150 פראמדיקים של מד'א ואנשי רפואה מדרום הארץ השתתפו בכנס ייחודי לרפואה דחופה . כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

הכנס המיוחד לרפואת חירום נערך בשיתוף מגן דוד אדום, בית החולים 'סורוקה בבאר' שבע ובית החולים 'ברזילי באשקלון'. במהלך הכנס שהתקיים במרכז לסימולציה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, הועברו תכנים תאורטיים כמו גם תרגולים מעשיים

פורסם ב: 15/09/2023 15:35

כנס רפואה דחופה דרום . משתתפי הכנס ועובדי מרכז הסימולציה של אונ׳ בן גוריון. צילום: דוברות מד'א
זה כלל שלא נדע מצרות, תרחישי טראומה שונים ותרגול הטיפול בהם באמצעות בובות החייאה מתקדמות.

בחלקו הראשון של הכנס, הוצגו למשתתפים מקרים רפואיים מורכבים-מתגלגלים, מרגע קבלת הקריאה במוקד 101 של מד'א, דרך הגעת החובשים והפראמדיקים למקום, קבלת המטופל במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים ועד לחוות דעת הרופא המומחה ביחידה. נציגי בתי החולים והמרכזים הרפואיים בדרום, לצד פראמדיקים ממד״א, עלו בזה אחר זה לבמה, והציגו את אופן הטיפול והדילמות המקצועיות, כמו גם הפתרונות העומדים בפניהם.

בחלקו השני של הכנס שהתקיים במרכז הסימוצליה החדשני של אוניברסיטת בן גוריון,- הועברו סדנאות בהובלת צוותי מד״א ובתי החולים, בהן תרגלו המשתתפים טיפול בנפגעי טראומה בתרחישים שונים. עשרות אנשי הרפואה תרגלו טיפול רפואי במקרים מורכבים באמצעות בובות החייאה מתקדמות.

ד'ר קלסוב ליאונורה מנהלת חדר המיון במרכז הרפואי 'ברזילי': 'מלר'ד 'ברזילי' השתתף בכנס שהתקיים במרכז הרפואי האונברסיטאי סורוקה. רופא המחלקה אשר עבר השנה מבחן לשלב ב׳ בהצלחה ברפואה דחופה הציג 'מקרה מתגלגל'.

במהלך הכנס הוצגו תכנים רלוונטיים לעבודתנו כמחלקה לרפואה דחופה, דילמות שמתמודדים איתם ברמות שונות וגם פתרונות אפשריים לסוגיות שונות שהועלו. מרכז הסימולציה מרשים ביותר ובמהלך הכנס נערכו תרגולים המדמים טיפול בנפגעי טראומה וכן טיפול אינטנסיבי בחולה במצב מורכב/קריטי. מדובר בכנס חשוב ביותר שאיפשר לצוותים רב מקצועיים: אחיות, רופאים, פרמדיקים ועוד לדון יחדיו בסוגיות שונות, חשיפה והיכרות חשובה של צוותים מבתי חולים שונים אחד לרעהו. מבקשים להודות ליוזמי ומקימי הכנס, בברכת שנה טובה וחג שמח״

ד'ר צחי סלוצקי סגן מנהל מלר'ד 'סורוקה' ויו'ר האיגוד לרפואה דחופה: 'אין לי ספק, כי שיתוף הפעולה בכנס בין הצוותים בקדם בית חולים במד'א לצוותים במלר'דים, ישפר את תהליכי העבודה ואת הטיפול במטופל.תודה לאוניברסטית בן גוריון והמרכז לסימוצליה על אירוח מרשים ומקצועי של הכנס. אני מאמין כי מדובר בצעד נוסף ומשמעותי בקידום החיבור הטבעי של העוסקים ברפואה דחופה בקדם בית חולים והמלר'"דים'.

ראש המחלקה לרפואת חירום באונ׳ בן גוריון ופראמדיק מד״א ד"ר אורן וכט: ״מדובר בכנס השנתי הראשון של רפואה דחופה דרום שמשלב את טרום בית החולים ובית החולים. בהשתתפות צוותי הרפואה של מגן דוד אדום, סורוקה וברזילי מטרת הכנס הייתה להעשיר את הידע של העוסקים ברפואת חירום וללמוד האחד מהשני על האתגרים העומדים בפנינו וכיצד לשתף פעולה בצורה הטובה ביותר.

סגן מנהל במרחב נגב במד'א האחראי על תחום הרפואה ברק ויטנברג: אנחנו מודים לצוות הטראומה ולהנהלות בתי החולים 'סורוקה' ו'ברזילי' על שיתוף הפעולה המוצלח בהפקת הכנס המקצועי. זוהי תחילתה של מסורת כנסים מקצועיים מהסוג הזה בדרום הארץ. הכנס המקצועי היה מלמד ומעשיר ביותר. אני בטוח שכל משתתף יצא עם תובנות וידע חדש, בהם ישתמש בעת הענקת הטיפול הרפואי הלכה למעשה ובכך יתרום לשיפור של הרפואה בכלל ובדרום הארץ בפרט. אני מבקש להודות למרכז הסימולציה בראשות ד''ר אורן וכט ומנחם בלומנטל, ד''ר צחי סלוצקי סגן מנהל מלר''ד 'סורוקה' וסגן מנהל בית החולים על הסיוע והקשר ההדוק למען שיפור את הטיפול בפצועים ובחולים'.

ד'ר רפאל סטרוגו סמנכ'ל רפואה במד'א: 'מדובר בכנס חדשני וייחודי שסיפק לצוותי הרפואה בדרום הארץ, וכך גם לצוותים שלנו במד'א, כלים מעשיים לצד כלים תיאורטיים להתמודדות עם מקרים רפואיים מורכבים, מרגע קבלת הקריאה במוקד 101 ועד הטיפול בבית החולים. אין תחליף להעשרה לימודית של הגורם הקולט אל מול הגורם המטפל בשטח, וחיזוק הקשר המקצועי בין הגורמים הינו ערובה להצלחה. אין לי ספק כי הערך המוסף המקצועי מיום העיון העשיר יסייע לצוותי מד"א בשטח להציל חיים, למען תושבי דרום הארץ'.

(זכי הלר)
כנס רפואה דחופה דרום . משתתפי הכנס ועובדי מרכז הסימולציה של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רמב'ם: חזית צפונית עלולה לאלץ אותנו...
*   רפא'ל היא כיפת הברזל של המרכז הרפואי...
*   פרופ' וליד סליבא מונה כמנהל החדש של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים