על פי דו'ח משרד הבריאות בי'ח 'כרמל' נמצא במקום הראשון במדדי האיכות בחיפה -צפון ומהמובילים באיכות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

ציון איכות בישראל של 9.99 ניתן ל'כרמל' במסגרת פרויקט מדדי האיכות הלאומיים של משרד הבריאות לשנת 2021. ד'ר אבי גולדברג מנהל כרמל: 'בשם החולים שממשכים לזכות אצלנו לטיפול איכותי ומסור אני מודה לכל אנשי הצוות הנפלאים שלנו על העבודה הקשה והמצוינת'

פורסם ב: 25/07/2022 11:31

גאווה לאומית. על פי הדו'ח השנתי של משרד הבריאות בתוכנית הלאומית למדדי איכות לשנת 2021 מדורג מרכז רפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' במקום הראשון בחיפה ובצפון ומוביל באיכותו מבין בתי החולים בישראל עם הציון 9.99 וזאת במרחק של 0.01 אחוז בלבד מהמקום הראשון.

השבוע פירסם משרד הבריאות את תכנית המדדים הלאומיים של משרד הבריאות, שהושקה לפני תשע שנים. תכנית המודדת תהליכים מרכזיים הקובעים את איכות הטיפול בתחומים מרכזיים ומדרגת את המרכזים הרפואיים לפי ביצועיה. התכנית שמה לה כמטרה לעודד את הצוותים והמחלקות לשפר את האיכות הרפואית באופן מתמיד.

מנהל המרכז הרפואי 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג התייחס להישג : 'שנת 2021 עם משבר הקורונה הציבה אתגרים גדולים למערכת הבריאות כולה ושמירה על האיכות הרפואית השגרתית הפכה להיות קשה יותר בשנה זו. במיוחד לכן זאת גאווה גדולה עבורי ועבור כל הצוותים שלנו להמשיך ולהוביל עם הישגים מעולים כאלה.

אף תהליך איכות משמעותי בבית החולים לא יכול להתקיים בלי עבודת צוות משולבת של רופאות ורופאים, אחיות ואחים, אנשי מקצועות הבריאות והמערכים התומכים הרבים מאוד שסובבים את הטיפול בחולים. בשם החולים שממשכים לזכות אצלנו לטיפול איכותי ומסור אני מודה לכל אנשי הצוות הנפלאים שלנו על העבודה הקשה והמצוינת'.

התוכנית הלאומית למדדי האיכות של משרד הבריאות מדרגת את בתי החולים בישראל מאז 2012 על סמך מדדים רפואיים שונים, כמו אופן הטיפול במצבים קריטיים כמו אוטם בשרירי הלב או שבץ מוחי ובמצבים רבים אחרים. בין היתר נמדדים הזמנים בין ההגעה לבית החולים לתחילת הצנתור לאחר אוטם שריר הלב, מהירות ביצוע בדיקות דימות קריטיות להחלטות טיפוליות, זמן ההמתנה במחלקות לרפואה דחופה זמן המתנה לניתוח שבר בצוואר הירך ועוד. דגש רב ניתן לעמידה ביעדי מניעת זיהומים, הדורש מבתי החולים מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי לפני ניתוחים ומניעת זיהומים נרכשים.

ד'ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות והבטיחות של 'כרמל': 'מובילות בית החולים במדדי האיכות הלאומיים הינה תוצאה של עבודה משותפת, תוך הקפדה על אמות מידה מקצועיות, בכל התחומים, של כלל הסקטורים בבית החולים : רפואה, סיעוד, מקצועות הבריאות, המעבדות, בית המרקחת, דימות, מחשוב, משק ומנהל. בכרמל הצוותים מסונכרנים היטב ותורמים למנגינת האיכות וזאת בניצוח צוות מערך האיכות.
אני מאמינה שחתירה מתמדת למצוינות מקדמת את רמת הטיפול הרפואי למטופלים שלנו ובכך את איכות החיים, הבריאות ואת חוסנה של האוכלוסייה וגאה בתרומה שלנו לבריאות כל מטופל ומטופלת ולקהילת מטופלינו'.

התוכנית הלאומית למדדי איכות החלה עם חמישה מדדי איכות בבתי החולים הכלליים בשנת 2013. כבר בשנותיה הראשונות, הביאה התוכנית לשיפור משמעותי שהתרחש באיכות הטיפול בעקבות המדידה והפרסום. כיום, התכנית מונה 75 מדדי איכות ב-5 מסגרות טיפול שונות. המדדים החדשים שנכנסו השנה: בתחום טיפות החלב - מדד מתן הדרכה לשינה בטוחה, הלימות דיאליזה - לראשונה עמידה ברמה הלאומית ובדיקת US ראש לפנים (חיונית לזיהוי פתולוגיות כמו דימום מוחי). החל מהשנה הבאה יפורסמו מדדים ברמה הלאומית בלבד, כמו למשל מדד הערכת סיכון לאלימות של הפונים לחדר מיון פסיכיאטרי, מדד בדיקת BMI, ואומדן תזונתי בקבלה לאשפוז לקשישים.

לבית חולים 'כרמל' שזכה כראשון וכמוביל בצפון מצטרפים עוד בתי חולים מובילים מקבוצת 'כללית' עם ציונים גבוהים במיוחד וביניהם בתי החולים 'בלינסון', 'סורוקה' בבאר שבע , 'העמק' בעפולה, 'מאיר' בכפר סבא , 'קפלן' ברחובות , בי'ח 'השרון' ועוד.

מ"מ מנכ"ל הכללית אלי כהן אמר כי, " תוצאות הדו"ח לא מפתיעות. הן מהוות הוכחה לכך שבתי החולים של כללית הם המקצועיים והאיכותיים בישראל, בזכות העבודה הקשה והמחויבות האינסופית של צוותים הפועלים יום יום מתוך תחושת שליחות אמתית. ישר כוח לצוותים שלנו בכרמל ובכל בתי החולים של הכללית, על החתירה למצוינות גם בשנה מאתגרת במיוחד. בזכותכם אנחנו מצליחים להשפיע לטובה על בריאות המטופלים שלנו" .

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג סיכם: " אני שמח מאוד בתוצאות המצוינות וגאה בצוות שלנו שבזכותו אנו יכולים להגיע להישגים כאלה ולשמור על רמה גבוהה באיכות ובטיחות המטופלים לאורך זמן".בתמונות :
ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח
חדר ניתוח עם הרובוט דה וינצ'י
בית החולים כרמל צילום אויר
צוות טיפול כרמל ליד מיטת החולה
קרדיט – צילומים אלי דדון
ד'ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

צוות 'כרמל' ליד מיטת החולה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

חדר ניתוח עם רובוט דה וינצ'י. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...
*   בעיר כרמיאל יוקמו שני מרכזים רפואיים...
*   כבוד ענק. חתן פרס ישראל פרופ' מוסא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים