פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה - 39 חיפה חוה'מ סוכות 7.10.2023 - 28.9

פסטיבל הסרטים הבינלאומי 2023 בחיפה ייפתח בהקרנה חגיגית של הסרט 'ז'אן דו בארי' (Jeanne Du Barry) במעמד הבמאית והשחקנית הראשית - מייוון (Maiwenn) והשחקנית והמפיקה מארין בוקה

פורסם ב: 04/09/2023 08:37

ג'וני דפ ומייוון בסרט 'ז'אן דו בארי'. צילום: יח'צ
סרט הפתיחה המדובר של פסטיבל קאן 2023 בכיכובם של מייוון וג'וני דפ, יפתח גם את המהדורה ה-39 של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2023.

'ז'אן דו בארי' מחזיר למסך הגדול את ג'וני דפ בתפקיד המלך לואי ה-15. הסרט הוא דרמה תקופתית צבעונית ועשירה על אישה אחת, יפה, חכמה ואמיצה, שהצליחה לשנות את העולם ולהכנס לדפי ההיסטוריה. ז'אן, צעירה שנולדה למשפחה ממעמד נמוך, הופכת לפילגשו של הרוזן דו בארי ועוברת לגור איתו, והוא, מחליט להציג אותה למלך לואי ה-15, בנסיון להתקרב לארמון המלוכה ולכסף ולכוח שמתלווים אליו. בשביל ז'אן והמלך זו אהבה ממבט ראשון. דרכה, המלך הנרגן והעייף מגלה מחדש את טעם החיים, והיא במהרה הופכת להיות המועדפת עליו.

אורחת הפסטיבל מייוון היא במאית, שחקנית ותסריטאית צרפתיה מוערכת שהחלה לשחק בסרטים כבר בגיל ארבע. אחרי קריירה קולנועית ענפה כשחקנית, סרטה הראשון באורך מלא כבמאית, Forgive Me (2006), הציג את נטייתה לעסוק במערכות יחסים סבוכות ולא מתפקדות ואת אהבתה לשילוב בין צורות בדיוניות ודוקומנטריות. הקולנוע של מייוון משוחרר ואנרגטי והוא מבוסס לעיתים על אלתורים ומפגשים ספונטניים בין שחקנים. היא ממשיכה להיות אחת השחקניות המוערכות של הקולנוע הצרפתי ומיטיבה לביים שחקנים בסרטיה כבמאית.

סרטה החדש ומעורר הסקרנות 'ז'אן דו בארי' פתח את פסטיבל קאן ובו היא לראשונה מביימת דרמה תקופתית. כמה מסרטיה הקודמים 'פוליס' (2011) ו'מלך שלי' (2015) הוקרנו אף הם בפסטיבל קאן וזכו בפרסים רבים ברחבי העולם. 'פוליס' זוכה פרס חבר השופטים בקאן וסרטה המצליח ביותר של מייוון, יוקרן גם הוא במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה וכאמור, בנוכחותה.

'ז'אן דו בארי', מופץ ע'י בתי קולנוע 'לב'', ייצא לאקרנים ברחבי הארץ לאחר הפתיחה החגיגית.

צרפת, 2023, 116 דקות בימוי: מייוון
משחק: ג'וני דפ, מייוון, בנג'מין לאוורשה, מלוויל פופו, מרין בוקה
הסרט יוקרן באדיבות בתי קולנוע לב


פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה, מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע - משרד התרבות והספורט, משרד התיירות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי ועיריית חיפה.

הפסטיבל מופק ע'י אתו'ס החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה.

מנהל אמנותי : ירון שמיר

יחסי ציבור: דורית חורדי , אפרת גורמן
ג'וני דפ בסרט 'ז'אן דו בארי'. צילום: יח'צ

ג'וני דפ בסרט 'ז'אן דו בארי'. צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   בנק הפועלים ערך כנס מקצועי לבעלי עסקים...
*   זוג גרוש במאבק על דמי המזונות. הגבר...
*   בעל עסק- נפגעת במלחמה? קק'ל תסב את האנגר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים