מנכ'ל 'כללית' רו'ח אלי כהן וסמנכ'לית בתי החולים ד'ר אורלי וינשטיין 'כללית' ביקרו ב'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי .

מנכ'ל 'כללית' רואה החשבון אלי כהן :'כרמל הוא בית חולים מצטיין עם מרכזי מצוינות בולטים וצוות עם ברק עיניים שמוביל את 'כרמל' קדימה'

פורסם ב: 07/05/2023 10:36

מנכ'ל 'כללית' עם הנהלת בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
' יש כאן התעצמות טכנולוגית מרשימה במיליוני שקלים שתמשיך להעמיד את בית החולים בחזית הרפואה והטכנולוגיה. אני וכל הנהלת 'כללית' גאים בבית החולים ונמשיך לתמוך ולקדם את 'כרמל' כמרכז רפואי מוביל ומצטיין', הוסיף המנכ'ל אלי כהן.

אל מנכ'ל 'כללית' רו'ח אלי כהן וסמנכ'לית בתי החולים ד'ר אורלי וינשטיין, הצטרפה ההנהלה הבכירה של 'כללית' לצורך ביקור מקצועי בבית חולים 'כרמל' שמע המנכ'ל מפי מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג וחברי הנהלת בית החולים על הישגי 'כרמל בשנה החולפת, בהם מובילות בשירות, איכות רפואית מובילה וחדשנית, המשך קידום ההצטיידות הטכנולוגית של ביה"ח עם מכשירי MRI ו - PET CT החדשים, ותוספת חדר צנתורים שלישי תוך היערכות להפעלת השירותים החדשים הכשרה ואיוש כח אדם.

ד'ר אבי גולדברג ציין את המשך טיפוח רשות המחקר, מיקוד בחינוך רפואי וטיפוח ההוראה, צמצום שחיקה והמשך שיפור הצמצום בבירוקרטיה. כמו כן הציגו חברי ההנהלה שיתופי פעולה רבים ומוצלחים עם מחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית'.

חברי הנהלת בית החולים הציגו בפני המנכ'ל והנהלת 'כללית' פרויקטים מרכזיים והשיגים רבים ב'כרמל' בתחום: האיכות הרפואית ובטיחות המטופל, זמינות שירותים וניצול תשתיות, חווית המטופל ושביעות רצון העובדים. חברי ההנהלה הדגישו בפני המנכ"ל את חשיבות וחיזוק מודל חיבור קהילה בית חולים תוך שימוש בשולחנות עגולים לדיונים מרחביים, ונושאים נוספים.

במהלך הביקור יצא המנכ'ל אלי כהן בליווי ד'ר אבי גולדברג וחברי ההנהלה, לביקור בשטח, ופגש מקרוב את עובדי 'כרמל' מפיהם שמע על האתגרים איתם הם מתמודדים.

המנכ"ל סייר באתרי הפיתוח השונים ב'כרמל' תוך הסברים והרחבות מהמנהל האדמיניסטרטיבי החדש של כרמל דורי בז'רנו. במערך הקרדיולוגי ראה המנכ"ל את התקדמות הבינוי של חדר הצנתורים השלישי המיועד לקום בקרוב. והוא בחן בעיון את התקדמות הפיתוח במכון הדימות בהכנות לקליטת מכשירי ה MRI וה PET CT החדשים שהבניה וההיערכות לקליטתם ב'כרמל' נמצאת בעיצומה.

כדי לחוש את הדופק מקרוב ביקר המנכ'ל גם במחלקות ביה'ח ודיבר עם מנהלי המחלקות השונות. הוא נפגש עם מנהלת מכון הדימות ד'ר נטליה גולדברג יחד עם מנהלי המחלקות הכירורגיות המובילים של 'כרמל' כדי לשמוע על ההכנות האחרונות האתגרים וההיערכות לקליטת טכנולוגיות הדימות החדשות.

פרופ' אבינעם שירן מנהל המערך הקרדיולוגי יחד עם פרופ' רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים וד'ר ארז שרוני מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה הציגו למנכ"ל ודיברו על ההרמוניה והשת"פ המצוין בין מחלקות הלב כשהמרווחים הגדולים הם המטופלים והחולים.

ביחידת הצנתורים במחלקה הקרדיולוגית מבוצעים כ 120 פעולות TAVI בשנה כשהמקרים המורכבים והקשים ביותר מכל רחבי הארץ מגיעים לטיפול לכרמל. במחלקה לניתוחי לב בכרמל מבוצעים מאות ניתוחי לב ופעולות מורכבות בהצלחה בכל שנה ומספר הניתוחים והמטופלים המרוצים ממשיך רק לעלות. גם ד"ר עופר גלילי מנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם וד"ר סיון בלוך מנהלת המחלקה הנוירולוגית הציגו ניתוחים חדשניים ותוכניות טיפול ופיתוח חדשות.


פרופ' עופר לביא מנהל מחלקת נשים ויולדות הציג בפני המנכ"ל את מערך נשים ויולדות המוצלח של כרמל, בדגש על החיבור לקהילה ואת חזון המחלקה לרפואה מיטבית, שירות מיטבי והכשרת הדור הבא. פרופ' לביא עדכן כי מחלקת יולדות כרמל מובילה בסקר חווית היולדת לשנת 2022 והיא נמצאת במקום הראשון מתוך כלל בתי החולים של הכללית

כחלק מתוכנית הביקור ייחד המנכ'ל יחד עם סמנכ'לית בתי החולים ד'ר אורלי וינשטיין פרק זמן מיוחד למפגש אישי עם קבוצת עובדים מהדרג הניהולי של ביה"ח כדי לשמוע מהם על האתגרים והסוגיות איתם הם מתמודדים ביום יום.סביב השולחן ישבו לשיחה פתוחה עם המנכ'ל אנשי מיחשוב , מנהלי לוגיסטיקה, אחים ואחיות, מנהלת המעבדות, אנשי גנטיקה, צוות משרד קבלה ומנהלים ועובדים נוספים מהמחלקות השונות. המנכ"ל שמע מקבוצת העובדים את השאלות והנושאים החשובים להם בביה"ח וענה לכל שאלה ולכל עובד בסבלנות ובפירוט .

בתום הביקור הודה המנכ'ל אלי כהן לדר אבי גולדברג ולהנהלת בית החולים על הביקור המוצלח והדגיש את העבודה המקצועית והמיוחדת של כלל צוותי הסיעוד המסורים של בית החולים.

סיכם רו'ח אלי כהן: 'שמחתי לפגוש את עובדי 'כרמל' וראיתי מקרוב את הדרייב והתשוקה שלהם למצוינות ושירות אישי למטופלים, כ'רמל' הוא בית חולים מצטיין עם מרכזי מצוינות מרשימים מעבר לגודלו, ראיתי את אש בעיניים של המנהלים ומצאתי כאן חיבור מצוין לקהילה, חיבור שהוא דוגמא בכל 'כללית'. 'כרמל' הוא בית חולים יצירתי והתרשמתי מתוכנית החוסן המיוחדת לעובדים, ושמחתי לראות את ההתעצמות הטכנולוגית המרשימה של ביה"ח בהשקעה של מיליוני שקלים. יש לכם חלומות ואתם מעוררי השראה, משקיעים שנים בחווית המטופל בהצלחה רבה, ותמיד תענוג לנו לבוא ולבקר כאן. אני וכל הנהלת 'כללית' גאים ב'כרמל' ונמשיך לתמוך ולקדם אותו כמרכז רפואי מוביל ומצטיין לטובת כלל תושבי חיפה והצפון'.
המנכ'ל רו'ח אלי כהן בחדר צנתורים עם מנהל מערך הלב פרופ' שירן ופרופ' יפה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

המנכ'ל רו'ח אלי כהן במחלקה לניתוחי לב עם ד'ר ארז שרוני צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

באתר הפיתוח של מכון ה- MRIעם המנהל האדמיניסטרטיבי דורי בז'רנו .צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

המנכ'ל רו'ח אלי כהן בשולחן עגול עם העובדים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רמב'ם: חזית צפונית עלולה לאלץ אותנו...
*   רפא'ל היא כיפת הברזל של המרכז הרפואי...
*   פרופ' וליד סליבא מונה כמנהל החדש של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים