נמשך שדרוג ופיתוח מוזיאון חיפה לאמנות בחיפה והתערוכה החדשה תיפתח ב-4.8.22. כתבה: רונית קיטאי. צילום: צבי רוגר, מתנסקי

יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה אומר כי השינויים המשמעותיים הפעם הם פתיחת חלונות בחלל התצוגה המרכזי אל נופי העיר חיפה הים והנמל. פתיחת החלונות, כפי שנעשה גם לקראת התערוכה הקודמת בחללי הכניסה למוזיאון, מסמנת את היותו של המוזיאון חלק מהעיר ומנופיה

פורסם ב: 24/07/2022 10:52

יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה. צילום: צבי רוגר
המוזיאון שואף לשדר פתיחות כלפי הסביבה. פתיחת החלונות משתלבת היטב עם התערוכה של האמנית נרדין סרוג'י,המוצגת בחלל המרכזי.


בימים אלה נשלמות ההכנות במוזיאון חיפה לאמנות לקראת פתיחת עונת התערוכות החדשה ב 4 באוגוסט ולצד הקמת התערוכה, נערך, שוב, שדרוג משמעותי במוזיאון עצמו כדי לפתח ולהעצים את חווית הביקור בו.


בנוסף, שופצה חנות המוזיאון לאחר שנים רבות באופן שתהיה פתוחה יותר ותציג בצורה הולמת את מגוון המוצרים הייחודיים שהחנות מציעה. כזכור, בפתיחת הקודמת שופץ מהיסוד ועוצב מחדש חלל הכניסה למוזיאון חיפה לאמנות. חלל הכניסה עוצב כך שהכניסה למוזיאון תהיה מזמינה ומכבדת תוך ניצול התקרות הגבוהות של המבנה, ופתיחת חלונות אל הרחוב המאפשרת מבט לסביבה. חלל הכניסה החדש יכול גם לארח אירועים ומפגשים לעד 120 איש וכך יעשה גם בפתיחת התערוכה הצפויה ב 4 באוגוסט. גם רחבת הכניסה למוזיאון שופצה והיא כעת מרווחת ומזמינה יותר מבעבר.

לצד כל זאת, נעשו עוד מהלכים רבים במוזיאון חיפה לאמנות ובכל שאר מוזיאוני חיפה, לשיפור חוויית המבקרים במוזיאון. בין השאר, הוצבו ספסלים ברחבי המוזיאון, הותקן שילוט חדש ומפורט, הוצבו מתקני מים מינרלים, נרכשו מדים ייצוגיים חדשים לאנשי הצוות והוקם פרויקט של מתנדבים'שאל אותי - Ask me' , מתנדבים המסייעים לקהל המבקרים במידע והדרכה.

מוסיף מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר: 'המוזיאון אינו לא עוד חלל סגור ו'מבוצר אלא חלל נעים, שמשדר פתיחות והכנסת אורחים. נמשיך בכל דרך במאמצים שלנו לשדרג את חווית הביקור במוזיאוני חיפה, שחשובה בדיוק כמו התערוכות הנפלאות המוצגות. בשלב הבא, נעשה מאמץ לטפל בחצר המוזיאון הרחבה שקצת הוזנחה ואולי אפילו נוכל לממש חלום ולהשמיש את גג המוזיאון עם הנוף הנפלא, לפעילויות חינוך ולאירועים'
.
צילום: מתנסקי

צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מאז 'כנר על הגג' הפך כמעט כל גג לחגיגג...
*   בעקבות המצב הביטחוני מי מזמין את תושבי...
*   650 אורחים הגיעו בערב חמישי החולף לפתיחת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים