבושות: אורנה סמורגונסקי, כוריאוגרפיה: תומר יפרח, תאורה: קרן גרנק, הדרכה קולית: ריקי בוגטין, עיצוב סאונד: ניראל שרון, וידאו ארט: אלדד בוגנים, הדרכת טקסט: ענת זמש-ריגל, קלידים וסאמפלר: שחר גלזר-שי, ע. במאי: כנען אליאל.
צילום: רפי דלויה

צילום: רפי דלויה

צילום: רפי דלויה

צילום: רפי דלויה

צילום: רפי דלויה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   מיהם עורכי הדין והמתנדבים שבאו לעזרת...
*   מפיקת העל אירית רחמים, היתה על הכנת...
*   עו'ד יהונתן שפי (34) ורעייתו דין (32) טסו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים