בי'ח 'כרמל' ואוניברסיטת חיפה החליטו על הקמת קרן מחקרים חדשה ומשותפת. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

על כך הודיעו מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ונשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין, בפגישה שנערכה השבוע בבית החולים 'כרמל'

פורסם ב: 03/09/2023 11:43

נציגי בי'ח 'כרמל' עם נציגי אוניברסיטת חיפה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
עוד השתתפו בפגישה מבי'ח 'כרמל' דורי בז'רנו המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים שיזם את המפגש, ד'ר שרון קמה אחראית מקצועות הבריאות ומנהלת תחום האיכות והבטיחות, פרופ ווליד סליבה יו'ר רשות המחקר, וסגנית מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר שני ברוש.

מאוניברסיטת חיפה השתתפו פרופ' ישראל איסי דורון דיקן הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, פרופ' אפרת שדמי סגנית הדיקן למחקר, רחלי בליפנטה-אפוטה ראשת המנהל של הפקולטה ,וליבי כהן, ראש אגף נשיאות וקשרי חוץ.

את הביקור פתח מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג שהציג בפני הנהלת האוניברסיטה את מרכזי המצוינות וחוזקות ביח'ל ואת יתרונות בי'י 'כרמל' כחלק מקבוצת 'כללית: 'כרמל הוא בי'ח הנמצא בתוך הקהילה ומחובר אליה. אחד היתרונות שלנו הוא הדאטה העצומה הנגישה לרופאים ולחוקרים שלנו. הדאטה היא כלי ואמצעי מרכזי בעולם המחקר והיא מאפשרת לנו חציבת מידע רפואי ייחודי עשיר ויקר ערך ממאות אלפי מטופלים, המטופלים בכללית בקהילה וממאושפזים בבית החולים'.

פרופ' רון רובין נשיא אוניברסיטת חיפה אמר כי שיתוף הפעולה הוא חלק מחזון האוניברסיטה להיות חלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי ולהוביל פעילות אקדמית שמחויבת להשפיע על החברה: 'אוניברסיטת חיפה היא אוניברסיטה של הר,עיר וים ,ושיתוף הפעולה החשוב שלנו עם בית החולים 'כרמל' מחזק עוד יותר את המחויבות שלנו לפעול למען הקהילה. אוניברסיטת חיפה נמצאת בכל מרכזי הרפואה החשובים בצפון, בשיתוף פעולה מדעי הדוק עם טובי אנשי ונשות הרפואה והבריאות ואנחנו שמחים על שיתוף הפעולה החשוב הזה'.

פרופ' ישראל איסי דורון דיקן הפקולטה למדעי רווחה ובריאות הציג את חזון הפקולטה, פקולטה שמובילה מחקר אקדמי פורץ דרך שמשפיע על החברה ומשנה את המציאות, בין היתר בזכות שיתופי פעולה עם מוסדות הבריאות המובילים בצפון. "שיתוף הפעולה המחקרי בין חוקרי וחוקרות האקדמיה ורופאי ורופאות בית החולים הוא הדרך הטובה ביותר להגיע לפריצות דרך שיטיבו עם האוכלוסייה כולה. יש ידע רב בידי אנשי האקדמיה וידע רב בידי הרופאים ועובדי מקצועות הבריאות, ושיתופי פעולה מסוג זה מאפשרים לנו לשתף את הידע הזה, להבין לעומק את האתגרים והאפשרויות, ולאפשר בסופו של דבר שירותי בריאות טובים יותר לאנשים. הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות גאה על כך שהיא מכשירה את דור העתיד של מנהיגי הבריאות בישראל ושיתוף הפעולה הזה מחזק עוד יותר את היכולת שלנו להבטיח להם את הנגישות למוסדות הבריאות המובלים בצפון'.

פרופ' ווליד סליבה יו'ר רשות המחקר של 'כרמל' הציג בפגישה את יתרונות המחקר בכרמל באיסוף מידע על מאושפזים, ייצור מידע רפואי ייחודי ע"י הצוות הרפואי על חולים כרוניים ואבחנות של חולים במהלך האשפוז ובירך על שיתוף הפעולה בין המוסדות.

במהלך המפגש דיברו המשתתפים על מסגור וקידום שיתוף הפעולה בין המוסדות תוך יצירת שדות קליניים להכשרת הסטודנטים , הכשרות משותפות הקמת זירות מחקר משותפות ועוד

מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג בירך על שיתוף הפעולה וסיכם: 'אנחנו שמחים על כל חיבור למוסד אקדמי, מבחינתנו זהו מהלך מבורך של WIN WIN . אנחנו נקים יחד עם הפקולטה קרן משותפת למחקרים לטובת קידום מקצועות הבריאות והסיעוד ונשמח לשתף פעולה עם האוניברסיטה בכל מיזם ופרויקט לטובת קידום הבריאות של כלל תושבי הצפון'.
ד'ר אבי גולדברג ופרופ' רון רובין עם ד'ר שרון קמה ופרופ' ישראל איסי דורון. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

הנהלת ונציגי 'כרמל' במפגש. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שגריר צרפת בישראל, פרדריק ז'ורנס, ביקר...
*   לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת...
*   מפגש מרגש התקיים בין נטלי לייכט שילדה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים