הוכרזה קריאת רחוב על שם אברהם גינזבורג ז'ל שהיה 'מלך השערים' של 'הפועל חיפה'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

הרחוב שייקרא על שמו של אברהם גינזבורג ימוקם בשכונת נאות פרס. בטקס שנערך בסמוך לאצטדיון העירוני סמי עופר, השתתפו: ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, חבר מועצת העיר ניר שובר, בני משפחת גינזבורג וביניהם אלמנתו שרה גינזבורג,שלוש בנותיו ובני המשפחה המורחבת ועוד

פורסם ב: 25/07/2022 10:14

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
'כבוד הוא לעיר חיפה, ששמו של אברהם גינזבורג יתנוסס ברחובותיה לדורי דורות וייכתב לא רק בתולדות מועדון 'הפועל חיפה', אלא גם בספרי ההיסטוריה של העיר', כך אמרה אתמול (ראשון) ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, בטקס שנערך בשעות הערב, לקריאת רחוב על שמו של אברהם גינזבורג ז'ל, שחקן נבחרת ישראל וקבוצת 'הפועל חיפה' לשעבר. הרחוב על שמו של גינזבורג עתיד להיות מוקם בשלב השני של שכונת נאות פרס, אשר יכלול למעלה מ-5,000 יחידות דיור חדשות.

אברהם גינזבורג ז'ל , לוחם פלמ'ח בעברו ומבכירי הכדורגלנים בארץ בתקופתו.בשנת 1954 הופיע גינזבורג במדי נבחרת ישראל וכשנה לאחר מכן עבר לקבוצת 'הפועל חיפה' והוא נושא עד היום את התואר 'מלך השערים' של קבוצת 'הפועל חיפה' בכל הזמנים בה שיחק שמונה שנים ובמהלכן כבש 66 (!) שערים, שיא שטרם נשבר. את דרכו הספורטיבית החל גינזבורג בקבוצת 'הפועל רחובות', בה שיחק כחלוץ מרכזי ועד מהרה הפך לכובש השערים הבולט בליגה.

בטקס השתתפו אלמנתו שרה גינזבורג אקס עובדת בנק לאומי במרכז הכרמל, שלוש בנותיו : הסופרת עו'ד ד'ר דורית זילברמן השותפה במשרד עם עו'ד מישל חדד, ניצן מרסיאנו מנכ'לית קניון 'קסטרא', וגילי גינזבורג אייזן מנהלת דוברות ותקשורת ב-IBM, נכדיו וניניו , ומכריו

בדברים שנשאה בטקס בשם המשפחה, ציינה בתו, ד'ר דורית זילברמן: אבא היה בשבילי מודל, לא רק כספורטאי, אלא כאדם טוב, צנוע, הגון, לא מתנשא, עם מבט טוב וחם, שידע לתת טפיחה טובה ולומר מילה חמה'.

העולם כל כך קטן. ד'ר דורית זילברמן סופרת מוכשרת ,עובדת כעורכת דין שהיא שותפה במשרד עם עו'ד מישל חדד שהוא גם חוקר פרטי. היה זה מישל חדד אשר שימש כראש צוות החקירה המיוחד במרחב דן של משטרת ישראל, ובין היתר הוביל את חקירת רצח מלה מלבסקי ז'ל שבוצע ע'י חוה יערי ואביבה גרנות. לא היתה גאה ממני על הכבוד כאשר העניק לי ראיון בלעדי איתו , אשר התקיים במערכת 'ידיעות תקשורת' בה עבדתי באותה תקופה.

על אברהם גינזבורג ז'ל אמרה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'אחת לכמה שנים מנצנץ כוכב שזוהרו מאפיל על כל היתר ורישומו נותר חקוק באותיות של זהב, בלב האוהדים ובתולדות הקבוצה, בזכות הישגיו יוצאי הדופן ואישיותו הייחודית. כבוד הוא לעיר חיפה, ששמו של אברהם גינזבורג יתנוסס ברחובותיה לדורי דורות וייכתב לא רק בתולדות מועדון 'הפועל חיפה', אלא גם בספרי ההיסטוריה של העיר'.

(גיל מלר)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   נקודת שיטור נחנכה הבוקר בשכונת נאות...
*   אלופי האיגרוף של מועדון 'מכבי סליבא...
*   כחלק מהמאבק בזיהום הפלסטי הציב אגף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים