'האוטובוס יצא מהתחנה' מאת שישי מאיר. הוצאת 'סטימצקי'. כתבה: רונית קיטאי

שישי מאיר ילידת עיראק, נשואה ואם לשני ילדים , השיקה את ספרה 'האוטובוס יצא מהתחנה' שהוא הרומן הראשון פרי עטה. זאת לאחר שכבר כתבה שני ספרים לילדים ולנוער ושלושה ספרי שירה. שישי מאיר כותבת בצורה מרתקת ביותר על סיפור קשה של ילדה המתבגרת במשפחה לא פשוטה, שגם חווה גזענות בחיייה, עוני ומתח בין הוריה. כל זאת לא תורם לשלוות נפשה

פורסם ב: 04/04/2023 11:48

'האוטובוס יצא מהתחנה' מאת שישי מאיר. הוצאת 'סטימצקי'
'האוטובוס יצא מהתחנה' הוא מסע מלא וטעון המביא הצצה מקרוב אל חיי משפחתה של גיבורת הספר.לא רק חיים אלא שהיא גם חווה מקרוב את הקושי של משפחתה למצוא פרנסה, בצרוף יחסים מורכבים וקשים בין בני הבית ואמה שזהו בעלה השני ויש לה בן מנישואיה הקודמים, וגם לבין גיבורת הסיפור.

בשנות ה-60 בישראל, מוצאת את עצמה משפחה מהגרת חסרת כל שעלתה לארץ מעיראק, כשהיא מתקשה לתפקד בחיי היום-יום. בוואקום שנוצר מופיע פתאום סמי, האח הגדול, שהתחנך בקיבוץ של 'השומר הצעיר', ומפיל את חיתתו על כל המשפחה; בעיקר על תיקי, האחות האמצעית, שהולכת ומתבגרת.

עולמה של תיקי מתערער. מנעד רגשותיה נע בין פחד ושנאה לסמי שמתעלל בה פיזית ומילולית, ובין הערצה תהומית לדמות האח הגדול, הבטוח בעצמו ויודע כול, שאותו חשוב לה ביותר לרצות.תיקי צריכה לקבל החלטה החשובה לחייה ולקידומה. האם תקבל את ההחלטה הנכונה? סודות משפחה שמתגלים עוזרים לה להגיע להחלטה, עד לסוף המפתיע.

את הספר הקדישה שישי מאיר 'לאהוביי עמוס, שי ודנית היקרים שהם מרכז עולמי'.

עריכה לשונית : אפרת שחר

תמונת העטיפה: https://pixaabay.com

עיצוב העטיפה: סטודיו 'סטימצקי'

עימוד: ענת ניסן

מו'ל : סטימצקי - הוצאה לאור

כל הזכויות שמורות למחברת

mdsh@012.net.il

240 עמודים - 98 ש'ח. הוצאת 'סטימצקי'.

להשיג ברשת חנויות 'סטימצקי' ובאתר ההוצאה לאור
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'התופרות מאושוויץ' מאת לוסי אדלינגטון.הוצאת. ..
*   אתם עומדים לקבל החלטה מצוינת! 9 המלכודות...
*   רותי איש כסית בספרה המרתק 'כך היינו'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים