פסטיבל עכו לתיאטרון אחר. צילום: BR productions

ליזו אוחיון מנכ'לית פסטיבל עכו והמפיקה הראשית, ודליה שימקו המנהלת האמנותית של הפסטיבל סיפרו בהשקה מה צפוי להיות. נכחו היוצרים והשחקנים ביניהם: עלא דקה, חנה אזולאי הספרי, מאיר תמם, מפיקת ערב ההוקרה ליעקב אגמון ז'ל, בתו הגר אגמון ועוד

פורסם ב: 10/09/2023 20:57

מימין לשמאל עלא דקה, ליזו אוחיון, דליה שימקו בהשקת תכני פסטיבל עכו, לתיאטרון אחר צילום :BR productions
ליזו אוחיון, מנכ'לית פסטיבל עכו והמפיקה הראשית ודליה שימקו, המנהלת האומנותית של הפסטיבל הכריזו על התכנים בפסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2023 שחוגג את שנתו ה-44 עם עשרות הצגות, מופעים, מתחם לינת שטח ומופעי חוצות ברחבי העיר שיתקיימו 1-4/10/2023 חול המועד סוכות

אירוע ההשקה העניק הצצה לשתיים מתוך הצגות התחרות בפסטיבל: 'מתפרק לי בתוכו' ו"'רכון מנגאלי', זכו לאהדה רבה.

'פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2023", כבכל שנה, משקף במהותו מגוון רחב של קולות ונושאים קיומיים וחברתיים, דרך יצירותיהם של הכותבים, היוצרים והשחקנים ומעלה על הבמות נושאים מרתקים ומרגשים: החל מהתמודדות עם הלם קרב, התעסקות בפילוג ובשסע החברתי אז והיום, עזיבת הארץ אל מול ערכי הדמוקרטיה, התמודדות עם פוסט טראומה מינית, התמודדות עם זיקנה והתגברות על אובדן, מאבק חברתי מזרחי וחשיבותו שנשכחה ועולה כיום, עיסוק בזהות הלאומית וסאטירה על הארץ 'המוב'תחת' ועד הצגת מחקר על חווית הסלואו הראשון שלנו והזמנה לריקוד.


עוד בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר : השחקנית הוותיקה והמוערכת רבקה גור, מעלה לראשונה מחזה פרי עטה, מחזה ראשון של השחקן המוערך עלא דקה, שישחק בתפקיד הראשי ובתפקיד אמו תשחק חנה אזולאי-הספרי, ההצגה האורחת 'מתקני עולם' בהשתתפות שחקנים בעלי מוגבלויות ועל הרצף האוטיסטי ועוד הפתעות רבות.


גם השנה במסגרת הפסטיבל, יערך ערב הוקרה ליעקב אגמון ז'ל, מעמודי התווך של התרבות הישראלית ואיש תיאטרון נדיר, שהטביע חותמו על התיאטרון הישראלי לאורך שנים ואף שימש כמנהל האומנותי של הפסטיבל בשנות ה-90.

האירוע יתקיים בנוכחות כלת פרס ישראל, אלמנתו השחקנית גילה אלמגור אגמון, שתעניק את 'פרס אגמון - פרס מפעל חיים, שיבחר על ידי הועדה האמנותית הכוללת את ליזו אוחיון מנכ'לית הפסטיבל, גילה אלמגור אגמון עצמה, ודליה שימקו המנהלת האמנותית.


ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית:

'גם השנה, כל אנשי ההפקה והיצירה, נרגשים להיפגש ולחוות מחדש את התגייסותה האמיתית של קהילת אנשי העיר עכו, התגייסות וחיבור קהילתי מלא ברצון טוב, וציפייה לבואם של עשרות אלפי האורחים המגיעים לפסטיבל. אין זה מובן מאליו ועל כך אנו מודים ומביעים את הוקרתנו הרבה. החיבור בין הפסטיבל ליוצרים, האומנים, השחקנים כל אנשי ההפקה, לבין אזרחי העיר, מהווה חיבור משמעותי מעין כמוהו. תושבי עכו כתמיד מושיטים את ידם לכל עזרה ולכל אורח בעיר ומתרגשים יחד איתנו בעשייה מבורכת זו.

אני שמחה לציין כי השנה, לאחר מאמצים רבים, הצלחנו לדאוג להעלאת שכרם של היוצרים והאומנים המציגים, באמצעות התגייסות של כל מערך הפסטיבל ובנוסף עבודה מאומצת אל מול כל האיגודים הרלוונטיים, מבלי לייצר איפה ואיפה ומקווים להוביל את השינוי בשכר לכלל השחקנים והאומנים ברחבי הארץ.

אין ספק כי אנו נמצאים בתקופה כי האיחוד והחיבור, צריכים להיות נר לרגלנו, תוך דגש לראיית האחר בכל מישור בחיים ובתרבות וביצירה בפרט'.

(שרון בן-פורת)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ביקור סולידריות המחמם את הלב מצדו...
*   נציגות עובדי רפא'ל הגיעה למפגש השנתי...
*   קבוצת 'בל יזמות' בבעלותה של היזמית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים