'פשוט להיות בריא' מאת שרית כהן פטל. הוצאה פרטית. כתבה : רונית קיטאי. צילום: קובי אשכנזי- דרים ג'ייקוב, ענת פנחס

כל מי שבריאותו חשובה לו ישמח לגלות את עשרת העקרונות הבסיסיים כדי ללמוד כיצד לשמור על בריאות טובה יותר. שרית כהן פטל, יועצת ומנחה מוסמכת לבריאות טבעית עברה קטסטרופות לא מועטות בחייה אך אלה 'חיסנו' אותה ולימדו אותה ממה צריך להמנע ומה יכול לשפר את הבריאות. היום היא במקום אחר ורוצה לעזור לאחרים מכל הלב.את ספרה מקדישה שרית כהן פטל 'לכל אדם המגלה עניין בשיפור תזונתו ובריאותו'

פורסם ב: 30/01/2023 06:02

שרית כהן פטל עם היחצ'ן יהורם גלילי באירוע ההשקה של הספר 'פשוט להיות בריא'. צילום: קובי אשכנזי, דרים ג'ייקוב
היום שרית כהן פטל נמצאת במקום אחר ומאושר בחייה ורוצה לעזור לאחרים להגיע למצב של איזון בחייהם ולשפר את בריאותם. העקרון שלה הוא שאוכלים רק כאשר רעבים והיא מנפצת את המיתוס שמוכרחים לאכול ארוחת בוקר עם הקימה גם כשלא רעבים. היא מדגישה כי לא צריך לקום משולחן האוכל כאשר 'מפוצצים' מכמויות אוכל ויש להקפיד על מחשבה והרגשה טובה בעת האכילה. שרית מסבירה על חשיבות לעיסה יסודית שהיא המפתח לעיכול בריא ומבריא ובמילים אחרות לא 'לזלול' במהירות אלא לאכול באיטיות וללעוס לאט לאט ובטוח.

שרית כהן פטל משוכנעת כי מזון שלם מן הטבע הוא הטוב והמזין ביותר את גוף האדם וגם שינה טובה ואיכותית ומנוחה מאכילה תורמת לבריאותכם כמו גם פעילות גופנית שהיא הכרחית לבריאות הגוף והנפש.

פלורת מעיים תקינה חשובה לעיכול ופינוי ה'פסולת' מהגוף. היא מסבירה על שינוי דפוסי חשיבה כבסיס לבריאות איתנה ועל שבירת מיתוסים נפוצים בתחום הבריאות וביניהם האמירה הידועה כי ארוחת הבוקר היא הכי חשובה ביום ואסור לדלג עליה. שרית כהן פטל מדגישה שוב כי 'דחיית הארוחה הראשונה ביום מביאה לרווח ענק של שעות מנוחה מעיכול אשר יתרונותיהם רבים ביותר'.

שרית כהן פטל למדה רפואה טבעית מבוססת מדע - לאור גישת הרמב'ם, והיא בהחלט היתה יכולה להשתמש במשפט כגון מה שלא הורג מחשל אך היא לא אמרה זאת. לפי הקטסטרופות שעברה בחייה אפשר להצדיע לה על הדרך שעשתה והפכה את האסון לחסון.

מה היא לא עברה בחיים שלה? מחלת סרטן, התמוטטות נפשית וסוכרת הריון, גירושין ועוד , ומהכל יצאה מחוזקת והיא נראית זוהרת ויפה.

בחודש מרץ הקרוב היא תחגוג במזל טוב את יום הולדתה ה-46 אך לא אחת כמוה תמנע מעצמה חגיגות והיא ערכה את השקת ספר בגדול. ביום חמישי 26.1 היא השיקה את ספרה החדש ב-Wspaces RLZ שבמתחם הרובע, אזור התעשייה הישן ראשון לציון.

בספרה היא לא מצביעה בהכרח על בחירה והעדפת מזון מסויים על אחר אלא מנסה להעביר, לקורא שמירת מסגרת של כללים נאותים ופשוטים ליישום, כולל ידע מקצועי רב שצברה בשילוב מחקרים מדעיים ורפואיים רבים בני ימינו שבבסיסם כתבי הרמב'ם.

היא היתה בת 30 כאשר איבחנו אצלה את מחלת הסרטן. באותה תקופה היא שהיתה רזה זללה מכל הבא ליד ללא כל אבחנה. היה לה מזל גדול שהגידול התגלה כשעוד היה בתחילתו ולכן הוצא בניתוח ונשלח לפתולוגיה. כעבור שבוע וחצי התברר שמדובר בסרטן אלים ואגרסיבי מסוג קרצינומה. אירוע זה גרם לה לעצור ולעשות סדר בחיים שלה. היא החליטה לרפא את עצמה ולשנות את הדרך בה התנהלה עד כה.

שרית כהן פטל שהיא רואת חשבון במקצועה היא כיום יועצת ומנחה מוסמכת לבריאות טבעית מבוססת מדע -לאור גישת הרמב'ם, מגמת תזונה. מאמנת אישית ועסקית ונומרולוגית תודעתית, מציגה בספרה 'פשוט להיות בריא - עשרה עקרונות בסיסיים להנהגת בריאות טובה יותר', המבוסס על ידע מקצועי רב שצברה בשילוב מחקרים מדעיים ורפואיים רבים בני ימינו שבבסיסם כתבי הרמב'ם.

אם לא מספיק שעברה התמודדות עם מחלת הסרטן, היא עברה גם התמוטטות נפשית בשנת 2007 על רקע כעסים רבים שהצטברו אצלה ובנוסף לכך סבלה מחוסר שינה ואי-אכילה, וסוכרת הריון שהתפרצה בהיריונה השלישי בשנת 2016 שעבורה היא מעין סגירת מעגל.

את כל מה שעברה בחייה היא מסכמת: 'היום ולאחר כל מה שעברתי בחיי, אני מבינה שמחלה היא בעצם ביטוי של הנפש, חללים בגופנו שאינם מקבלים אור כשאנו מתרחקים מהטבע האמיתי שלנו ובאים לידי ביטוי כחולי. ללא ספק המחלה היא תמרור ובאה להורות שאנו ככל הנראה לא בכיוון. כיום טמונה בי היטב ההבנה שכשחולי מגיע צריך לעצור, להתבונן במחלה ולנסות להבין את המהות ואת הסיבה לקיומה, כי רק האדם הוא זה שיוצר את המחלה באמצעות הרגשות והתפיסות שלו לגבי חייו'.

את סוכרת ההיריון הצליחה לאזן באמצעות תזונה המותאמת לממצאים שגילתה בבדיקותיה, וסיימה את ההיריון באמצעות איזון תזונתי וללא הזרקת אינסולין לגופה.

שרית כהן פטל שינתה את מה שמפריע לה בחיים וכך גם החליטה להתגרש, להחליף מקום עבודה וכל מה שלא עשה לה טוב בחיים וביניהם אנשים שלא עשו לה טוב ושתינו מסכימות כי צריך להרחיק מחיינו את כל האנשים הרעילים והקנאים שמנסים להתקרב אלינו. אני חסמתי וחוסמת בכל דרך אפשרית של תקשורת אנשים כאלה, ומקיפה את עצמי באנשים שאוהבים אותי, מפרגנים לי ומאחלים לי את כל הטוב שבעולם.

שרית כהן פטל היא רואת חשבון במקצועה אשר עבדה כמנהלת כספים והיא בעלת שני תארים שסיימה את לימודיה בהצטיינות.על טבעונות היא אומרת : 'מי שטבעוני לא יכול לחיות על חטיפים מתועשים ואם יסתייע בהרבה כדורים להשלמה - אז, איזה טבעי זה בדיוק? אני לא מאמינה בקיצוניות אלא דווקא בדרך המלך.

היא משוכנעת כי מי שהולך ליד דוכן שווארמה ומשתוקק למנה עסיסית, עדיף שיאכל אותה כי כך הנזק לבריאותו יהיה נמוך מאשר אם היה נשאר עם תשוקה רבה שהיה מכבה אותה. י'ש משהו בנפש האדם שהוא מעבר לתזונה ויש לתת עליו את הדעת. על מנת 'לנרמל' עד כמה שניתן את כמות ה'זבל' שנכנס לגופנו צריך להרבות באכילת פירות, ירקות, זרעים ואגוזים - מתנות טבע שעשירות בחומרים היודעים לנטרל את הנזק שנגרם לנו מהמזון האחר'.

היא מדגישה כי בסדר היום המטורף צריך לעצור ולעשות הפסקות לאכול ו'לנשום' כי גם מנוחה מעומס נפשי הכרחית כל כך.שרית הנקייה מסרטן זה 13 שנה ואינה נוטלת תרופות, רואה בהוצאת ספרה לאור את הגשמת שליחותה במטרה להאיר ולהעיר רבים לשיפור בריאותם. מבחינתה גוף האדם הוא המכונה המשוכללת בעולם, וב'פושט להיות בריא' היא מספקת כמעין ספר הוראות כיצד להנהיג את גוף האדם בצורה מיטבית בדרך לבריאות איתנה.

שרית כהן פטל מתגוררת בראשון לציון, נשואה לאריאל ואם לשלושה, למדה קורסים במסלול הנטורופתיה במדיסין וכן לימודי רפואה תזונתית מבוססת מדע של ד'ר גיל יוסף שחר. את מי שהפך לבעלה לאחר גירושיה, אריאל, שגם הוא רואה חשבון, הכירה לה המורה שלימדה אותה קריאה בקלפי טארוט ואסטרולוגיה. על אריאל שהכניס שינוי מבורך לחייה היא אומרת: 'אריאל הכניס הרבה שקט ורוגע לחיי, והוא נסיך שנשלח להחזיר בי את אמון מחודש במערכת זוגית אמיתית, כנה ואוהבת והביא איתו שתי מתנות : עדן ומור, ויחד עם שני בניי, הראל ויאיר, הקמנו משפחה נפלאה ונולדה לנו יעלי המתוקה'.

שרית כהן פטל שגרה כיום כאמור בראשל'צ היא ילידת אופקים ובכיתה ב' עברה משפחתה למרכז הארץ, שם עברו דירות שכורות רבות ונאלצה להתמודד עם מעברים בין בתי הספר השונים, קצב למידה שונה ותחלופה רבה של חברות וחברים. בכיתה ו' הצליחה לעבור את המבחנים באוניברסיטת בר אילן ויחד עם 17 תלמידים בלבד מכל גוש דן , התחילו בלמידה חד יומית בשבוע, בקורס דוקטורנטים למתמטיקה. היא נחשבה לילדה מחוננת וציפתה לסיים את התואר האקדמי במתמטיקה כבר בסוף כיתה י'ב, אך בשל המעבר של הוריה לאופקים בחזרה סיימה את הלימודים באוניברסיטה לאחר שנה אחת.

לכל אדם שנמצא בצומת דרכים וזקוק לייעוץ והכוונה היא שם, מבטיחה שרית כהן פטל.

לקניית הספר 'פשוט להיות בריא' שמחירו 99 ש'ח ,הקליקו כאן:

https://saritcohen.co.il/
'פשוט להיות בריא' - עשרה עקרונות בסיסיים להנהגת בריאות טובה יותר מאת שרית כהן פטל. הוצאה פרטית

שרית כהן פטל מחברת הספר 'פשוט להיות בריא'. צילום: ענת פנחס

מימין לשמאל אריאל פטל, ראש העיר ראשל'צ רז קינסטליך, שרית כהן פטל וגלי קינסטליך. צילום: קובי אשכנזי, דרים ג'ייקוב

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   למי הובטחה הארץ המובטחת? מורה נבוכים...
*   רב מכר של ה'ניו יורק טיימס' הוא הספר...
*   אדל 5 – עופו מכאן, מכוערות! 'מטר הוצאה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים