מגן דוד אדום והוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) חתמו על הסכם מסגרת להמשך שיתוף פעולה בשנים הקרובות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מד'א

שיתוף הפעולה יתמקד בשיפור ההיערכות לחירום, חיזוק החוסן הקהילתי למענה לאסון ופיתוח הדור הבא של מנהיגים הומניטאריים

פורסם ב: 22/09/2023 03:41

ממשיכים את שיתוף הפעולה למען תושבי ישראל .צילום: דוברות מד'א
במסגרת שיתוף הפעולה יתקיים פרויקט ברשויות מקומיות באזורים העלולים להיות מושפעים מאסון, במסגרתו יוכשרו צוותי הרשות על ידי מ'"א בביצוע הערכת צרכים ומתן סיוע הומניטארי לאוכלוסייה בהתבסס על הניסיון הרב שנצבר בפעילות ה-ICRC באזורי אסון.

בנוסף הוסכם על המשך חיזוק יכולות מד'א למענה למצבי חירום מורכבים, לרבות רעידות אדמה, הן באמצעות הכשרות משותפות והן באמצעות שיגור צוותי מד"א במסגרת משלחות של ה-ICRC למענה באזורי אסון, כפי שבוצע באוקראינה בשנה החולפת.

כחלק מפיתוח הדור הבא של מנהיגים הומניטאריים יוקם גוף ייעודי שיעסוק בחיזוק הפעילות ההומניטארית ישראל ובמסגרת תנועת הצלב האדום.

אלסנדרה מנגון ראשת משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום:' ה-ICRC שמח להתחיל את השנה היהודית החדשה על ידי אישור וחיזוק השותפות שלנו עם מגן דוד אדום. מד"א מספק שירות חיוני, ואנו גאים בכך שיש לנו את מד'א כחבר בתנועת הצלב האדום הבינלאומי. שיתוף פעולה מתמשך זה פירושו מוכנות ותגובה משופרת לנוכח מצבי חירום מורכבים המשפיעים על הקהילות הפגיעות ביותר'.

אלי בין מנכ'ל מד'א: 'השותפות רבת השנים בין מגן דוד אדום וה-ICRC מתבססת בראש ובראשונה על הערכים הומניטאריים הבינלאומיים אותה חולקים שני הארגונים. שותפות זו משפרת את ההיערכות למצבי חירום מורכבים ולשעת אסון ובכך אנו מחזקים את יכולות המענה ההומניטארי לאוכלוסייה, הן בארץ והן בעולם'.
ממשיכים את שיתוף הפעולה למען תושבי ישראל . צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רמב'ם: חזית צפונית עלולה לאלץ אותנו...
*   רפא'ל היא כיפת הברזל של המרכז הרפואי...
*   פרופ' וליד סליבא מונה כמנהל החדש של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים