שנת הלימודים ביקנעם נפתחה במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג. כתבה: רונית קיטאי. צילום: לירון יחזקאל

עבור משפחת הרצוג היה זה אירוע מרגש במיוחד. בית החינוך לאמנויות נקרא מעתה ע'ש נשיא המדינה השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג ז'ל ורעייתו אורה הרצוג ז'ל

פורסם ב: 04/09/2023 20:13

ביקור נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג בעיר יקנעם. צילום: לירון יחזקאל
אמר נשיא המדינה יצחק הרצוג: 'מיכל ואני שמחים מאוד להיות בחג פתיחת שנת הלימודים בעיר היפיפייה יקנעם. יקנעם העיר הכי ישראל שיש. מקום נפלא לחיות בו. הוריי היו גאים שביה'ס הזה נושא את שמם'.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'זכות גדולה לקרוא לביה"ס לאמנויות ע"ש נשיאה השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג ורעייתו אורה ז'ל.המוטו שמוביל את מערכת החינוך היישובית שלנו הוא לתת חינוך מלא ושוויוני לכולם'.


האירוע החל בקבלת פנים כאשר הנשיא ורעייתו צעדו על השטיח האדום ביחד עם ראש העיר סימון אלפסי ורעייתו אורית. תלמידי שכבת ג' של בית החינוך נופפו בדגלי ישראל ויקנעם. הנשיא ורעייתו התקבלו לאחר מכן בברכת חלה ומלח וזכו לברכה מהרב הראשי של העיר, המרא דאתרא מיכאל ועקנין שליט'א. בתום הברכה התקיימה תקיעת שופרות. לאחר מכן נטעו הנשיא וראש העיר עץ רימון בגן שבעת המינים.


בתום קבלת הפנים נכנסו כולם לתוך בית החינוך לטקס הסרת הלוט וחשיפת שם בית החינוך. הנשיא ורעייתו התרגשו לראות שלט ציור, דיוקן של הוריו שנתלה בבית החינוך. מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון בירכה : 'אנו שמחים לארח את הנשיא ביום חגה של מערכת החינוך וגאים להציג את מיטב הכישרונות שטיפח ביה'ס מתוך תפיסה שכל ילד הוא אמן ועולמות היצירה מהווים לנו דרך לצמיחה והתפתחות.

חיים הרצוג ייצג מנהיגות שהאמינה בעולם ערכים המושתת על קידום אחדות כל אזרחי ישראל ללא הבדל לאום, דת. כבוד הנשיא, מנהיגותך הבוטחת המאחדת והמפייסת ופועלך למען אחדות העם והלכידות הישראלית מהווים המשכיות למורשת אביך הנשיא, חיים הרצוג'.


משם המשיך הביקור לכיתות א' בבית החינוך והנשיא ורעייתו הצטרפו לשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' הנרגשים והשתתפו בשיחה יחד עם התלמידים והמחנכת שלהם על חוויותיהם מהחופש הגדול, ועל ההתרגשות עם פתיחת שנה"ל ויומם הראשון בבית הספר. יעל, תלמידת כיתה א' שאלה את הנשיא מה המשאלה שלו לכבוד השנה החדשה, הנשיא השיב בהתרגשות: 'אני מאחל לנו שהמדינה שלנו תישאר ביחד, בטוחה, עם דמוקרטיה חזקה ויציבה ושנדע להכיר אחד את השני כדי לדעת שכולנו חיים פה יחד"'.

בתום הביקור בכיתות א', נערך טקס פתיחת שנת הלימודים ברחבת ביה'ס. מנהלת בית החינוך לאמנויות אלישבע בר אור אמרה שביום מרגש זה, ביה'ס זוכה להיקרא על שמם של נשיאה השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג ורעייתו אורה, והוסיפה שזכורה אימרתו של הנשיא חיים הרצוג במליאת הכנסת: 'הוו דוגמא לאחרים במעשה ובדיבור, שקדו על הנחלת ערכי הדמוקרטיה לעם כולו ושמרו מכל משמר על עצמאותכם, והוסיפה שעקרונות אלו מהווים ערכי יסוד בסיסיים עליהם אנו משתיתים את ערכי ביה'ס'

מנהלת ביה'ס ציינה כי לבית החינוך נכתבה מגילת יסוד שהיא מגילת הערכים והעצמאות של ביה'ס אותה גם הקריאה. בהמשך חתמו עליה הנשיא וראש העיר ., סימון אלפסי בירך ואמר שהוא נרגש לפתוח את שנה"ל במעמד כבוד נשיא מדינת ישראל, יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הרצוג, והוסיף שכבוד גדול הוא ליקנעם שעה שהנשיא ורעייתו מייצגים מה שכל מערכת חינוך רוצה להתברך בו: מנהיגות, מצוינות, ערכיות, נחישות, התמדה ותרומה רבה לחברה'

סימון אלפסי: 'זו זכות גדולה לקרוא לביה"ס לאומנויות על שמם של חיים ואורה הרצוג והוסיף שאישיותם ועשייתם יהיו נר לחזון ביה"ס ותלמידיו. הוריך תרמו רבות למדינה והשאירו אחריהם חותם ודור המשך מפואר'.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי סיפר בהתרגשות שאי אפשר היה להסתיר אותה כי בקרוב מאוד יסיים את הקדנציה האחרונה שלו בראשות העיר ויפרוש אחרי כ-35 שנים כראש עיר. הוא סיפר שעשייתו הציבורית התחילה עם תיק החינוך והוקדשה לקידומו. הוא חלם על עיר מתקדמת שמשלבת בין איכות חיים, שמירה על הטבע וחברה מאוחדת, וציין שידע שכל אלו לא יוכלו להתקיים בלי השקעה ביסודות החינוך ולכן נשא בגאון את דגל החינוך לאורך כל עשייתו כאשר המוטו שמוביל את מערכת החינוך היישובית הוא לתת חינוך מלא ושוויוני לכולם בלא יוצא מן הכלל, והתורה הזו מאפיינת את העשייה שלנו בכלל. בתום דבריו העניק ראש העיר לנשיא ציור פורטרט של הוריו פרי עבודתה של הציירת ג'ואן שקד.


נשיא המדינה, יצחק הרצוג בירך: 'מיכל ואני שמחים להיות אתכם היום בחג הזה, חג פתיחת שנה'ל בעיר היפיפייה הזאת יקנעם, העיר הכי ישראל שיש. אני מודה לכם על קריאת ביה'ס על שם הוריי שהיו לבטח גאים שביה'ס הזה קרוי על שמם . הוריי היו בראש ובראשונה שליחי ציבור והם ראו את העם והקהילה והמדינה בראש מעייניהם.

אבי הגן על המדינה בחירוף נפש ואמי הייתה 'הירוקה' הראשונה, והמדינה כל כולה הייתה בישות שלהם'.


הנשיא בירך את התלמידים ואמר להם : 'כולנו גאים בתלמידים הנפלאים שלומדים כאן ואני מבקש מכם לקחת ממורשת הוריי איפה לעזור והיכן לתרום ולהיות הכי גאים בעם ובמדינה שלנו, להאמין בטוב וביכולות שלהם לעשות טוב. אני א מאחל לכם כי בשנים הקרובות תמשיכו לגדול יפה כל כך, תעמיקו שורשים, תאמינו עוד בטוב ובכח שלכם, תשמחו ותצמחו לגובה.

אנחנו מאמינים בכם וגאים בכם. אני מברך מעומק הלב את חברי היקר, ראש העיר סימון אלפסי על 35 שנות הנהגה, יצירתיות, הגשמה ראייה לרחוק ויקנעם הפכה לעיר צומחת ומשגשגת ומקום נפלא לחיות בו'

בתום דבריו העניק הנשיא לראש העיר כשי ספר שכתבו הוא ואחיו, תא'ל (מיל) מיכאל הרצוג שגריר ישראל בארה'ב: 'חיים הרצוג "מלחמת יום הדין – 50 שנה למלחמת יום הכיפורים', ולמנהלת בית החינוך ספר שכתב אביו חיים הרצוג: 'דרך חיים – סיפורו של לוחם, דיפלומט ונשיא'.


בנוסף לבית החינוך לאמנויות נפתחה שנת הלימודים בצורה חלקה בכל מוסדות החינוך בעיר ועם כ- 6000 תלמידות ותלמידים וילדי הגנים. ערב פתיחת שנת הלימודים נפתח באופן רשמי בית החינוך החדש רמון למדעים Tech שיפעל לאור החדשנות והטכנולוגיה. בנוסף לבית החינוך נפתחו השנה גם שני מעונות יום ושני גני ילדים חדשים.

ראש העיר סימון אלפסי: 'שמחנו והתרגשנו מאוד לפתוח שנה"ל עם כבוד הנשיא ורעייתו ולקרוא לביה'ס לאמנויות ע'ש הוריו של הנשיא, הנשיא השישי של מדינת ישראל ורעייתו חיים ואורה הרצוג ז'ל. חיים הרצוג היה מדינאי דגול ואיש צבא מן המעלה הראשונה שלחם במלחמות ישראל כחייל וכמפקד.

אורה הרצוג הייתה אשת ציבור פעילה חברתית וסביבתית מובילה ושניהם תרמו רבות למדינה והשאירו אחריהם מורשת ודור המשך מפואר. נשיא המדינה עושה לילות כימים עבודת קודש כדי לאחד את העם ואנו מחזקים אותו מאוד. כוחנו הוא באחדותנו. אני גאה שבבית החינוך לאמנויות ילמדו ערכים שהובילו חיים ואורה הרצוג, ערכים עליהם נבנתה ארצנו. בבית החינוך ילמדו מאות ואלפי תלמידים וכאן הם יצעדו לאורם בשביל החיים.


בעוד כחודשיים אסיים את תפקידי לאחר כ-35 שנים בראשות היישוב. כאשר נבחרתי לראשונה בשנת 1989 המקום נראה אחרת לגמרי, אני לא ראיתי קשיים אלא את הפוטנציאל הטמון בעיר. לאורך השנים השקענו רבות בחינוך, הייטק, איכות סביבה, קיימות, תרבות, ספורט, קהילה ועוד ועוד והגענו להישגים משמעותיים, ואני מתגאים בין היתר ב-0% נשירה, 93% זכאות לבגרות וקרוב ל-100% גיוס לצה"ל לרבות הצטיינות בגיוס לשרות משמעותי, לקרבי ולקצונה. גדל כאן נוער לתפארת מדינת ישראל. אני מודה מעומק הלב לכל מי שעמלו קשה ועבדו רבות להכנת הטקס ולפתיחת שנת הלימודים: למנהלת אגף החינוך ד'ר סימה ניסלבאום ולכל צוות האגף, למנכ'לית העירייה מוניק קונפינו, לעובדות ועובדי העירייה, מחלקות מינהל הנדסה והתפעול, למנהל מחלקת האירועים, לקב'ט העיר, לשיטור העירוני ולמשטרת ישראל, ומאחל הצלחה רבה לכל צוותי החינוך והמינהלה, לתלמידות ולתלמידים ולילדי הגנים'

(רועי אדוט)
כאילו התאימו מראש את צבעי הביגוד והעניבה. ביקור נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג בעיר יקנעם עם ראש העיר סימון אלפסי. צילום: לירון יחזקאל

ביקור נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג בעיר יקנעם. צילום: לירון יחזקאל

ביקור נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג בעיר יקנעם. צילום: לירון יחזקאל

ביקור נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג בעיר יקנעם. צילום: לירון יחזקאל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   90 מתנדבים השתתפו השבוע בקורסי סע'ר...
*   בניין עיריית חיפה יואר הערב (חמישי...
*   מי נבחר להוביל את 'יום החינוך' המתקיים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים