בשיאה של תקופה מדינית מטלטלת - לשכת עורכי הדין קיימה היום את ועידת המשפט ה-12 . צילום: לשכת עורכי הדין

הועידה שעמדה בסימן חוק, חוקה ומשפט נערכה במלון 'דיויד אינטרקונטיננטל' בתל אביב

פורסם ב: 04/09/2023 14:59

צילום: לשכת עורכי הדין
בכנס השתתפו חלק מהצמרת המשפטית והפוליטית, לצד בכירים במשק ומובילי המחאות השונות. בין הנואמים היו פרקליט המדינה, עו'ד עמית איסמן, הפרקליטה הצבאית הראשית אלוף יפעת תומר ירושלמי, הסניגורית הציבורית הראשית עו'ד ענת מיסד כנען, מפכ'ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי, הרב הראשי לישראל כבוד הרב הגאון דוד ברוך לאו שאמר במהלך ועידת המשפט ה-12:'המשפט הוא לא פוליטיקה. אם ישנם קהלים שלא מרגישים בבית במערכת המשפט, בואו נבדוק מה אנחנו יכולים לעשות כדי לשפר'.

הרב לאו התייחס למצב במדינה והוסיף: קאף אחד לא ציפה שהשנה הזו תראה כפי שנראתה. הקיטוב, הריחוק, ההתבטאויות הלא ראויות של קהלים שונים.

"משפט הוא דבר בסיסי ביהדות. יש לנו פרשת משפטים, יש לנו פרשת שופטים. משפט הוא מחויבות מינימלית שחייבת להיות בכל עיר יהודית. המשפט הןא לא פוליטיקה. אם ישנם קהלים שלא מרגישים בבית במערכת המשפט, בואו נבדוק מה אנחנו יכולים לעשות כדי לשפרק, כך ענה כבוד הרב הגאון דוד ברוך לאו, הרב הראשי לישראל הבמהלך ועידת המשפט בראיון אישי לעוקד יוסף ויצמן, משרד עורכי דין יוסף ויצמן.

על המצב במדינה: 'אני כואב את המצב במדינה, כולנו כואבים. אף אחד לא ציפה שהשנה הזו תראה כפי שנראתה. הקיטוב, הריחוק, ההתבטאויות הלא ראויות של קהלים - ממש לא חשבנו שנתדרדר למצב הזה.

לקראת ראש השנה ויום כיפור חלפה עלינו שנה של בזבוז אנרגיה, היא לא הועילה לנו לא למדינה ולא לחברה, ולא כולנו. בדרכים הללו אין מה ללכת, בואו נחשב מסלול מחדש. היכן יכולים כן למצוא את עצמנו, כאשר נקשיב ונבין שיש בבית מקום לכולנו, שלכל אחד ואחת מאיתנו יש ערכים שחשובים לנו, אם נדע לתת כבוד הדדי, להתייחס ולהקשיב , נדע ביחד לחפש את הדרך לשנה טובה שמחה ומבורכת'.

ועידת המשפט ה-12 התקיימה היום בסימן חוק, חוקה ומשפט ובמהלכה התקיימו מושבים בנושאים הנמצאים בראש סדר היום ובשיאה של תקופה מדינית מטלטלת, בהשתתפות בכירי מערכת המשפט, העולם העסקי והציבורי, שרים, חברי כנסת ונבחרי ציבור נוספים.

היו ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי,ראש ועדת חוקה, חוק ומשפט ח'כ שמחה רוטמן, יו'ר הוועדה לביטחון לאומי ח'כ תא'ל ל’ צביקה פוגל, חברת הוועדה לבחירת שופטים ח'כ קארין אלהרר, ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר, נבחרי ציבור, שרי משפטים בעבר, שומרי סף וכמובן עורכות דין ועורכי דין.
ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי. צילום: לשכת עורכי הדין

פרקליט המדינה עו'ד עמית איסמן. צילום: לשכת עורכי הדין

יו'ר לשכת עורכי הדין עמית בכר. צילום: לשכת עורכי הדין

עו'ד פרופ' אביחי מנדלבליט. צילום: לשכת עורכי הדין

ח'כ דוד ביטן. צילום: לשכת עורכי הדין

פרופ' סוזי נבות סגנית נשיא למחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה. צילום: לשכת עורכי הדין

הרב דוד ברוך לאו. צילום: לשכת עורכי הדין

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   קבוצת 'בל יזמות' בבעלותה של היזמית...
*   לוריין עבוד עובדת המעבדה ההמטולוגית...
*   בשל מיקומו וחשיבותו האסטרטגית, במכון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים