אתמול נפתחה תערוכה חדשה למאייר המוערך דני קרמן (83) במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון . כתבה: רונית קיטאי. צילום: רפי דלויה

60 שנות קריירה בתערוכה אחת לדני קרמן, אחד המאיירים הגדולים והאייקונים של ישראל.תערוכה לקריקטורה ולקומיקס בחולון לרגל תערוכת יחיד רטרוספקטיבה ראשונה שלו אשר תוצג במוזיאון. מי האורחים שהגיעו לפתיחה?

פורסם ב: 18/07/2023 14:04

תערוכה דני קרמן רטרוספיקטיבה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס חולון. צילום : רפי דלויה
בין האורחים שהגיעו לאירוע הפתיחה החגיגי: אפרים סידון, יאיר גרבוז, הזמר מוקי ובנו הלל, עידן חביב, חנן יובל, יאיר ניצני, חיים באר, חנוך פיבן, דורון לוריא וזאב אנגלמאיר ועוד.

זוהי תערוכה חדשה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון למאייר המוערך והמיתולוגי דני קרמן. זוהי פעם ראשונה בה תוצג תערוכת יחיד רטרוספקטיבית לקרמן והזדמנות להיחשף לעולמו העשיר והמרתק, במסגרת התערוכה יוצגו עבודות רבות של קרמן שטרם נחשפו לקהל הרחב.

לאורך שנות עבודתו אייר קרמן למעלה מ-500 ספרים ובהם גם ספרים שכתב לבד. ברשימת הספרים הארוכה שלו: 'והילד הזה הוא אני', 'האריה שאהב תות', 'שני יהודים נוסעים ברכבת', 'צייד הסנרק', 'ילקוט הכזבים ועוד רבים אחרים. . החל משנות ה-60 עיצב דני קרמן את כל העדלאידות הגדולות בחג הפורים בעיר תל אביב שהפכו עם השנים לדמויות אייקוניות.

אמרה מיה דבש האוצרת הראשית של מוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס: 'אנחנו גאים מאוד לפתוח תערוכה רטרוספקטיבית חשובה מאין כמוה של אחד היוצרים המגוונים, בעלי העושר התרבותי הנרחב ביותר, בן דור המייסדים של עולם האיור בישראל'.

בקטלוג התערוכה כתב יאיר גרבוז: 'דני קרמן עצמו הוא רטרוספקטיבה חיה ומהלכת. הוא מצייר ומאייר ומחבר ומתרגם ומטייל ומדריך וחונך. תערוכה רטרוספקטיבית כזו אינה יכולה לתפוס את קצה קצהו של עולמו העשיר, אך מאפשרת מבט נרחב ככל האפשר על אחד היוצרים החשובים המהלכים בינינו'.


ערן ליטוין אוצר התערוכה: 'חשוב להכיר בגרפיקה שימושית לא פחות מאשר באמנות. בשנים האחרונות אכן ניכר שינוי לטובה במעמדה, אך לעיתים נדמה שהיא עדיין לא זוכה להכרה הראויה. קרמן הוא מאייר מהשורה הראשונה, וההיכרות עם יכולותיו ועם יצירתו מציעה מבט עשיר ומעמיק על עולם הגרפיקה השימושית. יחיד מסוגו, לא נכנע לתכתיבים, מתמודד עם טקסטים עתיקים ועכשוויים כאחד, לא מקבל את מרות הרייטינג, ומאמין שאין להקל על הדור הצעיר בחומרים לעוסים ויש לאתגר אותו בחומרים מעוררי מחשבה'.
תערוכת דני קרמן רטרוספיקטיבה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס חולון. צילום: רפי דלויה

תערוכה דני קרמן רטרוספיקטיבה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס חולון. צילום: רפי דלויה

תערוכה דני קרמן רטרוספיקטיבה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס חולון. צילום: רפי דלויה

תערוכה דני קרמן רטרוספיקטיבה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס חולון. צילום: רפי דלויה

תערוכה דני קרמן רטרוספיקטיבה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס חולון. צילום: רפי דלויה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   הבוקר (יום ד׳) יצאה משלחת הסברה לסיור...
*   הצעת נישואים תוך כדי הצלת חיים. כתבה:...
*   ד'ר אריק שכטר מומחה ברפואת משפחה ב'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים