ד'ר הלאל חוראני מונה החודש לתפקיד סגן מנהל מלר'ד (מיון) בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

ד'ר הלאל חוראני ישמש כסגנו של ד'ר סלים חלבי מנהל מלר'ד ( המרכז לרפואה דחופה) ב'כרמל'. ד'ר הלאל סיים את לימודי הרפואה בטכניון בחיפה בשנת 2011 ולאחר מכן עבר התמחות ברפואה פנימית ב'כרמל'. כשעשה תורניות בחדר המיון שם התאהב במחלקה, באנשים ובתחום הרפואה הדחופה

פורסם ב: 24/01/2023 13:03

הוא אוהב טיולים משפחתיים ולדבריו אם לא היה רופא אז לבטח היה מהנדס או מתמטיקאי מדופלם. אהבת האדם והרצון לעזור לכל אחד הם שהביאו אותו לתפקיד החשוב והמכובד.

אומר ד'ר הלאל חוראני: 'הרפואה הדחופה בחדר המיון היא רפואה מיוחדת. מגיע חולה שלא יודעים עליו כלום והאתגר שלי הוא לאבחן אותו במהירות ולהגיש לו את העזרה המדויקת שתעזור ותציל אותו, זאת רפואה מיוחדת של ישר ולעניין'.

כתב המינוי הוענק לו באירוע מרגש בהנהלת בית החוים בנוכחות מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג, מנהל המלר'ד ד'ר סלים חלבי סגני מנהל בית החולים ד'ר שני ברוש וד'ר בני רביב, מנהלת משאבי אנוש אינה שקליאר אמסלם, ויו'ר ועד הרופאים ד"' אריה ביטרמן.

אמר ד'ר סלים חלבי: 'ד'ר הלאל עבד אצלנו במיון והפך ביחד אתנו את מחלקת המיון מיחידה למחלקה. כיום הלאל כבר רופא בכיר, מומחה ברפואה דחופה, עצמאי ובעל כישורים רבים אני בטוח בהצלחה שלו לטובת כולנו ואני שמח ומברך אותו על המינוי'.

ד'ר הלאל חוראני, למה בחרת דווקא לעבוד בתחום הרפואה הדחופה?

'אני אוהב רפואה דחופה כי יש בה המון אדרנלין וזו רפואה ישר לעניין. יש בעיה וצריך מיד למצוא פתרון ויש שפע של אתגרים. בכל יום יש גיוון עם מקרים של רפואה פנימית, כירורגיה, טיפול נמרץ ועוד. כל מקרה הוא בעצם חידה ואתה כרופא צריך לתת לו פתרון מהיר. המטרה שלי ושל צוות המיון היא להגיע לאבחנה מהירה ולטפל מהר. כל חולה הוא אתגר חדש ואני מגיע בשמחה לבית החולים כי אני מאוד אוהב את העבודה שלי'.

מדוע בחרת דווקא ב'כרמל'?

'תוך כדי ההתמחות בפנימית הכרתי את המיון ואת המנהל ד'ר סלים חלבי והתאהבתי במקום ובאנשים. נוצר קשר מיוחד ולכן החלטתי שאני רוצה להתמחות אצל ד'ר סלים. אני בין הראשונים שהתמחו ברפואה דחופה במחלקה כשהיא הוכרה להתמחות. ראיתי את תהליך הבניה של המחלקה ורציתי להיות חלק מזה, חלק מהגרעין שבונה את המחלקה וכרגע לשמחתי יש עוד מתמחים ברפואה דחופה ומשפחת מיון 'כרמל' והמומחים שבה הולכת וגדלה'..

בכל שנה פוקדים את מיון כרמל למעלה מ-80,000 מטופלים והוא נחשב לאחד המיונים המקצועיים והמבוקשים ביותר בכל צפון המדינה. בין יתרונותיו של מיון 'כרמל' בולט הטיפול המלא בחולה הכולל אבחון מלא ומדויק ככל שניתן תוך ביצוע כל הבדיקות המקיפות מבלי לטרטר את החולה הלוך ושוב.

מציין ד'ר הלאל חוראני: 'אנחנו מבצעים במיון היפוכי קצב לב, בדיקות CT לב , נותנים אנטיביוטיקה בווריד למי שצריך ושומרים על קשר טוב והדוק עם יחידה להמשך טיפול כדי לדאוג לחולה להמשך טיפול מלא ותוכנית טיפול מלאה ומסודרת.התוכנית שלנו היא שיהיו עוד רופאים בכירים וכן להכשיר עוד מתמחים ברפואה דחופה כולל פעולות מתקדמות שנעשה במיון. המטרה שלנו היא להכשיר דור טוב ומעודכן ברפואה דחופה עם הטיפולים המתקדמים ביותר ברפואה דחופה'.

ד'ר הלאל (40) העסוק מאוד בחיי היום יום שלו, מנצל כל זמן פנוי כדי לבקר את המשפחה המורחבת ,לטייל בצפון ולבלות זמן איכות עם רעייתו, ד'ר מהא חוראני העובדת כמומחית בנוירולוגית ילדים ועם בתם סלמה בת ה-8

'אני מאוד אוהב את כרמל ואוהב את מה שאני עושה. אם לא היית רופא הייתי כנראה מהנדס או עובד בהנדסה ובמתמטיקה התחביב שלי זה לפתור שאלות מתמטיות מסובכות. כאשר שסיימתי את לימודי הרפואה חברים מהמחלקה הפנימית המליצו לי לבוא לראות את 'כרמל' ומאז אני כאן . יש לי את החלום שאנשים יצאו מפה אנשים טובים ורופאים מוכשרים כדי לעזור לכמה שיותר אנשים. יש לנו מיון מצוין שנעשית בו עבודה נפלאה ואני רוצה שנמשיך לעשות עבודה מצוינת'.
ד'ר הלאל חוראני. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר הלאל וד'ר סלים מנהל המיון. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר הלאל והנהלת 'כרמל' בקבלת המינוי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר הלאל עם האחות יאנה ציפורה במיון. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...
*   בי'ח 'כרמל' - מרכז על לצנתורים מורכבים...
*   לראשנה בבי'ח 'כרמל' תתקיים קבוצת תמיכה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים