נחנך מכון ה -MRI החדש של המרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

מכון ה-MRI החדיש והמתקדם ביותר שנחנך הוא בעלות של 15 מיליון ש'ח. הוא כולל חדרי המתנה נוחים, עמדות קבלה והכנה למטופלים, עמדות פענוח מתקדמות, עמדות שליטה ובקרה ועוד, והוא יעניק שירות איכותי ומקצועי ולכל תושבי חיפה והצפון .

פורסם ב: 20/08/2023 09:25

גוזרים את הסרט ד'ר אורלי וויינשטיין, ד'ר נטליה גולדברג, ד'ר אבי גולדברג, רונן נודלמן,ודורי בז'רנו, מתי שנפ הרנטגנאי הראשי ( במרכז התמונה ) עם צוות הדימותנים של ה- MRI בכרמל .צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
באירוע גזירת הסרט וחנוכת המכון השתתפו סמנכ'לית חטיבת בתי חולים ב'כללית' ד'ר אורלי וויינשטיין, בכירי החטיבה, ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל' וחברי ההנהלה, הנהלת מכון הדימות של 'כרמל', רונן נודלמן מנהל המחוז וחברי הנהלת מחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית', שלומי פורמן יו'ר עמותת הידידים של בית החולים שנכנס לאחרונה לתפקיד זה, מנהלי מחלקות וצוותים רבים מכל בית החולים .

מכשיר ה MRI החדש שהוצב במכון מסוג טסלה 3 של חברת סימנס נחשב למתקדם ולחדשני ביותר מסוגו בעולם והוא מסוגל לבצע בדיקות מיוחדות בטכנולוגיות מתקדמות גם בילדים ובנשים בהיריון.

דורי בז'רנו המנהל האדמיניסטרטיבי של בי'ח 'כרמל' שליווה באופן צמוד את פרויקט הקמת מכון ה- MRI אמר:'לאחר חודשים ארוכים של תכנונים והיערכות, ולאחר בדיקות הרצה ובטיחות קפדניות אנחנו יוצאים בשעה טובה לדרך ומפעילים את שירות ה MRI שלנו לטובת כלל המטופלים מכל קופות החולים ברחבי חיפה והצפון, אני בטוח כי המכשיר החדש בשילוב צוות הדימות המקצועי והאיכותי של כרמל, יאפשר לנו להעניק למטופלים שלנו את הטיפול ברמה ובאיכות הטכנולוגית הגבוהה ביותר'. דודי בזקרנו לא שכח להודות לכל הצוותים בבית החולים ומחוצה לו 'שעמלו בלוח זמנים צפוף ובתנאים לא פשוטים כדי להביא את הפלא ההנדסי של הקמת המכון לידי ביצוע מהיר איכותי ומוצלח'.

ד'ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הדימות של 'כרמל': 'יחידת MRI חדשה הוקמה לאחר חודשים של תכנון, מחשבה וראייה קדימה את טובת המטופל ושיפור השירות בבית החולים. מטרתה של יחידה זו היא לתת מענה לבדיקות ההדמיה הדרושות לצורך החלטות טיפוליות ולצרכי אבחנה ברמת דיוק גבוהה במיוחד. מכשיר ה- MRI החדש שקלטנו הוא בעל עוצמה גבוהה, ובעל יכולת מתקדמת לביצוע בדיקות בילדים, בנשים בהריון ולמבוגרים כולל בהרדמה. המכשיר המתקדם מאפשר תהליכי אבחנה ברמה ובאיכות גבוהה שטרם נראו באזור'.

ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל' הודה במהלך חנוכת המכון לכל הצוותים והעובדים שעבדו לילות כימים כדי להגיע לרגע הזה ואמר: 'מכשיר ה- MRI שאנו חונכים היום הינו אחד משלוש הטכנולוגיות החדשות האמורות להגיע בקרוב לכרמל בהם גם מכשיר ה- PET CT וחדר צנתורים נוסף ומתקדם. הטכנולוגיות החדשות יקצרו את זמני ההמתנה לביצוע הבדיקות למטופלי בית החולים, ישפרו את רמת השירות וימשיכו לשמור על מקומו של 'כרמל' כמוביל באיכות הרפואית וברמה הטכנולוגית שלו'".

MRI הוא מכשיר דימות תהודה מגנטית המבצע במטופלים סריקה לא-פולשנית המשמשת להמחשת איברים פנימיים בגוף ללא חשיפה לקרינה מייננת, למטרות אבחון רפואי, חקר המוח, פסיכיאטריה, מחקר ביולוגי ועוד. והוא מאפשר לקיים בדיקות מקיפות מבלי לעשות בדיקות פולשניות.

מנהלת מכון הדימות בבית החולים 'כרמל' ד'ר נטליה גולדברג סיכמה: 'כמנהלת המכון אני רואה ביחידת ה- MRI החדשה פוטנציאל אדיר, במיוחד לאור ההתפתחות והתקדמות הרפואה, הבינה המלאכותית, ומחקרים. חזון העתיד שלנו בדימות בכרמל הוא המשך פיתוח וצמיחה מתמדת תוך התארגנות וכוונה לקלוט בקרוב מכשיר pet ct ליחידת האיזוטופים. מכשיר וטכנולוגיה אשר יוסיפו נדבך נוסף ומשמעותי לפיתוח המכון והתמקצעות הצוות שלנו'.
בתמונה: גוזרים את הסרט, ד"ר אורלי וויינשטיין ד"ר נטליה גולדברג ד"ר אבי גולדברג רונן נודלמן ודורי בז'רנו
מתי שנפ הרנטגנאי הראשי ( במרכז התמונה ) עם צוות הדימותנים של ה MRI בכרמל . צילום: אלי דדון
ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל' מברך באירוע חנוכת מכון MRI. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

חדר הבקרה של מכון ה- MRI. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

צוות MRI. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שגריר צרפת בישראל, פרדריק ז'ורנס, ביקר...
*   לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת...
*   מפגש מרגש התקיים בין נטלי לייכט שילדה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים