חדש ובלעדי ליולדות ב'כרמל': ייעוץ הנקה אונליין. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג

ייעוץ הנקה אישי בשיחת וידאו מהבית. הייעוץ הוא ללא עלות ומועבר ע'י אחיות יועצות הנקה מוסמכות ממחלקת אם ילוד של בי'ח 'כרמל'

פורסם ב: 09/07/2023 09:28

יועצות ההנקה של 'כרמל' במסכי האונליין. צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג דוברות בי'ח 'כרמל'
הנקה היא צורת האכלה הטובה הבריאה והמומלצת ביותר לתינוק וזאת יודעים זה מכבר, אך מה תעשה אם טריה הנמצאת בבית לאחר הלידה ומתקשה בהנקה?

מסבירה אהובה טל, מנהלת הסיעוד במרכז רפואי 'כרמל': 'חשבנו איך לרתום את הטכנולוגיה גם במקרה הזה לטובת שירות ונוחות טובה יותר ליולדות בבי'ח 'כרמל'. במקום לצאת מהבית ולחפש חנייה ובאותו זמן גם להוציא החוצה את התינוק ועוד בעיות, היולדת יכולה לקבל את ייעוץ ההנקה באמצעות הטלפון הנייד שלה בצורה מאובטחת ופרטית כשהיא בבית בנעלי בית בנוחות המקסימלית שלה עם התינוק ובסביבה הכי נוחה ומוכרת לה'.

אורית ממן, מרכזת תחום ההנקה אונליין: 'אם אנחנו מזהות אחרי הלידה שקיים צורך בליווי נוסף כמו במקרה של יולדות שלא מרוצות מההנקה, או תינוק שהוא קטן מאוד ומתקשה ,או אימא שהתמודדה בעבר עם גודש, או לידה ראשונה, או תינוק שהיה בטיפול כלשהו , כל מה שאנחנו חושבות שהוא סיבה מספיק טובה לראות את האימא יום-יומיים לאחר השחרור ושהיא לא תחכה שבוע עד שייראו אותה בטיפת חלב. זאת כדי למצוא מצב בו היא יכולה 'ליפול בין הכיסאות', במקרים האלה אנחנו פונות ליולדת ומציעות לה את שירות ייעוץ הנקה אונליין שלנו, וכמובן שגם כל יולדת שמבקשת עזרה ומרגישה מיוזמתה שהיא זקוקה להכוונה נוספת מוזמנת לקבוע תור לפגישת וידיאו'.

מספרת ורד כהן, מנהלת הסיעוד במחלקת אם יילוד ומי שמובילה את הפרויקט יחד עם אורית ממן: 'הרבה פעמים יש כאלו שזקוקות לסיוע בתפעול משאבת ההנקה, הייתה לנו יולדת שראינו בייעוץ בווידיאו שהתינוק שלה נראה צהבהב וקראנו לה להגיע לבית חולים, כי הבנו שההנקה הייתה לא יעילה מספיק. הייתה לנו יולדת שראינו במצלמה שהיא שואבת ולא מצליחה לרוקן, אמרנו לה שתבוא אלינו ופשוט עזרנו לה במשך שעות, היא בכתה מרוב התרגשות'.

ורד ואורית אומרות כי מאוד נעים ליולדות לדבר פנים מול פנים, חלק מהן ישר בוכות, ההורמונים צפים והן מתרגשות לדבר עם הפנים שהיו שם רק לפני יום או יומיים ברגע הלידה.

מנהלת השירות קרן מרום מעדכנת כי שירות ההנקה אונליין החדש הוא חלק ממגוון שירותי האונליין הרחב המוצע למטופלים במרכז הרפואי 'כרמל' כמו שירות טרום הרדמה אונליין, ייעוץ גנטי אונליין, מפגש הסבר אונליין לקראת בדיקת מי שפיר ועוד ועוד

פגישת ייעוץ ההנקה אונליין בכרמל מתבצעת באפליקציה ייעודית אישית מאובטחת, בשיחת ווידאו עם אחות יועצת הנקה מוסמכת וללא תשלום כמובן, עד 4 חודשים אחרי לידה. השירות פעיל 6 ימים בשבוע והוא מוגש בלעדית ליולדות בבי'ח 'כרמל'.

לפרטים נוספים: טלפון 8250339 – 04

במייל:

breastfeedingcr@clalit.org.il

למידע על שירות ליווי רגשי לקראת הלידה, עיבוד חווית הלידה ומגוון שירותים נוספים ליולדות בכרמל: טל.
048844489 .

לפנייה במייל:

babycr@clalit.org.il
אורית בהדרכת הנקה לשקד ביחד עם התינוק. צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג דוברות בי'ח 'כרמל'

יועצות ההנקה של 'כרמל' אורית וורד. צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג דוברות בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שגריר צרפת בישראל, פרדריק ז'ורנס, ביקר...
*   לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת...
*   מפגש מרגש התקיים בין נטלי לייכט שילדה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים