חדרי ניתוח חדשים נחנכו ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

מעתה במרכז הרפואי רמב'ם נוספו שני חדרי ניתוח חדשים לחלוטין שנבנו בקומת חדרי הניתוח והגדילו את מצבת חדרי הניתוח של רמב'ם ל -20 חדרים שבהם יכולים לנתח בו זמנית

פורסם ב: 13/09/2023 13:37

טכס חנוכת חדרי הניתוח החדשים בבי'ח רמב'ם. קיצוני מימין מנהל רמב'ם פרופ' מיקי הלברטל. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
בעולם של בניה מהירה, תמ"א 38 ועוד מושגים שהתרגלנו לשמוע, תוספת של שני חדרים נשמעת כמו משימה פשוטה, אבל המספרים שמאחורי המשימה מצביעים על ההשקעה האדירה שנדרשה, שתפחית מעט מהלחץ ותקל על התורים של אזרחים שממתינים לניתוחים.

הפרויקט, שעלותו עשרות מיליוני שקלים כולל כאמור שני חדרי ניתוח, בגודל של 50 מ'ר כל אחד, אך בהתחשב בצרכים של חדרי אספקה ולוגיסטיקה הדרושים לכל אחד מהחדרים מדובר ב- 250 מ'ר שדרש שנה שלמה של תכנון ועוד שנה של בנייה ,שעל פי הדרישה תאפשר ניתוחים גם במצב מוגן מירי טילים.

פרופ' מיקי הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב'ם אמר בטקס כי מדובר באירוע היסטורי לאחר שבי'ח רמב'ם חיכה למעלה מ- 15 שנים לתוספת חדרי ניתוח: 'יש לנו יעד ובו יהיו לנו 30 חדרי ניתוח עד סוף העשור. כבר בשנה הקרובה נפתח עוד שני חדרי ניתוח במחלקה החדשה לניתוחי לב בבית החולים. אני רוצה לשבח את משרד הבריאות שלקח על עצמו את הפרוייקט החל מהמימון ועד התכנון והביצוע. אנחנו מרכז הטראומה הגדול במדינה, ובכל יום מגיעים בממוצע שלושה פצועים קשה לא צפויים שהגעתם מחייבת שינוי ואלתור בתכניות ובשימוש בחדרי ניתוח. התוספת של היום תאפשר לנו יותר ניצול וגמישות בחדרי הניתוח'.

ד'ר דודו דגן מנהל חטיבת המרכזים הרפואיים במשרד הבריאות אמר: 'תפקידי לוודא שכל תושב בצפון שירצה ויזדקק לניתוח וטיפול ברמב'ם יוכל לקבל זאת. רמב'ם זקוק אפילו לעוד חדרי ניתוח, בתור מרכז העל היחיד בצפון'.

(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוות מיון נשים של בי'ח 'כרמל' זכה במקום...
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים