מכשיר ה- MRI החדיש והמתקדם מסוגו בעולם בעלות של 8 מיליון ש'ח , הגיע לבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ירון חזן

מכשיר ה-MRI הוכנס למשכנו החדש בקומת הכניסה התחתונה של בית החולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית' וממוקם ליד האודיטוריום. הוא יוכנס למכון ה-MRI החדש ההולך ונבנה בימים אלו ב'כרמל' בעלות כוללת של 15 מיליון ש'ח. המכון החדש יכלול בתוכו חדרי המתנה, עמדות קבלה והכנה למטופלים, עמדות פענוח, עמדות שליטה ובקרה ועוד

פורסם ב: 28/05/2023 12:40

המכשיר הועבר במבצע לוגיסטי מורכב אל המרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית'.דורי בז'רנו המנהל האדמיניסטרטיבי של 'כרמל', שליווה באופן צמוד את קבלת המכשיר והקמת המכון סיפר כי 'מדובר במבצע מורכב שבסיוע צוותי התפעול של ביה'ח עבר ובוצע בהצלחה. אני בטוח כי המכשיר החדש יאפשר לנו להעניק למטופלים שלנו את הטיפול ברמה ובאיכות הטכנולוגית הגבוה ביותר'.

פרויקט הקמת המכון שהיה מורכב הנדסית וטכנולוגית, נוהל ע"י חברת 'ה.מ.ר הנדסה' בהנחיית הנדסת בית חולים 'כרמל'. הצפי להפעלת המכשיר בצורה מלאה וביצוע בדיקות למטופלים הינו בעוד מספר חודשים.

עוד מעדכן דורי בז'רנו כי 'מכשיר ה] MRI שהגיע היום הינו אחד משלוש הטכנולוגיות החדשות האמורות להגיע השנה ל'כרמל' בהם גם מכשיר ה- PET CT וחדר צנתורים נוסף ומתקדם. הטכנולוגיות החדשות יקצרו את זמני ההמתנה לביצוע הבדיקות למטופלי בית החולים, ישפרו את רמת השירות וימשיכו לשמור על מקומו של 'כרמל' כבית החולים המוביל באיכות הרפואית וברמה הטכנולוגית שלו.

ה- MRI הינו מכשיר דימות תהודה מגנטית המבצע במטופלים סריקה לא-פולשנית המשמשת להמחשת איברים פנימיים בגוף ללא חשיפה לקרינה מייננת, למטרות אבחון רפואי, חקר המוח, פסיכיאטריה, מחקר ביולוגי ועוד. והוא מאפשר לקיים בדיקות מקיפות מבלי לעשות בדיקות פולשניות.

(אלי דדון)
דודי בז'רנו ומכשיר ה-MRI החדשני שהובא לבי'ח 'כרמל'. צילום: ירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

צילום: ירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

צילום: ירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

צילום: ירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שגריר צרפת בישראל, פרדריק ז'ורנס, ביקר...
*   לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת...
*   מפגש מרגש התקיים בין נטלי לייכט שילדה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים