נחנכה תחנת מגן דוד אדום בעתלית. כתבה: רונית קיטאי. צילום:אלירן אביטל

מבנה התחנה בעתלית נתרם ונבנה ע'י משפחת כרפיס לעילוי נשמתה של שולמית כרפיס ז'ל שנפטרה בחודש מאי 2019 כשהיא בת 59. מי היה בטקס המרגש?

פורסם ב: 21/09/2023 14:06

נחנכה תחנת מגן דוד אדום בעתלית .צילום: אלירן אביטל
הטקס התקיים בעתלית בנוכחות דוד כרפיס, בניו מאור וגיל, בני המשפחה המורחבת וחברי משפחה רבים, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל אסיף איזק וסגניו רפי אבני ואושר וקנין, מנכ'ל המועצה האזורית ירון פרידמן, רב המועצה הדתית עתלית הרב שמעון אלמליח, מנכ'ל היישוב עתלית איתמר שורקי, יו"ר וועד התושבים עתלית ישראל שורק, מנכל מד"א אלי בין, סמנכ"ל כספים במד"א אלון פרידמן, נציגי מטה מד'א, מנהל מרחב כרמל במד'א ארז גלר והנהלת מרחב כרמל במד'א, מנכ'לית אגודת ידידי מד'א בישראל אורלי אריאל, יו'ר אגודת ידידי מד'א בישראל גיל וייזר, עובדי ומתנדבי מד'א מעתלית, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית' רונן נודלמן, נחנך מבנה תחנת מגן דוד אדום בעתלית.

המבנה החדש ישמש את עשרות עובדי ומתנדבי מד"א בעתלית על מנת לשפר את המענה הרפואי לתושבי המועצה ולקצר את זמן ההגעה במקרי חירום רפואיים. מבנה התחנה כולל שטח נרחב להתארגנות, הדרכה, ופעילויות נוספות בהתאם לצורכי הצוותים. בסמוך למבנה התחנה הוצב פסל לזכרה של שולמית עם הקדשת המשפחה לעילוי נשמתה.

משפחת כרפיס החליטה לתרום למען הקמת התחנה ולעילוי נשמת האם, שולמית ז"ל. בזכות תרומתם - ישופר זמן ההגעה למען תושבי עתלית והסביבה וכך יעניקו טיפול רפואי מהיר ויעיל יותר בעת חירום. רגע לפני חניכת התחנה באופן רשמי, הוזנק צוות מד"א להעניק טיפול רפואי לנער בן 15 שסבל מתגובה אלרגית בישוב. הודות לאמבולנס שהוזנק מהתחנה החדשה הצליחו צוותי מד"א להגיע למקום בתוך 3 דקות מרגע קבלת הקריאה במוקד 101 של מגן דוד אדום.

מנכ'לית אגודת ידידי מד'א בישראל אורלי אריאל הנחתה את הטקס: 'הודות לתרומתם הנדיבה של משפחת כרפיס, תושבי עתלית והסביבה יקבלו שירות רפואי מהיר, איכותי ומקצועי יותר בעת חירום. תודה גדולה למשפחה על אצילות נפש ושותפות בנתינה כה רחבת לב לטובת הצלת חיים בישראל. נתינה הזו הנה ערך עליון וחשוב והיא מגיעה ממקום כואב של אובדן של אם המשפחה שולמית ז'ל, שהייתה אשת חסד יוצאת דופן. המשפחה בחרה להמשיך את דרכה באותה הדרך -,המשך למפעל החסד הגדול שלה. תודה רבה לכם'.

דוד כרפיס, אב המשפחה: 'החיבור עם מד'א היה מיידי והיום אנחנו מרגישים חלק ממשפחת מד'א שהפכה גם לחלק ממשפחתנו. אני רוצה להודות לכל השותפים הנפלאים שלנו לדרך, לאלי בין ולצוותו, לראש המועצה ולכל מי שסייע בהקמת התחנה, אתם אנשים מיוחדים הפועלים מתוך שליחות מיוחדת להצלת חיים. זו הזדמנות ענקית להגיד מכל הלב תודה רבה'.

גיל כרפיס, בנה של שולמית ז"ל: "זהו יום היסטורי לעתלית ולסביבה, שמוכיח שמתוך מחשבה וחזון - נוצרת מציאות. בשילוב מנכ"ל מד"א, ראש המועצה ומשפחת כרפיס אנחנו עומדים בפתחו של פרויקט מרגש וחשוב שכולו למען הצלת חיים. אני רוצה להודות למשפחת מד"א ולמועצה אזורית חוף הכרמל עבור הנצחת אימי היקרה שולמית כרפיס ז"ל."

רב המועצה הדתית עתלית הרב שמעון אלמליח: "הנשמה הגדולה של שולמית ז"ל ליוותה מלמעלה את הפרויקט, ביחד עם מד"א והמועצה. הנשמה שלה היא זו שגרמה להכל כאן להתקדם ולהצליח. אנו חונכים את המקום בערב יום הכיפורים, בו פותחים את הספרים של החיים והמתים. הנשמה היקרה של שולמית ז"ל פועלת מלמעלה למען הצלת חיים כאן למטה. הכל לזכרה, אבל גם בזכותה".

אסיף איזק ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: 'לפני שמונה שנים, כשהייתי חבר מליאה, הבת שלי עברה תאונת דרכים. חיכינו לאמבולנס ואז לא היה אמבולנס מד'א בסביבת המגורים שלנו ולקח זמן רב עד להגעתו. ברגע הזה נשבעתי שלא יהיה תושב אחד במועצה האזורית חוף הכרמל שיחכה לאמבולנס עם הבת שלו. לאחר השבעה של משפחת כרפיס, יצרתי קשר עם דוד כרפיס ויחד דיברנו שנקים תחנת מד'א. היום אנחנו עומדים בפתח התחנה ומלאי רגש וגאווה'.

אלי בין מנכ'ל מד'א: 'זהו יום היסטורי וחגיגי שמהול בזיכרון ועצב, לזכרה של שולמית כרפיס ז'ל. החיבור בין משפחת מד'א למשפחת כרפיס היה מיידי ושילבנו זרועות יחד עם המועצה למען המשימה החשובה הזו. בתחנה הזו עתידים לגדול ולצמוח דורות מתנדבים, רופאים, חובשים ופרמדיקים שימשיכו להציל חיים למשך שנים רבות קדימה. אני מחבק את משפחת כרפיס ומודה לה מאוד'.

(זכי הלר)
נחנכה תחנת מגן דוד אדום בעתלית. צילום: אלירן אביטל

נחנכה תחנת מגן דוד אדום בעתלית .צילום: אלירן אביטל

נחנכה תחנת מגן דוד אדום בעתלית .צילום: אלירן אביטל

נחנכה תחנת מגן דוד אדום בעתלית .צילום: אלירן אביטל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בעקבות הצלחת פעילות חיילי וקציני...
*   ברכות קיבלו עורכי הדין יהונתן שפי...
*   יונה יהב הודיע על כוונתו לכרות ברית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים