זה היה האירוע (השנתי) המדובר ביותר בחיפה. הכוונה לפסגת הרמב'ם שננעלה בסוף השבוע החולף. כתבה:רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

פסגת הרמב'ם -ה-12 במספר היה אירוע גאלה מרשים. הגיעו ידידי בית החולים רמב'ם ותורמים, שהתפעלו מהישגי המרכז הרפואי הפועל מזה 85 שנים ונחשב כמוביל בצפון ,ונחשף גם חזון הפיתוח של בית החולים לשנים הקרובות

פורסם ב: 04/06/2023 17:19

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
את יום ההולדת ה-85 שנה חגג המרכז הרפואי רמב'ם כפי שהם יודעים היטב. היו אלה שלושה ימים של אירועי 'פסגת הרמב'ם' שבמהלכם אירחה הנהלת בית החולים משלחת של ידידים ותורמים מחו'ל (ארה'ב, קנדה, ברזיל, בריטניה, ספרד, בולגריה ועוד) במטרה להציג מחד את הישגי המרכז הרפואי, ומאידך, לומר תודה לכל מי שפותח את ידו ולבו ומאפשר בנדיבות להמשיך לפתח את רמב'ם למען אוכלוסיית הצפון.

במסגרת 'פסגת הרמב'ם' התקיימו אירועים אשר כללו חשיפת שלטי הוקרה לתרומה למען בניית המיון ע'ש משפחת גרין-ווגנר מקנדה, קריאת בניין המחלקות הפנימיות ע'ש פול והרטה עמיר מארה'ב והנחת אבן פינה למיון אונקולוגי ע'ש משפחת רוזנקרנץ מאנגליה. לאחר מכן הוזמנה המשלחת ל'מדעטק' בחיפה לצפות ברופאים החוקרים הצעירים והמבטיחים של בית החולים, מציגים את ההישגים האחרונים בתחום המחקר והפעילות הקלינית שלהם, ובערב התכנסו כולם למפגש חברתי במלון 'בוטניקה' במושבה הגרמנית.

ביום השלישי של פסגת הרמב'ם התקיימה הרצאתו של ד'ר טל זקס : 'יש לי חלום'. ד'ר זקס שכיהן כמנהל הרפואי של חברת הביוטכנולוגיה 'מודרנה' היה גם בין מפתחי החיסון לנגיף הקורונה.

השיאה היה ערב הגאלה המפורסם שמידי שנה בשנה משתבח יותר. זה החל במינגלינג בחצר המנזר הגרמני הישן ועם אורחים וביניהם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש-רותם, יעל ורונן זיסר, גד וטליה זאבי, ריקי ואלון גרנות, אלה גליל, אלי ואפי גולדהר, ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב, פרופ' יורם פלטי, חנן וליאורה קליש, יפעת וקובי פלר בעלי 'פמילי אופיס', דניאלה ומטי דורון, זוהר וגלית לוי, טלי וורשבסקי, משפחת ניאגו, משה קורקוס, יעל פרי, הילה פרלמן, עו'ד רון ברנט, ומשפחת רוז, פרופ' רון רובין, עו'ד יוסי גילאור והנשיאה בדימוס בלהה גילאור, פרופ' משה רווח, ד'ר אבי ורלוקה כץ, ד'ר אמנון רופא וכמובן הסגל הבכיר של רמב'ם : סגני המנהל ד'ר אבי ויסמן, ד'ר מיכל מקל, פרופ' יעל שחור, ניסים חיים, יו'ר אגודות הידידים הבינלאומית פרופ' רפי ביאר, ד'ר אסתי גולן מנהלת מחלקת קשרי חוץ וגיוס משאבים, וכמובן נציגי הסקטורים בבית החולים. כולם המתמוגגו מטעמן של המנות שהכין השף ניר צוק.

ערב הגאלה המשיך לחלק המרכזי שלו, שנפתח בברכה מצולמת של נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, והמשיך בהצגת החזון החדש של רמב'ם לשנת 2048 ע'י פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב'ם. על מסכי הענק נפרשו הדמיות שגרמו לקריאות התפעלות מהקהל . שינוי בקו הרקיע של בית החולים שמתחייב עקב הגידול באוכלוסייה בעשורים הקרובים, שמשמעותו הגדלה של פי חמש בשטח הבנוי של רמב'ם, תוך כדי צמיחה לגובה.

את ערב הגאלה הנחתה בכישרון גדול השחקנית והזמרת אניה בוקשטיין, שהשתלבה גם בתכנית אמנותית שכללה את הזמר אמיר דדון והזמרת וואלרי חמאתי ששרה באנגלית, עברית וערבית.

במהלך ערב הגאלה מחמם הלב התקיים טקס הענקת פרס עיטור הרמב'ם שהוענק לשלושה אישים בולטים על תרומתם המכרעת בתחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה ועל תרומתם לחברה בכלל ולרמב'ם בפרט. השנה קיבלו את העיטורים משפחת טנוס, בעלי חברת 'ב.ס.ט' שתרמה תרומה משמעותית להקמת המכון לרפואת הלב ע'ש אבי המשפחה בדיע טנוס ז"ל, ד'ר טל זקס מדען עולמי בתחום חקר הסרטן והחיסונים יליד חיפה וכאמור המנהל הרפואי של חברת התרופות 'מודרנה' שהוא כיום דירקטור בחברת 'טבע'. פרופ' מוסא יודעים זוכה 'פרס ישראל', יזם וממציא של אין ספור תרופות ופיתוחים רפואיים פורצי דרך בתחום הפרקינסון, האלצהיימר ועוד.

סיכם פרופ' מיקי הלברטל מנהל הקריה הרפואית רמב'ם: 'במשך 85 שנה הנהלות רמב'ם השונות שמו להן ליעד להפוך את המרכז הרפואי הגדול בצפון למגדלור של הקניית ידע והענקת הטיפול הרפואי הטוב ביותר שניתן להעניק. 'פסגת רמב'ם' היא הזדמנות גם לחלוק ולהציג את ההישגים שלנו וגם לספר על האתגרים שימשיכו ללוות אותנו, הזדמנות להודות לחברינו מהעבר ומהווה, ולסמן את הכיוון בו נצעד יחד בעתיד'.

בתמונות:

זוכי פרס עיטור הרמב'ם (מימין לשמאל): ד"ר טל זקס, משפחת טנוס, פרופ' מיקי הלברטל, פרופ' רפי ביאר, ופרופ' מוסא יודעים ורעייתו. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

הזמר אמיר דדון בחלק האמנותי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

הזמרת וואלרי חמאתי כובשת את הבמה. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

יפעת וקובי פלר בעלי 'פמילי אופיס'. צילום: באדיבות משפחת פלר


(דוד רטנר, נתנאל אייזיק, דגנית קניג)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

יפעת וקובי פלר . צילום: באדיבות משפחת פלר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   קבוצת 'בל יזמות' בבעלותה של היזמית...
*   לוריין עבוד עובדת המעבדה ההמטולוגית...
*   בשל מיקומו וחשיבותו האסטרטגית, במכון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים