חולות סרטן במחלקת נשים ב'כרמל' עומדות ורוקדות תוך כדי שהן מקבלות טיפולים כימותרפיים . כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

השבוע החליט ד'ר אילן אטלס להרים את מצב הרוח הלא קל למטופלות האונקולוגיות במחלקת נשים בבית חולים 'כרמל'. כדרכו הוא הגיע עם הגיטרה שלו, מצוייד במערכת הגברה מקצועית ועם חבר, ויחד הם שרו וניגנו את שירי שנות ה 60 ועשו שמח למטופלות

פורסם ב: 28/08/2023 09:20

ד'ר אילן אטלס מנגן למטופלות ביחידה לטיפול יום אונקולוגי ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
המטופלות בבי'ח 'כרמל' עמדו, רקדו ושרו לצלילי שירים מוכרים, עם קולו המרגיע של ד'ר אילן אטלס כשלרגע אחד הן מניחות בצד את כל הכאבים והטיפולים. אניטה מצה מטופלת מהקריות:' המוסיקה והשירים במחלקה הפתיעו ריגשו ושימחו אותי, זה ממש עזר לנו להשכיח את המחלה, תודה וכל הכבוד לבית החולים על היוזמה המרגשת'

ביחידה לטיפול יום אונקולוגי במחלקת נשים ב'כרמל' נראו המטופלות שהיו מחוברות לעירויים עם טיפולים כימותרפיים כשהן עומדות, רוקדות ומוחאות כפיים לצלילי מוסיקת שנות ה- 60 כשחיוך גדול על פניהן. ניגן ושר לעשות להן טוב בנשמה היה ד'ר אילן אטלס מבכירי וותיקי האונקולוגים בישראל. ד'ר אטלס שהתמחה במחלקת נשים בבי'ח 'כרמל' הוא גם זמר ונגן מוכשר בשעות הפנאי.

הוסיפה אניטה מצה: 'זה פשוט היה מדהים ומיוחד. המוסיקה והריקוד יחד עם הצוות המטפל שלנו פשוט מלאו את ליבי בשמחה ועזרו לי ולשאר המטופלות להשכיח קצת את המחלה. כבר שלוש וחצי שנים שאני בטיפולים כימותרפיים וביולוגים ביחידה ב'כרמל' ומטפל בנו צוות מקצועי כל כך אנושי ומיוחד שעוטף אותנו בהמון אהבה ועוזר לנו לעבוד את תקופת הטיפולים בצורה הטובה ומחבקת ביותר שאפשר'.

ד'ר יקיר שגב מנהל היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית שאחראי על הטיפול בחולות ביחידה, הודה לד'ר אילן אטלס על היוזמה המיוחדת:'ד'ר אילן אטלס ששימש עד לאחרונה מנהל היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית בבי'ח 'פוריה' התמחה ב'כרמל' והוא מוותיקי האונקולוגים בישראל. ד'ר אטלס בשעות הפנאי הוא גם זמר ונגן מוכשר המקדיש גם בפנסיה מזמנו להנעים את שהותן של המטפלות האונקולוגיות. אני מודה לו על היוזמה והנתינה המיוחדת לטובת המטופלות שלנו בבית החולים'.

אצל ד'ר אטלס שכיהן מעל ל-20 שנה כמנהל היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית בבי'ח 'פוריה' המוסיקה מגיע מהבית ונמצאת אצלו עמוק בדם. אמו של ד"ר אטלס היא דליה אטלס שהקימה ומנצחת של התזמורת הסימפונית המפורסמת של הטכניון בחיפה . 'גדלתי בבית מוזיקלי ואני מנגן על גיטרה, חלילית ואני גם שר להנאתי', הוא אומר.

את היוזמה לנגן למטופלות גילה במקרה ד'ר אילן אטלס לפני 15 שנים, כאשר ניגן בספונטניות למספר מטופלות במחלקה וראה שזה עושה להן טוב כל כך. לפני מספר שבועות יצא ד'ר אטלס לפנסיה אחרי שנים רבות בטיפול בנשים חולות סרטן והחליט למסד את המוסיקה לטובת המטופלות במיזם התנדבותי מיוחד. את המיזם החדש הוא בחר להשיק במחלקת נשים בבי'ח 'כרמל', המקום בו הוא החל את דרכו המקצועית ברפואת נשים.

לדבריו 'קראתי למיזם שלנו 'שירו-תרפיה' כי יש בו שילוב של שירה מוסיקה ותרפיה , אני שמח להעניק אותו לנשים חולות הסרטן ואני מקווה שזה יעשה להן טוב וישכיח להן במעט את הטיפולים ויביא להם מעט מזור ושקט'

ד"ר אטלס מתכוון לגייס עוד נגנים ואנשי מוסיקה מכל רחבי הארץ כדי להרחיב את המיזם 'שירותרפיה' ולהעניק מוסיקה ורוגע לכמה שיותר חולות סרטן בישראל.

לצפייה בסרטון הקליקו כאן:

https://fb.watch/mHXYxayi8q/?mibextid=VhDh1V
האחות הויידה אבדאח עם המטופלת אניטה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר אילן אטלס עם ד'ר יקיר שגב. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוות מיון נשים של בי'ח 'כרמל' זכה במקום...
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים