שר הרווחה והבטחון החברתי יעקב מרגי ,ביקר הבוקר ב'גן החלומות' של 'גדולים מהחיים'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ

השר מרגי הגיע בחברת המשנה למנכ'ל משרד הרווחה משה לבון, ועבור מרגי הייתה זו גם סגירת מעגל מרגשת לאחר שנכח לפני קרוב לארבע שנים שנים בטקס הנחת אבן הפינה של 'גן החלומות' ל'גדולים מהחיים' בשכונה ג' בבאר שבע - 'בית שולמית' ע"ש ד'ר שולמית כצמן ז'ל, שהייתה ממייסדי עמותת 'גדולים מהחיים'

פורסם ב: 07/09/2023 18:25

צילום: יח'צ
'גן החלומות' הוא מרכז חינוכי שיקומי לפעוטות וילדים חולי סרטן של עמותת 'גדולים מהחיים' והיה זה לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ'ד

המודל הייחודי ל''גן החלומות' של עמותת גדולים מהחיים עוצב כדי לספק לילדים חולי סרטן חוויות ילדות רגילות, תוך שמירה קפדנית על צרכיהם הרפואיים ומתן מענה לאתגרים הרגשיים -חברתיים הייחודיים שלהם. לשם כך יצרנו פורמט של גן סטרילי בסטנדרטים של חדרי הבידוד במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים. הגן הנמצא בסמיכות לבית חולים עם מחלקה אונקולוגית כדי לאפשר לילדים גישה לטיפולים ומענה רפואי מידי אם מתעורר צורך בכך.

הגן מיועד לילדים מגיל מעון עד כתה א', המתמודדים ומחלימים מסרטן מאזור באר שבע והנגב, אופקים, שדרות, אשקלון, אשדוד, נתיבות, ערד, רהט והפזורה הבדואית. הגן פועל בשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע, משרד הרווחה והביטחון החברתי, משרד החינוך, משרד הבריאות, ביטוח לאומי, תורמים ושותפים מהארץ ומחו'ל.

גני החלומות נועדו כדי לאפשר לכל ילד וילדה לחוות חווית ילדות נורמטיבית, מגוונת ושמחה תוך צמצום הפערים עם בני גילם, לשמור על הרצף החינוכי גם בתקופת מחלתם של הילדים ולאפשר להם להתפתח, להתקדם ולהשתלב בהמשך במערכת החינוך הרגילה. צוותי הגן, אנשי מקצוע עם ניסיון רב-תחומי עשיר, מעניקים לילדים טיפול אוהב ומסור, תוך הבנה עמוקה לצרכיהם האישיים הרגשיים, הפיזיים וההתפתחותיים. בגן החלומות אנו סוללים את דרכם של ילדים ומשפחותיהם לרפואה שלמה, תקווה ושמחה.

בגן החלומות, גם הורים לילדים מחלימים מקבלים תמיכה רגשית וזוכים לאפשרות לחזור לשגרת חיים ועבודה ועל ידי כך להתחיל את תהליך הריפוי והשיקום של התא המשפחתי.

ספטמבר הוא חודש המודעות הבינלאומי לסרטן בקרב ילדים ובני נוער. השר יעקב מרגי ענד את סיכת 'סרט הזהב' לאות הזדהות עם המאבק במחלת הסרטן בקרב ילדים, כחלק מאירועי החודש להעלאת המודעות הציבורית בישראל לנושא, ואמר: 'שמחתי מאוד להגיע לביקור בגן החלומות של עמותת 'גדולים מהחיים'. עבורי זו סגירת מעגל מרגשת.

זכיתי לפני כמה שנים בתפקידי כיו'ר ועדת החינוך להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה של הגן, והיום כשר הרווחה הגעתי לביקור ופגישת עבודה והתרשמתי מאוד מהפעילות הנעשית במקום עבור הילדים המיוחדים האלו, מהצוות המדהים והמסור ומהמבנה המפואר והמרווח שמעניק לילדים המיוחדים את החוויה והמעטפת הטובה ביותר להתפתחותם. צריך לשכפל מקומות כאלו בעוד מקומות בארץ. אני כשר הרווחה ארתם ואסייע ככל יכולתי לכך'.

מנכ'לית עמותת 'גדולים מהחיים' אפרת ליכטמן: 'רשת גני החלומות הסטריליים לילדים חולי סרטן, הכוללים מרכזים חינוכיים ומעונות יום שיקומיים של עמותת גדולים מהחיים, היא מודל ייחודי בארץ ובעולם. אנו מברכים ומודים לשר על התמיכה וקידום הגנים, המהווים מענה קריטי לכל כך הרבה משפחות. העמותה פועלת בימים אלה לפתיחת גני חלומות גם בירושלים ובחיפה'.
צילום: יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ביקור סולידריות המחמם את הלב מצדו...
*   נציגות עובדי רפא'ל הגיעה למפגש השנתי...
*   קבוצת 'בל יזמות' בבעלותה של היזמית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים