'מנהיגות היא שפה' מאת דיוויד מארקה. תרגום: דרורה בלישה ז'ל, עריכה: רינה גרינוולד. הוצאת 'מטר'. כתבה: רונית קיטאי

בסדרת 'ניהול ומנהיגות' של הוצאת הספרים 'מטר' יצא הספר Leadership is Language המציג את הכוח הסמוי של הדברים שאתם אומרים .מחבר הספר המיוחד הוא L. David Marquetו מפקד צוללת אטומית בצבא ארה'ב . ספר אשר ישנה את תפיסת עולמכם בכל הקשור לניהול ומתן הוראות לכפופים

פורסם ב: 19/05/2023 08:29

'מנהיגות היא שפה' מאת ל' דייוויד מארקה מפקד צולממת אטומית בצבא ארה'ב. סדרת 'ניהול ומנהיגות' בהוצאת ספרי 'מטר'
המילים הן המכשיר החזק ביותר שלכם, אך אולי עד כה השתמשתם בהן בצורה שגויה?

אם אתם מאמינים שתפקידכם הוא רק לומר לאנשים מה לעשות, ככל הנראה אינכם מקבלים מהם את המיטב. אם מנהיג בעיני רוחכם הוא מישהו שמקבל החלטות מהירות וחכמות, נואם נאומים מעוררי השראה ומוציא פקודות ברורות לצוות שלו, אתם כנראה שבויים במודל המנהיגות הישן. דייוויד מארקה מציע לנער את שפת הפיקוד והשליטה שירשנו מהעידן התעשייתי, ולהחליף אותה בשפה שמעודדת יצירתיות, שיתוף פעולה ומחויבות.

דייוויד מארקה, מפקד צוללת אטומית בצבא ארצות הברית, קיבל תחת פיקודו את צוות הצוללת שנחשב לגרוע ביותר בצי. תחת מודל מנהיגות ייחודי ורדיקלי שפיתח – ובניגוד לציפיות – הפך הצוות שלו לטוב ביותר בצי.
מנהיגות היא שפה מסתמך על יריעה רחבה של דוגמאות ומחקרים . החל מהתקלה בהענקת הפרס לסרט הטוב ביותר בטקס האוסקר בשנת 2017, דרך התלקחות אש קטלנית באסדת נפט במפרץ מקסיקו, ועד טביעתה הטרגית של ספינת הקיטור ''אל פארו', – כדי להראות לכם בדיוק איך המילים שאתם משתמשים בהן (או שלא) משפיעות בצורה משמעותית על תרומתם של אחרים.

הוא מודה כי 'הקצינים בסנטה פה ואני, עשינו הסכם באותו יום. אני הסכמתי לעולם לא לתת פקודות נוספות. במקום זאת, אני אספק כוונה, את המטרה שאנחנו מנסים להשיג. הם הסכימו לעולם לא לחכות שיגידו להם מה לעשות. במקום זאת הם ידווחו לי על הכוונות שלכם, על האופן שבו הם מתכוונים להשיג את הכוונה שלי. השינוי הזה השתקף בשינוי פשוט בשפה: החלפנו את 'מבקש אישור ל...' ב'אני מתכוון ל...' לחצנו ידיים, וחזרנו לעבודה'. כל כך חכם וכל כך אנושי מצדו. התוצאות בהחלט ניראו בשטח לאחר מכן.

'ספר המלא בעצות מרתקות כיצד להנהיג באפקטיביות באמצעות בחירה נבונה יותר של מילים' כתב פרופ' (לפסיכולוגיה ארגונית באוניברסיטת ורטון) אדם גרנט, ומחבר רב המכר 'תחשבו שוב' (שתורגם והודפס בעברית בהוצאת 'מטר').

261 עמודים - 118 ש'ח. סדרת 'ניהול ומנהיגות' של הוצאת ספרי 'מטר'

www.matarbooks.co.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   אתם עומדים לקבל החלטה מצוינת! 9 המלכודות...
*   רותי איש כסית בספרה המרתק 'כך היינו'...
*   'סיפורי חישנים' מאת קטי בירמן. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים