פניה חייקין בת 88 התעלפה והובאה למרכז הרפואי לגליל בנהריה. התברר שהיא סובלת מגידול ענקי במוח. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רוני אלברט

הגידול הוסר בדחיפות במהלך ניתוח מורכב ופניה חייקין נותחה ע'י ד'ר סרגיי אבזגאוז מהמחלקה הנוירוכירורגית בניהולו של פרופ' ז'אן סוסטיאל. זה קרה לה סמוך לבריכת השחיה בכרמיאל שם היא גרה. כל כך חשוב שבגליל ובפריפריה בכלל, ניתנים שירותים נוירוכירוגיים מצילי חיים

פורסם ב: 03/08/2023 18:53

ד'ר סרגיי אבזגאוז ופניה חייקין. צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל
זהו סיפור מפתיע עם סוף טוב ולאחר שפניה חייקין עברה צילומי הדמיה במרכז הרפואי לגליל בנהריה, התברר כאמור כי במוח שלה יש גידול ענק. חייה ניצלו ממש בדקה ה-90.

פניה חייקין, בת 88 מכרמיאל, הובאה למרכז הרפואי כשהיא מעורפלת הכרה, לאחר שנמצאה סמוך לבריכת שחייה בעירה. מהתיק הרפואי עלה, כי היא אינה סובלת ממחלות רקע שעלולות לגרום למצב זה.בבדיקת CT התברר, כי במוחה נמצא גידול בקוטר 7 ס'מ, שדימם וגרם ללחץ אדיר על המוח. המטופלת הוכנסה בדחיפות לחדר ניתוח, שם עברה ניתוח קרניוטומיה (פתיחה כירורגית של עצם הגולגולת), במהלכו הוסר הגידול בשלמותו, תוך שימוש בציוד חדיש ומתקדם.למרבה המזל התברר שהגידול היה שפיר ואין צורך בטיפולים אונקולוגיים מורכבים.
בתום הניתוח הועברה פניה לאישפוז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי, במהלכו חזרה להכרה מלאה, וכעבור ארבעה ימים שוחררה לשיקום גריאטרי.

ד'ר סרגיי אבזגאוז: 'פניה הגיעה ברגע האחרון ועברה ניתוח מציל חיים, עם קבלת הממצאים. העובדה שהיתה במצב שמור יחסית, בשל הפעילות הספורטיבית שהקפידה לעשות, סייעה לה להתגבר על הטראומה בצורה מהירה. למרות הניתוח המורכב, ההתאוששות היתה מהירה ותוך פרק זמן קצר היא החלה להתהלך במחלקה'.

פניה חייקין שעלתה מרוסיה לפני ארבע שנים עם נכדיה וניניה ודוברת רק רוסית, סיפרה: 'מעולם לא היו לי בעיות רפואיות רציניות. באותו בוקר הלכתי לבריכה כרגיל. במהלך השחייה הרגשתי חולשה גדולה. יצאתי החוצה להתלבש, והדבר הבא שאני זוכרת זה שהתעוררתי באמבולנס. הופתעתי כשהרופאים סיפרו לי על הגידול. אני מבקשת להודות לצוות הנהדר והמסור. הדבר היחיד שמעציב אותי הוא שלא אוכל לשחות בקרוב'
.
מנהל המחלקה הנוירוכירוגית פרופ' ז'אן סוסטיאל, ומנהל המרכז הרפואי פרופ' מסעד ברהום, הדגישו כי שוב הוכח כמה חשוב שבגליל בפרט ובפריפריה בכלל, ניתנים שירותים נוירוכירורגיים מצילי חיים, תוך מניעת מצב בו נאלץ המטופל להיטלטל, כשהוא במצב קשה, לבתי חולים מרוחקים.

(גל זייד)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שגריר צרפת בישראל, פרדריק ז'ורנס, ביקר...
*   לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת...
*   מפגש מרגש התקיים בין נטלי לייכט שילדה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים