ב'כללית' זכאים למימון משקפי ראייה לילדים עד גיל 8 בהשתתפות עצמית נמוכה -בסניפי רשת 'אופטיקנה'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית

ילדים מגיל לידה ועד ליום הולדת 8, זכאים למימון משקפי ראייה במסגרת סל הבריאות הציבורי. ילדי 'כללית' בקבוצת גילאים אלה ,יוכלו להצטייד במשקפי ראיה הכוללים עדשות אופטיות ומסגרת בהשתתפות עצמית של 10.90 ש'ח בלבד. ד'ר לילך צולר המנהלת הרפואית של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי על המהלך

פורסם ב: 18/07/2023 11:54

משקפיים לילדים עד גיל 8. צילום: דוברות 'כללית'
למשקפי ראיה עם עדשות מיוחדות ההשתתפות העצמית תנוע בין 29.90-39.90 ש'ח. הזכאות החדשה נכנסת לתוקפה הודות להחלטת וועדת הסל להכליל מימון משקפי ראיה לילדים עד גיל 8 במסלול הציבורי.

ד"ר לילך צולר המנהלת הרפואית של כללית מחוז חיפה וגליל מערבי בירכה על המהלך : 'ישנה חשיבות רבה לבדיקות ראיה תקופתיות אצל ילדים צעירים כך שנוכל לאתר ליקויים ולטפל בהם בזמן. אני מברכת על ההחלטה חשובה ועל היישום המהיר של כללית, אשר ינגישו לכל ילד שיימצא כזקוק למשקפיים את האפשרות לרכוש אותם בעלות סמלית'.

לקוחות 'כללית' יוכלו להתאים את משקפי הראיה ברשת 'אופטיקנה', שנבחרה כספק של הקבוצה הנ'ל ויש לה פריסת סניפים רחבה בארץ.

תהליך ההתאמה יחל בבדיקת ראיה מקדימה אצל רופא עיניים. עם המלצת הרופא על משקפי ראיה תונפק הפניה לאופטומטריסט לצורך התאמת משקפי ראיה. עם טופס ההתחייבות שמקבלים במרפאה פונים לאחד מסניפי 'אופטיקנה' ואופטומטריסט מוסמך יבצע בדיקה להתאמת המשקפיים כולל התאמת סוג העדשות והמסגרת. ניתן לבחור מסגרת מתוך מגוון מסגרות במגוון צבעי ודגמים המחולקות לפי מידות ורמות גיל. הקולקציה משלבת גם מבחר דגמים טרנדים ואופנתיים מקולקציית מיני-מי.

לדברי ד'ר אורן מן מומחה לרפואת עיניים ב'כללית': 'בילדות מערכת הראיה נמצאת בתהליך התפתחות וישנה חשיבות לבצע בדיקות עיניים ובדיקות ראייה תקופתיות מתוכננות כדי לגלות בשלב מוקדם ככל האפשר מחלות וליקויים שעלולים לפגוע בהתפתחות התקינה של מערכת הראייה. ליקויי ראייה שלא טופלו בילדות עלולים לפגום בהתפתחותה התקינה, שלא תמיד ניתן לתקן אותם בגיל מאוחר יותר. בנוסף, ליקוי הראיה יכול להשפיע על התפקוד של הילד/ה במהלך הלימודים ועל ההתפתחות. חשוב לבצע בדיקות ראייה תקופתיות מתוכננות ובכל מקרה של חשד לקושי בראיה מומלץ להגיע לבדיקת עיניים ייעודית'.


טיפים להתאמת משקפיים לילדים:

הצורך במשקפיים בקרב ילדים נובע לרוב לתיקון ראיה ושיפור הראיה כגון פזילה ועין עצלה ולכן חשוב שהמשקפיים יכסו את כל חלל העין באופן מירבי כדי לספק הגנה מלאה לעין וטיפול יעיל בסיבה להרכבת המשקפיים.

מומלץ שהמסגרת תהיה במידה הנכונה והמתאימה לתווי הפנים ולשים לב שהגשר של המשקפיים מותאם לאף; המוט מסתיים בסוף האוזן של הילד/ה; העדשה מכסה את כל חלל העין.

נוחות וקלות לשימוש: ידיות גמישות וחזקות עם מסגרת המתאימה לילד/ה.

עמידות ואיכות: לבחור משקפים שמתאימות לפעילויות יומיומיות של הילד/ה ומיוצרות מחומרים איכותיים ועמידים שמחזיקים לאורך זמן.

עלויות: משקפיים רגילים - 10.90 ש'ח. קוצר ראיה או אסטגמטיזם של SPH-7 וחמור מכך - 29.90 ש'ח. רוחק ראיה או אסטיגמטיזם של SPH+5 וחמור מכך - 39.90 ש'ח. הזכאות היא לזוג אחד של משקפיים (מסגרת ועדשות), אחת לכל שנה קלנדרית.

הזכאות החדשה לילדים עד גיל 8 מחליפה הזכאות שהייתה קיימת ללקוחות 'כללית פלטינום'.

(טלי שרייר-וגנר)
משקפי ראיה ילדה. צילום: באדיבות 'אופטיקנה'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מפגש מרגש התקיים בין נטלי לייכט שילדה...
*   מדריכי מגן דוד אדום בפריז קיימו הדרכת...
*   'כללית' מעניקה מעטפת טיפולית בקהילה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים