גלריה חדשה נפתחה בנווה צדק - תערוכת אמנות בינלאומית בת זמננו - Sheetrit & Wolf Gallery. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דרור סיתהכל

גלריית Sheetrit & Wolf היא מיזם משותף של שני אנשי עסקים: רות שטרית ויונתן וולף. מציג שם עתה האמן הבינלאומי יוסף בובקר

פורסם ב: 13/04/2023 11:13

יונתן וולף ורות שטרית בעלי הגלריה. צילום: דרור סיתהכל
רות שטרית מלווה את עולם האמנות מזה שנים רבות, כחברה בחבר הנאמנים של מוזיאון תל אביב וכחברה בדירקטוריון התזמורת הפילהרמונית הישראלית. היא שותפה ליוזמות רבות בשדה האמנות, וליוותה אמנים ישראליים בחשיפה ובמכירות. יוסף בובקר האמן הבינלאומי מציג שם עתה.את פתיחת הגלריה חנכה תערוכת Protect the Strong של האמן הבינלאומי יוסף בובקר Youssef Boubekeur .בתערוכה עבודות ריאליסטיות וקפדניות, מצוירות בעט כדורי כחול, הבוחנות יחסי האדם וחיות הבר, תוך התמקדות אובססיבית במבט ובהבעה - ותוהה מי באמת לכוד בכלוב?
אוצרות : Two Curators - תמר למדן וכרמית שיין. התערוכה תתקיים עד 30 במאי 2023.


ברחוב שבזי בנווה צדק נפתחה גלריית Sheetrit & Wolf, שתציג אמנות בינלאומית בת זמננו ואת פתיחת הגלריה חנכה תערוכתו של האמן הבינלאומי יוסף בובקר, עם סדרה של 42 עבודות שצוירו בעט כדורי פשוט. בובקר יוצר מעין מינוטאור המולחם מגוף אדם וראש של חיות בר, הכלאה הממקדת את המבט בטרגדיה של חיות הבר. עבודות המחאה הללו מצטרפות לסדרה של פרויקטים שיצר עם הצלם הבינלאומי JR, שחוללו תהודה ברחבי העולם.

רות שטרית: 'אמנות גורמת לי להתרוממות רוח, וכשזה מגיע עם אמירה חברתית אקטיביסטית, זה גורם לי לאושר גדול'.

מוסיף יונתן וולף: 'אנו מתכוונים לחשוף לקהל הישראלי אמנים בינלאומיים, שעשו חייל בעולם. בובקר הוא סנונית ראשונה, עם הצלחה מוכחת בגלריות ובאוספים ברחבי העולם'.

האמן הצרפתי יוסף בובקר: 'דרך מבט פשוט או הבעה, אני מנסה להראות את הקרבה המטרידה בין בני האדם לבעלי החיים. אני מתרכז בהבעות, כמעט באופן אובססיבי. מעניין אותי האם חיות מראות חיבה, ומביעות ספקות ותשוקות? ומה בדבר אהבה? או אולי אלה בני האדם, שלעיתים מציגים את הפראיות האכזרית ביותר? האם האדם רוקד לצלילי התחכום המפותח והמתורבת, או שלהיפך, שמא זו החייתיות הפיזית והאינסטינקטיבית?'.

השאלות הללו צפות ועולות בסדרת העבודות של הצייר והמאייר הצרפתי, יוסף בובקר (Youssef Boubekeur). בסדרת פורטרטים טורדי מנוחה הוא מלחים ראשי חיות בר פראיות לגוף אדם, ויוצר מעין מינוטאור, ארכיטיפ עכשווי. אלא שבובקר מעניק לפורטרטים שלו אלגנטיות בורגנית, עדינות אריסטוקרטית וכוח, באמצעות לבוש מוקפד ותנוחות נינוחות ומהודרות – ובכך טורף את עולמנו.

בובקר משתמש בעבודותיו ב-bic, עט כדורי כחול פשוט, תוך קפדנות ודיוק מרביים, והוא רואה בכך מלאכת יד עמלנית שמעניקה משמעות נוספת ליצירה. הפורמטים הגדולים, השימוש בגוונים מונוכרומטיים והנארטיב האנושי-חייתי שמאפיינים את כל גוף העבודות שלו שואבים השראה מאמנות הרחוב.

בשנת 2007 בובקר שיתף פעולה עם הצלם הצרפתי הנודע JR והשניים הציגו סדרת צילומים רחבי יריעה על גדר ההפרדה, face2face, צילומים של בעלי מלאכה יהודים ופלסטינים, שניסחו מסר אופטימי: כולנו דומים. מאז הוא מציג בגלריות נבחרות ברחבי העולם ועבודותיו נרכשו על ידי אספנים מובילים בעולם, עם שפה מובהקת שיצרה לו מוניטין בשדה האמנות הבינלאומי.

יוסף בובקר? נולד בפריז (1981) והוא בוגר בית הספר לאדריכלות "Paris La Villete". משם המשיך ללימודי אמנות באוניברסיטת Waseda שבטוקיו. ביפן, עבד בובקר בסטודיו לעיצוב ואדריכלות של Tezuka & Tezuka and Sanaa. ב-2015 הציג בתערוכה הקבוצתית Seules les traces font reve בצרפת וזכה לתשואות מהביקורת ומהקהל. ההצלחה סללה את דרכו לתערוכת היחיד בחלל הנפלא של 29Maubourg.

בשנת 2018 הציג יוסף בובקר תערוכת יחיד ב- Art&Craft Gallery ברובע ה-13 בפריז, תחת השם Out of his cage, שהוא ציטוט משיר של המשורר הצרפתי פול ולרי. התערוכה הייתה להצלחה מסחררת בקרב המבקרים ואספני אמנות עכשווית כאחד.

בימים אלה הוא מציג את הפרויקט, Protect the Strong, ששואב השראה מהטקסט של הסופר אמיל זולא : 'מדוע סבלם של בעלי החיים משפיע עליי כל-כך? איך זה שאני לא מסוגל לשאת את המחשבה של חיה סובלת, עד כדי כך שבלילות חורף, אני קם לוודא שלחתול שלי יש מספיק מים לשתייה? איך קורה שאני מרגיש קשור לכל היצורים, הגדולים והקטנים, וכיצד רק המחשבה עליהם ממלאת אותי ברגשות של נדיבות, סובלנות וחיבה? איך זה שבאחיזה של הדברים, בעלי החיים מרגישים לי כחלק ממשפחתי, לא פחות מאשר בני האדם?'.

Emile Zola, extract from "love of animals", 1986

על התערוכהProtect the strong

"Protect the Strong" מציגה 42 עבודות בהן מבקש יוסף בובקר להשיב את המבט אל חיות הבר וקורא להצלת הזנים הנכחדים. החיות מצוירות זקופות וגאות, בגודל טבעי ומעוררות אמפתיה. ביחד הן מספרות סיפור קולקטיבי של עולם המכלה את עצמו. בובקר עקב מקרוב אחר אורחותיהם של חיות הבר בסביבתן הטבעית, ומקווה שעבודותיו יעוררו מודעות ועדות מוחשית לסכנה האורבת להן.

SHEETRIT&WOLF, גלריה לאמנות בינלאומית עכשווית, נפתחה באפריל 2023 בנווה צדק. הגלריה היא בבעלות אנשי העסקים רות שטרית ויונתן וולף, שמבקשים לחשוף את הקהל הישראלי לאמנים בינלאומיים בעלי שם ומוניטין.

אוצרות : Two Curators - תמר למדן וכרמית שיין.

Sheetrit & Wolf Gallery

שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-20:00, ו' 09:00-14:30

טלפון – 03-5585058. פקס – 03-5582211
רחוב שבזי 35, נווה צדק, תל אביב.
אהרון לפידות ומאיר שטרית. צילום: דרור סיתהכל

אייל וכרמית שיין אדרי. צילום: דרור סיתהכל

דודי ויסמן, תומאס ניידס רות ומאיר שטרית. צילום: דרור סיתהכל

אלי פפושדו. צילום: דרור סיתהכל

יונתן וולף, שיראל ורות שטרית. צילום: דרור סיתהכל

משה אדרי, אתי רוטר, כרמית שיין אדרי,פנינה אדרי וגבי רוטר. צילום: דרור סיתהכל

לני רקאנטי ודוד שמחה. צילום: דרור סיתהכל

מאיר שטרית, חנה ובני פרי-זן ורות שטרית. צילום: דרור סיתהכל

צילום: יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   קבוצת 'בל יזמות' בבעלותה של היזמית...
*   לוריין עבוד עובדת המעבדה ההמטולוגית...
*   בשל מיקומו וחשיבותו האסטרטגית, במכון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים