'פטריוטים מחוץ לגבולות' מאת מוטי לוי. הוצאת 'ספרי ניב'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אילנה קנוסט, מלי ארואסטי

שלושה סיפורים נועזים על פטריוטים ישראלים בחו'ל,פרי עטו של מוטי כהן (64) המביא סיפורים על נועזות, תושייה ואומץ לב שהם מנת חלקם של גיבורי סיפוריו. בגיל 58 לקה מוטי כהן באירוע מוחי קשה מאוד והוגדר כנס רפואי. מזה חמש שנים הוא נמצא בבית אבות 'גולדן קייר' בנס ציונה כאשר סביבו שלושה מהאחים שלו שחיים בארץ. שניים אחרים מבין חמשת האחים שלו מתגוררים בארה'ב.

פורסם ב: 22/07/2022 16:18

מוטי לוי. צילום : אילנה קנוסט
משני פרקי הנישואין שלו והגירושין שבאו בעקבותיהן הוא אב לשתי בנות. אחת מכל אישה, ושתיהן נשואות. הבת הגדולה היא כיום בת 34 מתגוררת ברמת הגולן ואם לשני ילדים, השניה בת 24.

מגיל צעיר מאוד הוא הפגין כשרון כתיבה מרשים מאוד וכך שלושת הסיפורים בספרו 'פטריוטים מחוץ לגבולות' הם מרתקים מאין כמותם.
'אהבה מסוכנת' מביא את סיפורו של שלומי, קצין בכיר לשעבר בסיירת מובחרת בצה"ל ואיש עסקים מצליח, נקלע להתרסקות מטוס מעל חופי ערב הסעודית, והוא היחיד שניצל.

מרגע זה מתחילה עלילה מפותלת ודרמטית המשפיעה על כל מהלך חייו, על בחירותיו ועל הצעדים שינקוט בדרך הביתה כשהוא מביא את האישה היהודיה שהתאסלמה בעל כורחה ואחר כך הביאה לעולם בת. זוהי האישה שהצילה את חייו כאשר נותר יחיד בשטח לאחר התרסקות המטוס והוא מביא אותה לארץ לאחר תלאות רבות ומרתקות. הוא נושא אותה לאישה לאחר שהתגיירה רשמית ובתה הפכה לבתו לכל דבר.

'חטיפה בפירמידות הוא מותחן מלא אקשן על החיפושים אחר שני נערים חטופים במצרים של שנות ה-80 בכוחות משותפים של שגרירות ישראל במצרים ושל משטרת מצרים. הנערים החטופים מנסים להשאיר סימנים למשטרה המחפשת אחריהם, בתקווה שיימצאו.

הסיפור השלישי הוא 'הגבר השרמנטי, האישה, המאהבת והחברה' שמביא את סיפורו של סוחר נשק ישראלי יפה תואר השוהה באפריקה מנהל רומן עם יהודייה אמריקאית יפה, והסיפור מתפתח למשולש רומנטי מסקרן ומלא הרפתקאות.

מוטי לוי נולד בכפר חב'ד, גדל בשכונת מצוקה בראשון לציון, שירת שלוש שנים במשמר הגבול, הדריך נוער במצוקה במשך קרוב ל-15 שנים ופעל למען איכות הסביבה במשך 30 שנה. מאז עבר אירוע מוחי קשה הוא מנסה לחיות את חייו על הצד הטוב ביותר שרק מתאפשר לו וטוב לו מאוד במקום בו הוא נמצא כיום.

523 עמודים – 88 ש'ח. נמכר בכריכה קשה. הוצאת 'ספרי ניב'.


עריכה: אתי שדה, גילי תל אורן, ניצן בן אברהם.
עימוד ועיצוב כריכה: אנסטסיה כץ
הפקה ועיצוב גרפי: 'ספרי ניב'.
'פטריוטים מחוץ לגבולות' מאת מוטי לוי. הוצאת 'ספרי ניב'

מוטי לוי. צילום: מלי ארואסטי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'החיות מלטפות את אריאן' מאת יעקב עדן...
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...
*   'שלושה זוגות נעליים' מאת עידית פיס-פריד...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים